گروه: اخبار استان خبر: 143092 / تاریخ انتشار : 1398/11/15 ساعت : 09:11
در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی مطرح شد؛

گلایه زارعی از نوبخت به دلیل کم توجهی به بویراحمد و دنا/اگر پروژه های بویراحمد مهم نیست بگویید تا تعطیل کنیم

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین پروژه ما سد تنگ سرخ است هم وزیر نیروی سابق و فعلی بازدید کردند قول دادند کمک کنند اعتبار دهند تخصیص صفر است اگر پروژه مهم نیست تعطیل کنید ما هم بگوئیم تعطیل شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون رئیس جمهور  در یاسوج برگزار شد گفت: پنجاه درصد جمعیت استان در بویراحمد و دنا است شهر یاسوج در سال های اخیر از نظر جمعیت متفاوت شده است یکصد هزار نفر در حاشیه شهر زندگی می کنند و مشکلات زیادی  نیز در حاشیه ها وجود دارد.

 
وی بیان کرد: منابع درآمدی برای این جمعیت تعریف نشده است شهرداری یاسوج نیز یا تنگنای شدید مالی مواجه است جمعیت حاشیه ای نیز مدام مطالبه گر است گاهی در آن مناطق جز گلایه و فریاد، مسولان چیز دیگری نمی شنوند. درخواست داریم یه صورت ویژه این مناطق حاشیه نشین که دارای مشکلاتی زیادی نیز هست به صورت ویژه دیده شود، حداقل مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اختصاص داده شود تا بتوانیم آرامشی در آنجا اینجا کنیم این مردم به راستی محروم هستند این عدم تعادل در شهر با حاشیه شهر آزار دهنده است سطح خدمات باید متعال باشد.
 
 
زارعی عنوان کرد: اینجا نقطه ای است که استان ها را به هم وصل می کند با افتتاح جاده پاتاوه دهدشت از مسیر بندر امام به مرکز کشور ۲۷۰ کیلومتر و از مسیر اصفهان به شیراز چهل کیلومتر کوتاه تر می شود ، در سفر رهبر انقلاب  به استان ایشان فرمودند این راه ها متعلق به کل کشور است هر سرمایه گذاری روی این راه ها انجام شود خوب است.
 
 
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در خیلی از جاها راه های ما قتلگاه شده است در شهرستان های بویراحمد و دنا ۲۲ هزار واحد مسکونی کم دوام و بی دوام وجود دارد ۱۰ هزار واحد مسکونی دارای سقف چوبی است که به توجه نیاز دارد.
 
 
وی ادامه داد: مهمترین پروژه ما سد تنگ سرخ است هم وزیر نیروی سابق و فعلی بازدید کردند قول دادند کمک کنند اعتبار دهند تخصیص صفر است اگر پروژه مهم نیست تعطیل کنید ما هم بگوئیم تعطیل شود اگر آب شرب نمی خواهیم بگوئید، آب از استان ما وارد استان های دیگر مثل خوزستان می شود و تبدیل به سیل شود.
 
 
زارعی عنوان کرد: شهر یاسوج با تنش آبی بسیار بالاست من در اولویت بندی پروژه ها اعتراض دارم باید به پروژه های این دو شهرستان توجه ویژه ای شود، مرکز فرهنگی دفاعی نیز جز اولویت های استان است.
 
 
وی به وضعیت فرودگاه یاسوج اشاره کرد و گفت: وزیر راه زنگ میزند استاندار پیگیر است همه دنبال این موضوع  هستیم در این دولت در فرودگاه  یاسوج مبلغ ۱۰ میلیارد تومان  هزینه شده است شبانه روز ۱۸۰ مسافر باید از شیراز پرواز کنند ما نیز هرچه می گوییم به جایی نمی رسد مردم از ما می خواهند مشکل فرودگاه حل شود  ان شاالله این فریادها به جایی برسد.
 
 
تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در استان رقابت، رقابت کار است یکی از ویژگی های استان این بوده است، اگر کاری از دستمان بر بیاد حتما ادا می کنیم استان محروم است اگر کسی برایش کار کند کسی نمی گوید چرا برای گیلان کار کردید می گویند برای استان بوده است.
 
 
وی بیان کرد: وقتی بحثی از استان مطرح می کردم اقای نوبخت با وسعت نظر توجه می کردند یادم نمی آید چیزی خواسته باشیم نداده باشند از شما تشکر می کنیم.
 
 
تاجگردون ادامه داد: حیف است پروژه ها بخوابند، پیمانکاران مطالبات سنگین دارند، یک جابجایی کوچکی در بحث سهمیه ای استان انجام شود ۲۰۰ میلیارد تهاتر انجام شود خوب است،
 
 
کیانی رئیس اتاق بازرگانی در پاسخ گفت: کمتر هم باشد خوب است.
 
 
تاحگردون مجدد در پاسخ وی گفت: من میدونم چقدر است، این را گفتم که حداقل صدتومان آن دربیاد، لر ساده نباید باشه، لر پیچیده دارد صحیت میکند. 
 
 
وی گفت: سه پروژه نیاز داریم و  سیستم بانکی باید وارد شود مثلا سد تنگ سرخ سد مهمی است و مردم درگیر هستند، سه پروژه اقتصادی باشد که راه برای مردم باز کند.
 
 انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.