گروه: اخبار استان خبر: 142724 / تاریخ انتشار : 1398/11/1 ساعت : 10:54
با پیگیری های صبح زاگرس صورت گرفت

شاهینی که بال پرواز به دست آورد/روایتی از یک اقدام تاریخی برای رویش امید در دل شاهین دنا+تصاویر و فیلم

شاهین یوسف خواه پسربچه اهل شهرستان دنا که از یک بیماری نادر رنج می برد با پیگیری و درج گزارش های متعدد توسط صبح زاگرس همانند دیگر هم سن و سال های خود به شرایط عادی زندگی برگشته است و در حال خو گرفتن با شرایط جدید زندگی خود است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شاهین یوسف خواه، اهل روستای کریک شهرستان دنا که از بدو تولد بخاطر بیماری نادر زانوهایش بر خلاف سیستم آناتومی بدنش چرخش پیداکرده بود و از این درد لاعلاج با کسی چیزی نمی گفت.

 

شاهین یوسف خواه اهل روستای کریک است و پاهایش که دچار بیماری نادر است باعث شده که او را از دیگر دوستانش متمایز کند و در رویاهای کودکانه اش با حسرت به بازی کردن دوستان خود بنگرد و در کلام هایش با خنده به مادرش می گوید مادر درست است نمی توانم با دوستانم بدوم اما نشستم و با امیدواری نگاهشان کردم.

 

شاهین آقازاده نیست، و پدرش هم نجومی بگیر نیست، پسر بچه ساده روستایی است که در کوه های سربه فلک کشیده دنا در محرومیت چشم به دنیا گشوده و امروز در رویای های کودکانه اش نه چیزی از سیاست می داند و نه چیزی از مشکلات بشر امروزی و دنیای مدرن، بلکه همیشه در زیر لبهایش زمزمه می کند که خدایا تو را شکر می کنم که هنوز با این وضعیت می توانم راه بروم.

 

با شاهین در یک نگاه آشنا شدم، وقتی او را دیدم که با رنج و مشقتی سخت اما با دلی پر امید رهسپار خانه بود و بعد از اتمام مدرسه اش برای دیدن مادر می رفت که از این رفتار او شگفت زده شدم.

 

با او هسمفر شدم تا از دردهایش بگوید، چیزی بر لب نیاورد، وقتی از او سئوال کردم که آیا تا به حال به بیماری ات و متمایز بودنت نسبت به دوستانت فکر کرده ای گفت، نه؛ خداوند هیچ چیزی را بدون حکمت نمی آفریند، این یک امتحان الهی است که به هر کسی ارزانی نمی کند.

 

از او از رنج و مشقت های زندگی اش سئوال کردم ،با خنده های کودکانه اش زیر لب به من گفت ، پدری کارگر دارم  که هوز پولهای چند ساله کارگری اش را به او نداده اند و مادری رنجور که غم و درد های من و برادرم را بر دوش می کشد.

 

با پدر شاهین به گفتگو نشستم و از دردها و مشقت هایش  سخن به میان آورد، پدر شاهین در اول کلام با بغضی شکسته می خواست حرف بزند اما وقتی شاهین را با این وضعیت می بیند دلش طاقت نمی اورد و ناخوادگاه بغض گلویش را می فشارد.

 

یوسف خواه از بیماری مادرزادی شاهین صحبت به میان آورد و افزود: از بدو تولد همه جای ایران را برای درمان شاهین رفته ام از این بیمارستان به آن بیمارستان، از این شهر به آن شهر، از این مسئول تا آن مسئول،همگی قول مساعدت دادند اما بعد از چند روز ما را فراموش کردند.

 

وی ادامه داد: روزی نیست که برای درمان شاهین به کسی رو نزنیم، اما مشکل اصلی ما پول و مایتحاج درمان و عمل جراحی پاهای شاهین است و به هرکسی از مسئولین که التماس برای درمان شاهین را داریم کسی به ما کمک نمی کند.

این قسمت کوچکی از زندگی شاهین یوسف خواه نوجوان معلول دنا با که معلولیتی شگفت انگیز در دنیا بود که از سوی این پایگاه خبری به تمام نقاط انعکاس داده شد . ( گزارش کامل را از اینجا بخوانید )

 

بعد از انعکاس این خبر برای اولین بار از صبح زاگرس، سایر رسانه های استانی و شبکه های استانی دنا و شبکه خبر نیز به این موضوع پرداختند.

 

بنا بر آخرین روند پگیری ها، کار جراحی پاهای شاهین یوسف خواه سال گذشته با حمایت موسسه محکم در بیمارستان فوق تخصصی ارتوپدی اختر تهران قرار گرفت و امروز شاهین دنا همانند دیگر هم سن و سال های خود به شرایط عادی زندگی برگشته است و در حال خو گرفتن با شرایط جدید زندگی خود است.

 

در ادامه فیلمی از شرایط دو سال پیش و همچنین این روزهای شاهین بعد از عمل جراحی امده است:

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
سعید عبدی پور
1398/11/1 - 18:26
احسنت بر شما واحسنت بر انسانیت گاهی در کنار خبرهای بد ونا امید کننده این چنین خبرهایی انسان را امیدوار میکند که هنوز هستند کسانی که به جز به مادیات به فکر هم نوع ودیگرلن هستند این کودک را دیده بودم وبه فکرم هم خطور نمیکرد روزی این خبر را بشنوم زنده باد انسانیت
rateup 1
 ratedown 0
سعید عبدی پور
1398/11/1 - 18:28
احسنت بر شما واحسنت بر انسانیت گاهی در کنار خبرهای بد ونا امید کننده این چنین خبرهایی انسان را امیدوار میکند که هنوز هستند کسانی که به جز به مادیات به فکر هم نوع ودیگرلن هستند این کودک را دیده بودم وبه فکرم هم خطور نمیکرد روزی این خبر را بشنوم زنده باد انسانیت
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.