گروه: اخبار استان خبر: 142725 / تاریخ انتشار : 1398/11/1 ساعت : 08:55
کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با صبح زاگرس:

لزوم فعال کردن ظرفیت های داخلی برای رونق اقتصادی/می توانیم بدون اتکا به نفت اقتصاد کشور را اداره کنیم

رعنایی گفت: ظرفیت های خوب در داخل داریم،در حوزه مالیات و بودجه می توانیم شرایط را به گونه ای رقم بزنیم که بدون اتکا به نفت اقتصاد کشور را اداره کنیم.

 کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در رابطه با شرایط اقتصادی کشور و عدم عزم دولت برای بهبود شرایط گفت:شرایط اقتصادی ما در سال های اخیر ثابت کرد که تکیه بر توان داخلی کاربردی و موثر است.

 

دکتر مهدی رعنایی تصریح کرد:ما ظرفیت های خوب در داخل داریم،در حوزه مالیات و بودجه می توانیم شرایط را به گونه ای رقم بزنیم که بدون اتکا به نفت اقتصاد کشور را اداره کنیم.

 

وی افزود: اگر عزم جدی برای تکیه بر توان داخل باشد،خیلی ظرفیت های داخلی داریم که هنوز از آنها استفاده نشده که با فعال شدن این ظرفیت ها وضعیت اقتصاد بهبود می یابد.

 

رعنایی با تاکید بر لزوم توجه به رونق تولید داخل،گفت:حذف انحصارات و ساماندهی مجوزها یکی از ظرفیت های بزرگ داخلی است که می تواند تاثیر مثبتی بر توسعه اقتصادی و تولید داشته باشد.

 

این کارشناس اقتصادی در واکنش به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه خیلی از کشورها در حوزه آفریقا و آسیا می توانند بازار هدف صادرات ما باشند،اما تاکنون این از این ظرفیت هم به خوبی استفاده نشده است،گفت: قوانین ما در حوزه صادارت مشکلاتی دارد، باید با لغو روادید با کشورهای همسایه و بستن پیمان های تجاری دوجانبه معامله های غیر ارزی برقرار کنیم.

 

رعنایی خاطرنشان کرد:باید تشریفات گمرکی به خصوص در مرزهای زمینی را کم کنیم، نباید قوانین ناگهانی در حوزه گمرک و تجارت خارجی اعمال شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.