گروه: اخبار استان خبر: 142816 / تاریخ انتشار : 1398/11/6 ساعت : 11:01
دادستان مرکز استان:

بیشترین پرونده های تخلفات انتخاباتی متعلق به گچساران است/رسانه ها از مشورت حقوقی بهره مند شوند

ملک حسینی گفت: بیش از ۴۰ فقره تخلفات انتخاباتی در شهرستان ها انجام شد که بیشترین تخلفات در گچساران بوده است، سیاست دادستانی ها ایجاد مشارکت بالا و شور و نشاط در انتخابات بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس: دادستان مرکز استان در این مراسم با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت فاطمیه و همچنین تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی و حادثه سقوط هواپیمایی مسافربری گفت: رهبر انقلاب  در خصوص  حاج قاسم فرموده است: نگاه ما به حاج قاسم نگاه به یک فرد نیست بلکه نگاه به یک مکتب است، آخرین اثری که خونی حاج قاسم داشت راهپیمایی مردم عراق برای بیرون راندن آمریکا از خاک کشور عراق است،  خون این مجاهد سبب وحدت فراگیر بین ملت ایران  و  همچنین بین ملت ایران و عراق شد، و اولین سیلی محکم به گوش دولت آمریکاست. در این ایام کشوری مانند آمریکا با سرمایه گزاری ها سعی کردند فتنه ای بین دو ملت ایران و عراق ایجاد شود اما نقشه آنها نقش بر آب شد.

 

ملک حسینی افزود: شهادت حاج قاسم معیار ها و  استاندارد های خدمت را تغییر داد، در این رابطه رهبر انقلاب به اخلاص حاج قاسم اشاره کرده است و تمام ملت ایران از قبیل زن و مرد و با هر گرایش عقیدتی به مراسم تشیع او کشانده شدند، حلقه مفقوده سیستم مدیریتی ما اخلاص است، یعنی اگر قلم زده شود و بیان می شود اگر اخلاص باشد خیلی ازبداخلاقی ها مشاهده نمی شود.
 

ملک حسینی افزود: اگر بخواهیم با معیار سردار سلیمانی خدمت مان را بسنجیم، خیلی از کارهای ما در مقابل این معیار هیچ است.

 

وی ادامه داد: اخلاص اثر نفوذ عام دارد، که حاج قاسم عنوان سردار دلها را به خود چه زیبا اختصاص داد، سردار سلیمانی با کدام بودجه توانسته است نفوذ ایران را از مدیترانه تا یمن گسترش دهد.

 

وی گفت : سپهبد قاسم سلیمانی دارای تفکر تکفیری نبود. در کلیپی که از سخنرانی های وی منتشر شد ، دیدیم ،می گفت همان بی حجاب هم دختر ما است یا اینکه در میدان مبارزه با داعش هم از پیروزی ها خوشحال نمی شد و دعا می کرد که دشمنان اصلاح شود.

 

دادستان مرکز استان در ادامه گفت : رسانه کار آنها اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه است . قدرت ما در مقابل دشمن که برخی فکر می کردند ضعیف است امروز ثابت شد و کسی دیگر شک ندارد که هیمنه آمریکا را شکسته ایم.

 

وی به موشک باران پایگاه عین الاسد آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: ثابت شده که قدرت پوشالی آمریکا دیگر توان غلط کردن را ندارد، امروز دشمن توجه خود را به داخل کشور معطوف کرده است و مطمئن شده است باید وحدت داخلی را مورد هدف قرار دارد و با بصیر و آگاه بودن و نقشه دشمن را درک کردن و تحلیل کردن ،گامی برنداریم که در راستای اهداف دشمن باشد.

 

 

ملک حسینی افزود : رسانه باید بصیر باشد و نباید به گونه ای عمل کند که گام در تقابل نیروهای انقلاب برداشته شود نباید رسانه به اموری توجه کند یا چیزی گفته شود که ار گلوی دشمن بیرون می آید.

 

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: یکی از رسالت های رسانه صداقت و آگاه سازی است بررسی کنیم که چقدر در آگاه سازی جامعه موفق باشیم، حوزه رسانه رسالت آگاه سازی همراه با صداقت و تدبیر را دارد و باید خیلی دقت کند، وظیفه رسانه این است که نماینده انقلابی را تبلیغ کند.

 

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه در ادامه  گفت: امروز فضای مجازی یک فضای واقعی است، و تمام فعالیت ها در این فضا انجام می شود، امروز جرائم حوزه فضای مجازی دامنه فعالیت آنها گسترش پیدا کرده است، در شرایط حاضر فعالیت کارگروه رصد فضای مجازی متشکل از نهادهای امنیتی و پلیس فتا به سرپرستی فضای مجازی دادستانی مرکز استان تشکیل شده است.
 

 

علی ملک حسینی بیان کرد: بیش از ۴۰ فقره تخلفات انتخاباتی در شهرستان ها انجام شد که بیشترین تخلفات در گچساران بوده است، سیاست دادستانی ها ایجاد مشارکت بالا و شور و نشاط در انتخابات بوده است، برخی ‌کاندیدا ها را با ارسال پیامک و همچنین دیدارهای رودررو دعوت به آرامش کردیم و تذکر داده شد.
دادستان مرکز استان در ادامه گفت: نظر سنجی های غیرقانونی با استفاده از پلیس فتا تذکر داده شد، هیچ فرد در جایگاه حقیقی و حقوقی حق استفاده از بیت المال را نخواهد داشت و در مواردی تفهیم اتهام شد، یکی از شعب بازپرسی به صورت شبانه روزی در حال کار است و چند پرونده اقدام سلبی شد و در ساعت غروب به بعد یک سایت مسدود شد.

 

وی افزود: اصل سرعت و دقت و قاطعیت را در این‌موارد لحاظ خواهیم کرد، در حوزه آموزش در برنامه های زنده تلویزیونی از طریق پرسش و پاسخ های قانونی برگزار شد.

 

ملک حسینی گفت: کسانی که اقدام به تیر اندازی در استقبال از کاندیدها کرده بودند توسط اطلاعات دستگیر شدند و تا بعد از انتخابات در زندان خواهد بود، تبلیغات زودرس مانند شهرستان گچساران و باشت کنترل شده است و هرگونه تجمع تبلیغاتی در مکان های عمومی ممنوع است، در حوزه سایت ها یک سایت با نوشتن تیتری بیان کرده بود که فلان فرد پیروز قطعی انتخابات است و مدیر سایت و نویسنده خبر احضار شدند و بازداشت شدند و با قرار تامین آزاد هستند، در یک سایت در یک تیتر جنجالی به نامزدها توهین کرده بود؛ هرگونه نقدی باید منصفانه و بدور از توهین باشد که سبب از بین رفتن وحدت نشود.
 


وی افزود: در جلسات شورای تامین خواستیم که از تخلفات پیشگیری شود، مسوولان توصیه هایی به مدیران به عنوان دست اندرکاران داشتند و حمایت مدیران از کاندیداها جرم است و پیگیری خواهد شد.ملک حسینی گفت: رسانه ها از مشورت حقوقی بهره مند شوند چرا که موضوعاتی که در رسانه ها منجر به جرم می شود ناشی از عدم آگاهی است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.