گروه: اخبار استان خبر: 143206 / تاریخ انتشار : 1398/11/16 ساعت : 20:36

لزوم شفاف سازی در خصوص معوقات بانکی/ آقای تاجگردون و کمیسیون اقتصادی مجلس پاسخگو باشید

آیا لزوم شفاف سازی توسط آقای تاجگردون و کمیسیون اقتصادی در خصوص این معوقات بانکی که پول کلانی است و می توانست در خدمت تولید باشد و بعنوان یک مطالبه عمومی مطرح است در طی این سالها و هم اکنون پاسخ داده می شود؟.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،سیدمحمد قاضی نیا،وام هایی که به افراد داده می شود از سپرده های مردم است ،سپرده های مردم در بانک ها حدود ۱.۷ تریلیون تومان است که بر اساس نظر کارشناسی ۴۰ درصد این سپرده ها در قالب وام به صورت معوقه درآمده است و در واقع حدود ۶۸۰ هزار میلیارد تومان است.

این وام ها در قالب های خاص توسط متنفذین دریافت شده و تسویه هم نشده است و به نقل از کارشناسان مواردی وجود دارد که از این وام های دریافتی در سایر کشورها سرمایه گذاری نموده و به ساخت و ساز ساختمان و ویلا و ... پرداخته شده است و منافعی عملا عاید کشور و مردم نشده ست.
سوال هایی که پیش می آید این است:

۱. آیا لزوم شفاف سازی توسط آقای تاجگردون و کمیسیون اقتصادی در خصوص این معوقات بانکی که پول کلانی است و می توانست در خدمت تولید باشد و بعنوان یک مطالبه عمومی مطرح است در طی این سالها و هم اکنون پاسخ داده می شود؟.

۲. چرا روسای  بانکها و مسئولین  اقتصادی به این موضوع ورود نکرده اند؟.

به نظر می رسد بازگشت معوقات بانکی همانند موضوع حقوق های نجومی که از مطالبات مردم و از موارد لازم برای اجرای عدالت اجتماعی می باشد و تاکنون شفاف سازی در این خصوص انجام نشده، از برنامه هایی باشد که یک مجلس عدالت محور در طی ۲ تا ۴ سال بتواند این معوقات را برگردانده و در خدمت تولید داخلی قرار دهد. 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.