گروه: اخبار استان خبر: 142879 / تاریخ انتشار : 1398/11/7 ساعت : 21:28
در جمع خبرنگاران مطرح شد

واکنش زینل زاده به وعده ریلی نماینده گچساران/مشکل این است که همه می خواهند لکوموتیوران شوند/در خصوص بودجه آوری تاجگردون اغراق شده است

کاندیدای انتخابات مجلس گفت: امروز وقتی مردم از انتخاب تاجگردون پشیمان هستند قطعا ناکامی هایی هم بوده است، مردم فهیم هستند و مسائل و مشکلات را می دانند و آنچیزی که مردم انتظار دارند حرکت مدیران بروی اعتدال و شایسته سالاری است، اعتدال در فرصت ها و شایسته سالاری به نوعی در زمان تاجگردون لحاظ نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،اردلان زینل زاده ،کاندیدای انتخابات مجلس 98 در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان گفت:معتقد به نقد منصفانه هستم که همیشه به نوعی کمک کار بنده بوده است.

وی در ابتدا در پاسخ به سوالی افزود:رویکرد اجتماعی بسیار عمیق و گسترده است و نگاه بنده این است که متاسفانه امروز وضعیت بد معیشتی و اقتصادی چالش های جدی برای مردم ایجاد کرده است، ریشه بسیاری از کج روی های جامعه به نوعی همان مباحث اقتصادی است.

دوری از مفاسد اقتصادی

زینل زاده گفت: ۱۶سال کار مدیریتی کرده ام و در برهه ای هم مدیریت های اقتصادی داشته ام و تا جایی که تلاش کرده ام از مفاسد اقتصادی دوری کرده ام،اگر هدف از پیروزی این باشد که خودمان را به رخ دیگران بکشانیم اینگونه نیست و امیدوارم شرایطی پیش بیاید که همه کاندیداها بتوانند در انتخابات شرکت کنند و مساله اصلی رضایت مندی است و پشیمان نشدن مردم بسیار مهم است.

مبالغه در جذب اعاتبارات توسط تاجگردون

زینل زاده گفت: ما رقیب هستیم و تلاش بر این است که در واقع نگاه و دیدگاهم را نسبت به شرایط موجود دیکته کنم و محتمل است نسبت به شرایط موجود بهتر عمل کنم، نقاط قوت دوستان را بیان کرده ام و تاجگردون شاید در این شهرستان برای اولین بار رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شد و تاثیرش را به نسبت در اعتبارات حس کردیم اما مبالغه هم در این خصوص شده است حتی در شهرداری زمان خودم.
 

عدم شایسته سالاری در برنامه تاجگردون

وی تاکید کرد:اما امروز اگربسیاری ازمردم از انتخاب وی پشیمان هستند پس قطعا ناکامی هایی هم بوده است، مردم فهیم هستند و مسائل و مشکلات را می دانند و آنچیزی که مردم انتظار دارند حرکت مدیران بروی اعتدال و شایسته سالاری است، اعتدال در فرصت ها و شایسته سالاری به نوعی در زمان تاجگردون لحاظ نشده است.

بهتر از سایر کاندیدا ها عمل می کنم

شهردار سابق دوگنبدان در ادامه گفت: اگر حس می کردم که هر کدام از کاندیداها بهتر از آنچیزی که بنده فکر می کنم و می توان به آن دست پیدا کرد و هرکدام از عزیزان بهتر از بنده می توانستند مسائل مردم را حل کنند،پس بدانید اصلا کاندید نمی شدم.

زینل زاده در ادامه گفت: همه بحران اقتصادی ناشی از تهدید و تحریم نیست و درون مملکت نقاط قوتی داریم که با تکیه بر آنها می توانیم مشکلات را حل کنیم، عمده حل مشکلات خروجی کار مدیران مان است هم در دولت و هم در مجلس ،پس می شود با تغییر نگاه ما خودمان را از این چاهی که کنده ایم بیرون بیاوریم.
 

موقعیت مناسب برای عبور

وی افزود: هر کسی عملش بر اساس سابقه است و تا الان در سمت هایی که داشته ام چون تصمیمم راسخ بوده و بر اساس مبانی درستی تصمیم گرفتم و احساسی نیز نبوده و هرگز از مواضعم عدول نکرده ام ، با کار کارشناسی و آشنایی با مشکلات آتی به صحنه آمده ام و می دانید موقعیتی که برای تیم عبور وجود دارد موقعیت خوبی است.
 

فراتر از پروژه های عمرانی

زینل زاده اظهار کرد: متاسفانه موضوعی در جامعه رواج پیدا کرده بحث عمرانی ها بوده و مدیریت کلنگ زنی نباید یک حرکت بزرگ تلقی شود و شرح نماینده باید مشی دولت را تبیین کند و نماینده باید در زمینه های دیگری هم فعالیت کند و باید حسن انجام کار را از دولت بخواهد ،هرچند برخی از نماینده ها دنبال این هستند که کارهای دولت را به نام خودشان حفظ کنند اما وظیفه نماینده چیزی فراتر این پروژه های عمرانی است، حتی اگر نماینده ای نداشته باشیم شاید پروژه های عمرانی هم که کار دولت است به نوعی انجام شود.

همه می خواهند لوکوموتیو ران شوند

زینل زاده در ادامه در خصوص ایجاد راه آهن درشهرستان گفت: راه آهن در گچساران خوب است اما ریل گذاری اصلی آن ریلی است که در زمینه های مختلف شهرستان کاربرد داشته باشد ما در بسیاری موارد معمولی مانده ایم و مشکل این است که همه می خواهند لوکوموتیو ران شوند.

حالت عقب گرد

وی به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: در بحث انتخابات ریاست جمهوری به افرادی رای دادم که حالت تعدیل داشته اند کسانی که حس کردم بتوانند مشکلات را حل کنند،اما در بسیاری موارد اینگونه نبود چرا که مشکل ما از فرد رئیس جمهور نیست و از جریان و از مدل ارتباط مجلس و دولت است، فکر می کنم با تعویض افراد چیزی عوض نمی شود و باید مسیر درست شود الان ما رو به جلو که نمی رویم حالت ایستایی هم نداریم وعقب گرد داریم.

زینل زاده ادامه داد: قدرت رقابتی پول ما و معیشت مردم به اضمحلال رفته است و عبور از خودخواهی و اینکه ما از خواسته های نامعقول خود و اطرافیان باید بگذریم که در این صورت می توانیم موثر باشیم.

چپ و راست کردن چپ و راست

وی در ادامه با اشاره به نشست های اصولگرایان ادامه داد:بنده رفتم در طیف اصولگرایی شهرستان صحبت هایی کردیم و مواردی هم مطرح شد و منظور بنده از چپ و راست کردن چپ و راست، آن نوع نگاهی است که در این جریان ها وجود دارد، چپ و راست منفعت طلبی که بودند و هستند که اگر نباشد مشکلات ما هم حل است و در این صورت اصولگرا و هم اصلاحطلب می توانند خادم خوبی برای مردم باشند و بدانید قشری که برای منافع می آیند ما دنباله رو نخواهیم بود.

در تمامی عرصه ها حرف دارم

زینل زاده در ادامه تصریح کرد:اگر در مملکت واقعا افراد اثر گذاری بودند باید تاکنون اثرات خودشان را نشان می دادند،بنده با توجه به تحصیلات و تجاربی که دارم ،در تمامی عرصه ها حرف دارم و زینل زاده آدم ساکتی نیست و در تمامی زمینه ها حرف دارد، اما شاید در زمینه های عمرانی کمی تخصص بیشتری نسبت به دیگر عرصه ها نیز داشته باشم.

این کاندیدای انتخابات مجلس گفت:در دور گذشته کاندیدا نبودیم و امروز نیروهایی که به صحنه تشریف آورده اند در دور قبل یا با تاجگردون بوده اند و یا هم با فولادی وندا ،هرچند امروز در تیمی که داریم نیز افرادی حضور دارند و بدانید اگر ملاک کار شخصی باشد هیچ مدیری نمی تواند سربلند بیرون بیاید،اگر نماینده از روز اول نگاهش این باشد که منافع شخصی را کنار بگذارد و به دنبال گره گشایی از کار مردم باشد خیلی از مشکلات خود به خود حل خواهند شد و این برنامه باید در ابتدا از مجلس شروع شود.

عدم توسعه متوازن

زینل زاده در ادامه با اشاره به اخذ اعتبارات در مجلس تصریح کرد:در بحث افزایش اعتبارات نیز نمایندگان شرح وظایف ملی دارند و پاسخگویی نباید صرفا به یک شهرستان باشد ، نباید چنین نگاهی باشد که فقط نمایندگان باید حتما رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شوند که مثلا اعتبارات یک شهر بیشتر شود که این نگاه خودش یک معضل است و این مدل بسیار غلطی است ‌و این توسعه متوازن نیست و نوعی آشفتگی است.

همایشات بنده پرشورتر ازهمایشات دوستان است

شهردار سابق دوگنبدان تصریح کرد:امروز اولویت اصلی معیشت مردم است و اگر مشکل معیشت حل شود به تدریج مشکل بیکاری هم حل خواهد شد،بدانیداین انتخابات ،انتخابات شگفتی ها خواهد بود حضور مردم در همایشات را مشاهده کنید و در همایشات بزرگی که در این شهرستان برگزار شد به نوعی حضور شرکت کنندگان در همایش اخیر بنده نیز بیشتر از سایر دوستان بود.

رای دلی قشقایی ها به زینل زاده

وی افزود:قشقایی ها قانون پذیرتر از سایر مردم هستند و اگر صداقت ببینند باور می کنند و اگر به حقوقشان برسند قدرشناس هستند و اگر کاندیدایی داشته باشند یا نه، بدانید که این رای های دلی که قشقایی ها به بنده می دهند از همه کاندیداها بیشتر است و در قشقایی امیدوار هستیم ، در دوران خدمتم در شهرداری و دیگر منصب ها، قشقایی و غیر قشقایی برای بنده فرقی نداشت.

برند مهم زینل زاده در انتخابات

زینل زاده اظهارکرد:این یک برند و برگ سبز برای بنده است که عادلانه کار کرده ایم،در این دوره آرای خاکستری بیشتر است،چرا که نگاهای قومیتی و سیاسی کمتر خواهد بود و باید به همه اقوام و طوایف نیز احترام گذاشت.

وی تصریح کرد:نه من کاندیدای بویراحمد هستم و نه آقای عسکری کاندیدای قشقایی و نه آقایان تاجگردون و حسینی تنها کاندیداهای باشت و باوی هستند، بنده این نوع نگاه را قبول ندارم و معتقدم خود مردم باید برنامه ها و دیدگاه های کاندیدا را دنبال کنند که همینگونه هم است و معتقدم کسی که می خواهد نماینده شود کلمه ما به معنای مجموع مردم ایران خواهد بود.

فرمانداری یا نفت سهم قشقایی ها

زینل زاده افزود:گچساران با توجه به نفتخیز بودنش، بنابراین اگر وکیلی بخواهد در دوران خدمتش عدالت را در توزیع فرصت ها رعایت کند یکی از موارد تاثیر گذار شهرستان همچون فرمانداری و یا نفت باید سهم قشقایی ها شود.

99درصد هزینه خانوادگی در انتخابات

این کاندیدای انتخابات مجلس درادامه در خصوص هزینه های انتخاباتی اش تصریح کرد:خیلی نمی توانند بحث هزینه های انتخاباتی شان را عنوان کنند، در تیم ما اگر هزینه ای می شود هزینه ها مشخص است و این هزینه شاید عزیزی، کارمندی و کارگری هم کمکی داشته باشند اما ۹۹درصد از هزینه هایی که در بحث انتخابات برای بنده اعمال می شود هزینه های خانوادگی است.

زینل زاده گفت:یک نماینده بایستی درمجلس نظارت کند که مدیری که منصوب می شود مشکلات و معضلات مردم را حل کند و نه مشکل خواص را،بایستی مجلس ابزار خود کنترلی باشد برای نمایندگان و این یک جسارت از سوی نمایندگان را می طلبد،به تدریج می بایستی اشکالات مجلس نیز برطرف شود و ما می توانیم در مجلس اثر گذار باشیم که باید همینگونه هم باشد.

ما پیروز انتخابات هستیم

وی اظهارکرد:یک مدیر در جامعه اسلامی باید تلاش کند تا موضوع و مشکلی را مرتفع کند،در هر رقابتی مهم این است که چه فرد و یا افرادی چگونه حرکت کنند کسی که با برنامه بیاید و توانش را به مردم عرضه کند این خودش نوعی حس برنده شدن است و شک هم نکنید با این نوع نگاه در این رقابت ما تا الان برنده هستیم.

زینل زاده درادامه در خصوص میزان آرای خود درانتخابات نیز گفت:در انتخابات حرف های ضدو نقیض زیاد زده می شود ، کسی می گوید۸۰هزار نفر رای دارم و دوستی هم بیان می کند حدود ۵۰هزار نفر که خودش بالای ۱۳۰هزار نفر می شود که عملا چنین چیزی در این شهرستان اتفاق نخواهد افتاد.

ما جواب هر جیکی را می دهیم

وی افزود:بدانید که ما جواب هر جیکی را می دهیم و امیدواریم کسی هم بعدها جیک جیک نکند و بدانید در انتخابات نیامده ایم که خودمان را آزمایش کنیم و دوم ویا سوم شویم،بلکه  آمده ایم که برای مردم تاثیرگذار و خدمت گذار باشیم.

ویزگی های فرماندار گچساران

این کاندیدای انتخابات در ادامه در خصوص عملکرد فرماندار گچساران گفت:فرماندار گچساران ویژگی های خاص خودش را دارد ، وی را انسان قانونمندی می دانم و انسان پیگیر و جدی درکار است هرچند امیدواریم که در انتخابات تحت فشار قرار نگیرد و اگر هم تحت فشار قرار گرفت، تابع نباشد.

آرای زینل زاده در قلعه تاجگردون

زینل زاده درباره میزان آرای خود در باشت اظهارکرد:در باشت هم نیروهای خاص خودمان را داریم ، حدود آرای باشت نسبت به گچساران کمتر از ۲۰درصد است اگر چه آقایان حسینی و تاجگردون در باشت متولد شده اند، اما بنده نیز بیگانه با باشت نیستم ودر باشت کارمان را شروع کرده ایم و مردمان باشت مردمانی هستند که بدنبال عدالت هستند و در قلعه باشت هم افرادی هستند که اگرصداقت ببینندحتما همراه خواهند بود.

وی درادامه در خصوص عملکرد دستگاه های اجرایی تصریح کرد:دستگاه های اجرایی نباید ابزار دست سیاسیون شوند و هر دستگاه اجرایی اگر ابزاری برای سیاسیون شود،شک نکنید که مستاصل می شود و مردم هم ناراضی می شوند ،بنده اجازه ندادم که هیچ دوره ای از دوران خدمتم سیاسیون ‌در کارم دخالت کنندو بدانید در تمامی سنوات خدمتم پای هر امضایی که زده ام  محکم ایستاده ام.

افشاگری یک خبرنگار علیه تاجگردون رامطالعه هم‌نکردم

زینل زاده در ادامه در خصوص افشاگری یک خبرنگار افزود: باور کنید که افشاگری یک خبرنگار علیه تاجگردون راحتی مطالعه هم‌نکردم و وقت هم نگذاشتم ،چرا که برای بنده تفاوت نکرده و نمی کند و آرزو می کنم که همه عزیزان در انتخابات باشند و تایید شوند ، آنقدر خودم را توانمند می بینم که چنین شرایطی برای بنده مهم نباشد و حتی ممکن است تغییراتی انجام شود اما ما با صلابت راه مان را ادامه خواهیم داد.

هیچ زمانی خسته نشده ام

وی درادامه اظهارکرد:بنده هیچ زمانی خسته نشده ام و با توان جلسات و برنامه هایم را پیش می برم،بسیاری از مردم از شرایط فعلی خسته شده اند و موج بی اعتمادی مردم به مسئولین همچنان وجود دارد .

 مسیراین قطار به مرداب و منجلاب ختم می شود!

زینل زاده درادامه تصریح کرد:اعتقاد دارم که در بسیاری از مباحث مملکت ریل گذاری مشکل دارد و واقعیت امر این است که ریل خوبی هم نداریم و این قطاری که باید توسعه بدهد همگی مسیرشان به مرداب و منجلاب ختم می شود و معتقدم که مشکلات مردم باید ریل گذاری شود ،اگر چه این ریل گذاری برای این نسل اولویتی ندارد و باید مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم مرتفع شود.

با مردم شفافم

این کاندیدای انتخابات مجلس در ادامه در خصوص شفافیت با مردم گفت:بنده از ابتدا آدم شفافی بوده و هستم و نیز بدانید که در صورت موفقیت در انتخابات باز هم با مردم شفاف خواهم بود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.