گروه: اخبار استان خبر: 143125 / تاریخ انتشار : 1398/11/15 ساعت : 10:06
سردار خرم دل در یادواره شهدای عشایراستان:

مردم کهگیلویه وبویراحمد در مقابل استبداد سر فرود نیاوردند/ بیعت با امام و رهبری تا به اهتزاز درآمدن پرچم لا اله الا الله ادامه دارد

سردار خرم دل با بیان اینکه کوچکترین شهید ما ۱۲ ساله بودند، افزود: در کهگیلویه وبویراحمد بیش از ۱۸۸۰ شهید تقدیم انقلاب کرده ایم و استان اول از نظر جمعیت و حضور در جنگ در ۸ سال دفاع مقدس بودیم و از هر ۴ مرد در این استان یک نفر به جبهه رفتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز با حضور سردار سلیمانی  فرمانده بسیج کشور و فرماند سپاه عشایر یادواره ۹۷۶ شهید عشایری کهگیلویه و بویراحمد آغاز بکار کرد.

یادواره بزرگ شهدای عشایر کشور با حضور میهمان هایی از سراسر استان و شهرهای مختلف کشور و با حضور هنرمندان و مداحان برتر کشور در مصلی شهر یاسوج در حال برگزاری است.

 

مردم کهگیلویه وبویراحمد در مقابل استبداد سر فرود نیاوردن

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد در این یادواره با تبریک دهه پرفروغ فجر و خیر مقدم به فرمانده بسیج کشور و میهمانان این برنامه گفت: شهدای این استان فرزندان کسانی هستند که در طول تاریخ در مقابل هیچ طاغوتی سر تعظیم فرو نیاورد و برای این انقلاب با رهبری ایت الله ملک حسینی جانفشانی کردند.
 
 
سرتیپ دوم پاسدار حمید خرم دل گفت: در طول تاریخ انقلاب اسلامی مردم این استان همیشه در صحنه و مقاوم در توطئه های دشمنان بودند.
 
 
حمید خرم دل گفت: تنها استانی هستیم که رژیم طاغوت از سر حسادت و دشمنی مردمش را بمباران کردند چراکه زیر بار ظلم و زور نرفتند.
 
 
وی گفت: این استان در همه دوران و عرصه های مختلف شهید دادند و بعد از آن فرزندان این استان در تیپ ۴۸ فتح مرز داری را وظیفه خود دانسته و به این کارشان افتخار می کنند.
 
 
خرم دل با  بیان اینکه کوچکترین شهید ما ۱۲ ساله بودند، افزود: در کهگیلویه وبویراحمد  بیش از ۱۸۸۰ شهید تقدیم انقلاب کرده ایم و استان اول از نظر جمعیت و حضور در جنگ در ۸ سال دفاع  مقدس بودیم و از هر ۴ مرد در این استان یک نفر به جبهه رفتند.
 
 
 بیعت با امام و رهبری تا به اهتزاز درآمدن پرچم لا الا الله
 
وی گفت: نیمی از شهدای استان شهدای عشایر هستند و امروز فرزندان این شهدا و مردم در این مکان مقدس جمع شده اند تا با شهدا و شهید سلیمانی عهد ببندد و میثاق دوباره ای تا به اهتزاز درامدن پرچم لا الا الله با امام و رهبری ببندند.
 
 
گفتنی است در ادامه این یادواره صحبت های رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۷۳ در  جمع مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص عشایر و رشادت های آنان بازپخش شد.
 
 
شهدا نور اخلاقیت و آموزگار ایثار و مقاومت بودند
 
حجت الاسلام نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در این یادواره با تبریک دهه پرفروغ فجر گفت: این انقلاب را مدیون امام، شهدا و مردم همیشه در صحنه جمهوری اسلامی ایران هستیم.
 
 
وی با تقدیر از بانیان برگزار کننده این یادواره گفت: شهدا نور اخلاقیت و آموزگار ایثار و مقاومت بودند.
 
 
امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه مرگ در راه خداوند افتخاری مقدس است گفت : ولایت، معنویت و انقلاب تحولی شیرین ایجاد کرد که اندیشه ها را الهی و معنوی کرد.
 
 
وی با اشاره به آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی گفت: اسلام به انقلاب و اندیشه مردم و شهدا معنویت و عظمت بخشید.
 
 
وی گفت: برای تحقق انقلاب اسلامی رنج بردیم اما رنج های شیرین و کشته دادیم اما کشته در راه خداوند متعال.
 
 
نماینده ولی فقیه در استان گفت: به کشته هایمان در مقابل دشمن افتخار می کنیم و با برگزاری یادواره ها ی مختلف به این عمل آنها افتخار می کنیم و این از قداست اسلام و انقلاب اسلامی ایران است .
 
 
وی در پایان از سپاه فتح در برگزاری یادواره های شهدا و این یادواره شهیدای عشایر تقدیر کرد.
 
 
گفتنی است در ادامه گروه سرود پسران خورشید به اجرای سرود در این یادواره پرداختند.
 
 
لازم بذکر است بیانات سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در بخش دیگر اخبار آمده است.(اینـــجا کلیـک کنــــید)
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.