گروه: اخبار استان خبر: 142861 / تاریخ انتشار : 1398/11/7 ساعت : 14:36
نامزدهای انتخابات مجلس بخوانند

باید ها و نبایدهای انتخاباتی از زبان معاون دادگستری کهگیلویه و بویراحمد

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مطابق ماده ۶۵ مکرر استفاده از هرگونه آثار تبلیغاتی از سوی نامزدها و طرفداران آنان، اعم از آثار کاغذی، پارچه‏ای، مقوایی، فلزی یا هر جنس دیگر، با ابعاد بیشتر از ۵۰ در ۷۰ سانتی‏متر ممنوع است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برحسب دستور معاون پیشگیری از وقوع قوه قضائیه، در بند 9 مصوبات هفتمین جلسه ستاد پیشگیری و برخورد با جرایم انتخاباتی، انجام هریک از موارد مندرج در ماده 65 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از طریق شبکه های اجتماعی و فضای مجازی ممنوع و مرتکبان تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و به یکی از مجازاتهای درجه 6 محکوم می شود.

 

حسنی گفت: مطابق  ماده ۶۵ مکرر (الحاقی 1395/3/3) در فعالیت‏‌های تبلیغاتی انتخابات، انجام مواردی از جمله نوشتن یا اظهار مطالب خلاف واقع، دیوارنویسی،  انتشار اعلام ‏نظر مقامات و اشخاص موضوع ماده (۶۰) این قانون، فریب و اغوای مردم از طریق سوءاستفاده از اعلام ‏نظر یا عکس شخصیت‏‌ها و مقامات دولتی مذکور در ماده (۲۹) این قانون ممنوع است و مرتکبان تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.
 
 
 
وی ادامه داد: تبلیغ علیه نامزدها و هرگونه هتک حرمت و حیثیت آنان،  تخریب یا پاره‏‌کردن عکس و دیگر آثار تبلیغاتی نامزدها در مهلت قانونی تبلیغات که در محل‏‌های مجاز الصاق شده و یا قرار گرفته باشد،  انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی نظیر سخنرانی و انتشار محموله‏‌های تبلیغاتی به نفع نامزد خاص، خارج از مهلت قانونی تبلیغات، اخلال و برهم‌‏زدن اجتماعات و سخنرانی‏‌های قانونی و تعرض به ستادهای انتخاباتی نامزدها نیز ممنوع است و همچون موراد قبل مرتکبان تحت پیگرد قانونی قرار می‌‏گیرند.
 
 
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تبلیغات قوانین خاص خودش را دارد، افزود: استفاده از هرگونه آثار تبلیغاتی از سوی نامزدها و طرفداران آنان، اعم از آثار کاغذی، پارچه‏ای، مقوایی، فلزی یا هر جنس دیگر، با ابعاد بیشتر از ۵۰ در ۷۰ سانتی‏متر،  استفاده از کاروان‏‌های تبلیغاتی و استفاده از بلندگو در خارج از محیط سخنرانی ممنوع است.
 
 
وی گفت: انجام هریک از موارد فوق از طریق کلیه‏‌ی شبکه‌‏های اجتماعی و فضاهای مجازی ممنوع است  و مطابق تبصره (الحاقی 1395/3/3)- متخلفان از مفاد این ماده به یکی از مجازاتهای درجه 6 محکوم می شوند.
 
 
حسنی ادامه داد: مجازات تعزیری درجه شش شامل حبس بیشتر از شش ماه تا دو سال ، جزای نقدی بیشتر از بیست میلیون ریال تا هشتاد میلیون ریال ، شلاق از سی و یک تا نود و نه ضربه ، محرومیت از حقوق اجتماعی بیشتر از شش ماه تا پنج سال ، انتشار حکم قطعی در رسانه ها است.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.