گروه: اخبار استان خبر: 142690 / تاریخ انتشار : 1398/10/29 ساعت : 10:58
در آئین تکریم و معارفه مدیرکل بازرسی کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد

توصیه های نماینده ولی فقیه در استان به سازمان بازرسی/روایت مدیر سابق از مهمترین سرمایه های استان/سازمان بازرسی به دنبال مچ گیری نیست

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیریت صحیح بدون نظارت کامل شکل نمی‌گیرد و البته نظارت نیز باید با تدبیر و حکیمانه باشد به گونه‌ای که آبروی مردم حفظ و مسائل اقتصادی و مدیریت تضعیف نشود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، صبح امروز مراسم تکریم و معارفه روسای کل سابق و جدید بازرسی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان بازرسی کشور، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و اعضای شورای اداری استان در یاسوج برگزار شد.

 

در این مراسم ابوالفتح ابوالهادی به عنوان رئیس جدید بازرسی استان کهگیلویه و بویراحمد و جایگزین کرمی منصوب شد و از خدمات سید نواب دانشی سرپرست این سازمان نیز تجلیل شد.

 

رئیس کل دادگستری استان در این مراسم گفت: یکی از وظایف مهم قوه قضاییه بحث حقوق عامه است که مورد تاکید قرار گرفته است و یکی از مطالبات جدی که مردم دارند موضوعاتی مانند واگذاری اراضی دولتی، تصرف اراضی ملی ،بستر رودخانه ها،استخدام های فله ای  مطالبه جدی مردم از دستگاه قضایی است.

وی افزود: برای هر یک از دستگاه ها قوانینی وضع شده است به عنوان مثال منابع طبیعی از تصاحب اراضی جلوگیری شود که  یکی از اولویت های مهم  و مورد تاکید رییس دستگاه قضا است.

حسن نگین تاجی گفت: در چند ماه گذشته در ۲۲ واحد تولیدی اقداماتی صورت گرفت که از تعطیلی آنها جلوگیری با عمل امد.


وی تاکیدکرد:سیاست دستگاه قضایی این است که حمایت از سرمایه گذاری باشد.شیوه اعمال بازرسی باید به گونه ای باشد که فساد از بین برود.

رئیس دادگستری استان گفت:هدف سازمان بازرسی پیشگیری و اصلاح ساختارهای معیوب و ارتقای سطح دستگاه هاست.

نگین تاجی گفت: احیای فرهنگ نظارت پذیری باید در دستگاه های اجرایی نهادینه شود و از اولویت های اساسی سازمان بازرسی باشد.

 

در ادامه این آیین نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: به برکت خون این شهید والا مقام شکوه و انسجام مثال زدنی در کشور ایجاد شده و در واقع یک عظمت و انقلاب جدید ایجاد شده است.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی گفت: هر جا به نظام و مردم آسیبی وارد می‌شود باید بدون وقفه ورود کرد، ضروری است سازمان بازرسی به موقع به مسائل ورود کند تا شاهد برخی تخلفات نباشیم و در این راستا دستگاه‌های اجرایی نیز باید همکاری داشته باشند.

وی تاکید کرد: مدیریت صحیح بدون نظارت کامل شکل نمی‌گیرد و البته نظارت نیز باید با تدبیر و حکیمانه باشد به گونه‌ای که آبروی مردم حفظ و مسائل اقتصادی و مدیریت تضعیف نشود.

 

حسینی افزود: مسئولیت به معنی انجام صحیح وظیفه است، دشمن دنبال ناکارآمد جلوه دادن دین مبین اسلام بوده و می‌خواهد بگوید این دین نمی‌تواند در ابعاد مختلف از جمله مدیریت سیاسی، علمی، فرهنگی و ...جامعه را اداره کند.

 

رئیس سابق سازمان بازرسی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین با تاکید بر اینکه دنبال پیشگیری بودیم نه مچ گیری عنوان کرد: تخلفاتی که در دستگاه اجرایی صورت می گیرد سه نمونه است که یکی از انها جعل به قانون است، که در این زمینه ما اموزش برگزار می کنیم.


کرمی گفت: موضوع دیگر تفویض اختیار بی مورد بود وقتی این کار انجام شود شاید مدیر را دور بزنند  تا جایی که مدیر نماز شب خوان را دور زده و از وی امضاء گرفته‌اند، انجایی که تفویض اختیار می کنید نظارت هم کنید.وی افزود: استان سرمایه های اجتماعی خوبی دارد که یکی از آنها جنگل ها و منابع خوب آن است که متاسفانه مورد طمع قرار می گیرد.


کرمی در ادامه گفت: سرمایه مهمتر این استان، مردم باصفای آن است؛ مردمی که بر خلاف سایر نقاط کشور هیچ ارتباطی با گروه ها و جریان های ضد انقلاب ندارند و اگر حرفی می زنند از دلشان حرف میزنند.

 

کرمی یادآور شد: یکی از سرمایه‌های مهم این استان جنگل‌های موجود بوده که مورد طمع زمین خواران درون و برون استانی قرار گرفته‌ اند و در این زمینه هم و غم داشتیم و متاسفانه برخی زیر پوشش قانون به تخریب جنگل روی می‌آوردند.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
---
---
---
---
 
 
اتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.