گروه: اخبار استان خبر: 142642 / تاریخ انتشار : 1398/10/29 ساعت : 08:48
معاون سیاسی - امنیتی استاندار در گفتگو با صبح زاگرس:

طایفه گرایی در انتخاب نماینده مجلس در تضاد با عدالت است

احد جمالی با اشاره به اینکه اگر جزیره ای فکر نکنیم و جامع نگر باشیم، همه مسائل حل است، افزود: اما مشخص است اگر بنده از طایفه و ایل خودم فقط هوای فامیل خود را داشته باشم، خوب نیست، این متضاد با عدالت اجتماعی است.

معاون سیاسی - امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار صبح زاگرس طایفه گرایی به شکل رایج در انتخابات را امری مذموم و  در تضاد با عدالت  دانست.

 

احد جمالی تصریح کرد:یک نماینده خوب باید در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران باشد،باید جهانی فکر کند و بداند در دنیا چه خبر است.

 

وی گفت:نماینده باید ظرفیت های طبیعی و منابع انسانی را به خوبی بشناسد، در سطح استان برش استانی منافع ملی را داشته باشد، منظور بنده این است که استانی فکر کند نه تنها به فکر حوزه انتخابیه خود باشد.

 

جمالی افزود:یک نماینده متعلق به همه مردم است، باید ظرفیت لازم و تاثیر کافی در کمیسیون های مختلف مجلس را داشته باشد یا حداقل در چند کمیسیون مجلس تاثیر گذار و صاحبنظر باشد.

 

معاون سیاسی - امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:نماینده خوب باید بتواند قدرت چانه زنی و تعامل با دولت داشته باشد، مجلس و پارلمانی در دنیا قوی است که از دولت قوی تر باشد،اگر اینگونه نیست حداقل هم سنگ آنها باشد.

 

جمالی ادامه داد:با این حال یک نماینده باید هم در داخل کشور آبروداری کند،یعنی برجسته و زبان دار باشد و وزن علمی،فرهنگی،سیاسی و یا اقتصادی داشته باشد و هم اینکه در خارج از کشور بعنوان سفیر ایران اسلامی آبروداری کند.

 

وی با بیان اینکه نماینده باید با مردم و عاشق مردم باشد، گفت: باید خدمتگزاری به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد، دنبال رانت،تبعیض و بی عدالتی نباشد و اگر چنین باشد می شود از وی بعنوان یک نماینده خوب یاد کنیم.

 

معاون سیاسی - امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به انتخاب کاندیدای طایفه ای و آسیب های آن،تصریح کرد:طایفه می تواند هم فرصت باشد و هم تهدید؛ به خودی خود هر فردی از استان ما به یک طایفه وابسته است اینکه ما به کلی بخواهیم طایفه گرایی را نقد کنیم، خیلی کار درستی نیست.

 

جمالی افزود: اگر بخواهیم خیلی هم به این کار اصالت دهیم به ضرر جامعه است، چه اشکال دارد فردی که از یک طایفه بوده اما جامع نگر است و ظرفیت خوبی داشته باشد،انتخاب شود، این مشکل نیست.

 

وی با بیان اینکه اسلام جامع نگر است و همه مسائل خوب را شامل می شود،گفت: ما در محدوده کشور خود می نگیریم اما برای نمونه اگر شخصیت سپهبد شهید سلیمانی را بررسی کنیم می بینیم ایشان یک شخصیت استانی و شهرستانی نبود بلکه جهانی بود،اسلام این تیپ تفکر را می پسندد.

 

جمالی با اشاره به اینکه اگر جزیره ای فکر نکنیم و جامع نگر باشیم، همه مسائل حل است، افزود: اما مشخص است اگر بنده از طایفه و ایل خودم فقط هوای فامیل خود را داشته باشم، خوب نیست، این متضاد با عدالت اجتماعی است.

 

وی گفت: نماینده تنها نماینده افرادی که به او رای دادند نیست، نماینده هم مردم است، امیدورایم تفکر انتخاب اسلام پسندانه در وجود همه ما جاری شود و ما همه را به یک چشم ببینیم.

 

معاون سیاسی - امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان با تاسی از حدیث پیامبر اکرم(ص)،گفت: همه مردم همچون دندانه های شانه با هم مساوی اند ؛ما اگر همین حدیث را مد نظر داشته باشیم، همه چیز حل می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.