گروه: اخبار استان خبر: 143162 / تاریخ انتشار : 1398/11/16 ساعت : 11:57
مدیرکل میراث فرهنگی در نشست خبری با اصحاب رسانه:

اجازه ندادم بوی مسائل سیاسی به دستگاه بنده برسد/موزه یاسوج افتتاح و موزه نفت کلنگ زنی می شود

صفایی گفت: تاکنون اجازه ندادم بوی مسائل سیاسی به دستگاه بنده برسد، اگر این دستگاه بوی سیاسی بُرد از کار فرهنگی عقب خواهد افتاد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری  استان در نشست با خبرنگاران به مناسبت دهه فجر گفت: دریچه ای در‌میراث فرهنگی برای تعامل با اصحاب رسانه و دستگاه های مختلف باز شده است، استان ما چهارفصل و دارای طبیعتی بکر و خدادای با ۲۸۰ جاذبه گردشگری و 2 هزار و 500 جاذبه تاریخی است که ۷۷۰ مورد آن به ثبت رسیده است، شهرستان دنا و گچساران پایلوت صنایع دستی هستند.


صفایی گفت: موزه یاسوج به عنوان یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جنوب کشور از پروژه‌هایی است که در این ایام افتتاح می‌شود و موزه نفت گچساران هم کلنگ‌زنی می‌شود.


وی‌ افزود: بهترین هتل سه ستاره یاسوج را خواهیم داشت، معرفی استان را در نمایشگاه بین المللی تهران خواهیم داشت که از ۲۳ تا ۲۶ بهمن با دست بافت های محلی، حضور سرمایه گذاران، مدیران عامل هتل های سه ستاره، پخت و عرضه غذاهای سنتی استان در  نمایشگاه ، برپایی غرفه گردشگری استان، برپایی غرفه مجازی، حضور هنرمندان استان به منظور موسیقی شاد را خواهیم داشت.


صفایی ادامه داد: چهارمین جشنواره ملی برفی یاسوج در پیست اسکی کاکان را خواهیم داشت، سالانه گردشگران زیادی به این مکان بازدید دارند و با محورهای اسکی سرعت، اسکی نمایشی، مسابقات برف پیمایی و امداد و نجات و کوهستان را خواهیم داشت.

 

مدیرکل میراث فرهنگی گفت: برگزاری عکاسی و تندیس برفی را خواهیم داشت و همچنین پخت غذاهای محلی و اجرای برنامه های فرهنگی با یاد و خاطره سپهبد سلیمانی است، این‌جشنواره در روز ۱۷ و ۱۸ بهمن برگزار خواهد شد و در وزارت خانه ثبت ملی شده است.

 

وی با تقدیر از استاندار و معاون عمرانی در برگزاری این جشنواره گفت: همه باید در کنار هم برای معرفی استان گام برداریم و به استان های مرفه در گردشگری تبدیل شد، احساس می شود تحولی در حوزه گردشگری با سرمایه گذاران ایجاد خواهد شد، اعتقاد داریم با وجود شما خبرنگاران شاهد تحولی در حوزه گردشگری خواهیم بود.

 

صفایی ادامه داد: تاکنون اجازه ندادم بوی مسائل سیاسی به دستگاه بنده برسد، اگر این دستگاه بوی سیاسی بُرد از کار فرهنگی عقب خواهد افتاد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.