گروه: اخبار استان خبر: 142623 / تاریخ انتشار : 1398/10/27 ساعت : 13:33
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد

هرگونه فتنه انگیزی که منجر به تضعیف روحیه سپاه شود محکوم است/خون سردار سلیمانی آمریکا را رسوا کرد

امام جمعه یاسوج گفت: هرگونه فتنه انگیزی که منجر به تضعیف روحیه سپاه ما شود محکوم است و همراهی با دشمن است ما این خیانت را نادیده نمی گیریم به کوری چشم دشمنان این نظام و نیروهای جان بر کف این انقلاب و سپاه، این نیروها نزد مردم هر روز قوی تر می شوند، هرگز عزت مان را تضعیف نمی کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته کهگیلویه و بویراحمد  با حضور پرشر مردم ولایتمدار و انقلابی استان در شهرها و بخش های مختلف برگزار شد.

 

امام جمعه یاسوج:هرگونه فتنه انگیزی که منجر به تضعیف روحیه سپاه شود محکوم است

 

حجت الاسلام سید نصیر حسینی امام جمعه جدید یاسوج در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت مردم به انجام واجبات و ترک محرمات به مناسبت های پیش رو اشاره کرد و گفت: شهادت سردار سپهبد حاج قاسم را پشت سر گذاشتیم این مصیبت بزرگ را تسلیت می گوییم و این شهادت را به جامعه تشیع تبریک می گوییم، خداوند در مورد شهدا می فرماید شهید مثل آب است هم حیات دارد و هم حیات می بخشد.

 

حسینی گفت: امروز به برکت خون این شهید حیات جامعه اسلام را دیدیم ای شهید پر افتخار برخیز و ببین که خونت چه غوغایی به پا کرده است، وقتی پیکر شهید بر زمین می افتد یعنی با خون غسل کرده است، چه اقتدار و شکوهی به جامعه اسلامی بخشید، شکوهی که بهت آور و رعب اور برای دشمنان و برای دوستان افتخار آفرین بود،  با خونش چشم های غبار آلود را پاک کرد، آثار و برکاتش روز به روز روشن می شود.

 

وی افزود: یکی از برکات خون شهید سلیمانی شکستن هیمنه استکبار جهانی یعنی آمریکا بود وقتی موشک سپاه غرش کرد و پایگاه آمریکا را در هم کوبید آن هیمنه آمریکا در هم فروریخته شد، این تیر خلاصی بر بدن نیمه جان آمریکا بود این تیر خلاصی بود که ایران و این ملت بزرگ زدند.

 

امام جمعه یاسوج اظهار کرد: همین جا به جهت آن خطایی که رخ داد تسلیت می گویم هرچند سوالات زیادی مطرح است، اولا عامل اصلی سقوط هواپیما را آمریکا می دانیم و این یک جنایت بزرگ است و باید انتقام آن را از آمریکا بگیریم، آمریکاست که باید پاسخ دهد نه نیروهای مسلح ما.حسینی تاکید کرد: هرگونه فتنه انگیزی که منجر به تضعیف روحیه سپاه ما شود محکوم است و همراهی با دشمن است ما این خیانت را نادیده نمی گیریم به کوری چشم دشمنان این نظام و نیروهای جان بر کف این انقلاب و سپاه، این نیروها نزد مردم هر روز قوی تر می شوند، هرگز  عزت مان را تضعیف نمی کنیم.وی ادامه داد: نباید روحیه شلیک به دشمن را از نیروهایمان بگیریم نیرو باید جسارت شلیک به دشمن را داشته باشد این غوغاسالاری را حواسمان باشد.


امام جمعه یاسوج در پایان ضمن تشکر از مقام معظم رهبری بیان کرد: به فرمان ولایت مامور خدمت هستیم ما خادم هستیم برای اعتلای معنوی اخلاقی فرهنگی سیاسی علمی و شکوفایی شهر و استان مان تلاش می کنیم، از امام عصر طلب داریم در این امر خطیر ما را یاری فرماید.

 

***********************************

امام جمعه موقت لنده: اخراج امریکا از منطقه سیاست راهبردی جمهوری اسلامی است


حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به تقوای الهی گفت: تقوا انسان را در مسیر سعادت و موفقیت هدایت و رهنمون خواهد کرد.
 

وی افزود: ریشه فساد تنها با ایمان و تقوای الهی و مجاهدت فی سبیل الله امکان پذیر است.


امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: حوادث تلخ و شیرینی در کشور اتفاق افتاد که همراه با برخی توطئه‌ها همراه بود که بازتاب های گسترده ای در کشور داشت که ترور سردار شهید سلیمانی باعث شد که وجود ذاتی این شهید ولامقام و شهادت و تشییع جنازه تاریخی وی باعث اتحاد و همدلی در کشور شد.  


وی افزود: جبهه مقاومت در این خصوص با زایش ها و رویش ها زیادی در پیش است که این جبهه را تقویت کرد.


امام جمعه موقت لنده گفت: اقدام شجاعانه سردار حاجی زاده نشان از اوج عزت و تواضع برای خادمی مردم است که سپاه با قاطعیت این اشتباه انسانی را پذیرفت .


وی در ادامه اظهارکرد:سپاه پاسداران کارنامه درخشانی دارد که نقش تاثیر گذار آن در توسعه و عمران کشور و دفاع از حریم هوایی،دریای،زمینی نشان از فدایی بودن این نیرو است.


الهی نیاگفت: سپاه همواره اماج حملات دشمنان است که دشمنان ما باید هم خوب بدانند که هرچه کارشکنی کنند بازهم سپاه خادم مردم است.وی در ادامه تاکید کرد: امریکا بداند که سیاست راهبردی ما اخراج امریکا از منطقه است چرا که حضور  امریکا در منطقه جز برهم زدن امنیت کشورهای منطقه کاری دیگر ندارد.امام جمعه موقت لنده تاکیدکرد: مقاومت مردم غزه نشات گرفته از راهنمایی ها و هدایت کم نظیر سردار شهید قاسم سلیمانی است.


وی خاطرنشان کرد: در آستانه انتخابات مجلس هستیم لذا نباید وحدت و همدلی مردم ما خدشه دار شود و لذا  باید به بهترین شکل برگزار شود.


الهی نیا گفت:سیل در سیستان و بلوچستان یکی از حوادث طبیعی تلخ در این استان است که حقیقتا مردم نیازمند همدلی اقشار جامعه هستند.


وی افزود؛جاده لنده_تشان یکی از مهمترین برنامه های است که باعث خروج لنده از بن بست است که انتظار داریم همه حمایت ویژه نمایند.

الهی گفت: انتصاب شایسته حجت الاسلام سید نصیر حسینی به عنوان امام جمعه یاسوج و تقدیر از حجت الاسلام سید علی اصغر حسینی نیز تقدیر می کنم از تلاش های حضرت آیت الله ملک حسینی نیز که سالها نمایندگی مردم را برعهده داشتند نیز صمیمانه قدر دانی می کنیم.

*******************************

امام جمعه موقت گچساران: خون سردار سلیمانی آمریکا را رسوا کرد

حجت الاسلام علیرضا صفایی،امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:عمل کردن به تقوا گره گشای کارهاست و رزق و روزی برای بندگان خداوند می آورد از آن جایی که فکرش را نخواهی کرد.

وی افزود:شهادت ام ابیها سلام الله علیها و شهادت سرداران رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و همرزمانشان را به همه ملت بزرگ ایران اسلامی تسلیت عرض می کنیم و کسانی که در تشییع جنازه این سردار بزرگ نیز به شهادت رسیدند، عده ای هم که در سقوط هواپیمای مسافری به شهادت رسیدند را مجددا به ملت غیور ایرن اسلامی تسلیت عرض می کنیم.  

صفایی اظهارکرد:در حقیقت ایران بزرگ در شهادت این مردبزرگ به سوگ نشسته است و یاد و خاطره این سردار رشید اسلام بایدبرای همیشه گرامی داشته شود، این قدر شناسی تنها منحصر به شهرهای بزرگ کشور نبود و در اقصی نقاط کشورمان و نیز در دنیا شهادت این سردار بزرگ اسلام گرامی داشته شد.

امام جمعه موقت گچساران گفت:دشمنان خیلی تلاش کرده و می کنند تا بین امت اسلامی اختلاف ایجاد کنند و هنوز که هنوز است برخی کشورهای اسلامی همچون عربستان سعودی و امارات همپیمان آمریکای خبیث هستند و دشمن دهها سال است که بین کشورهای اسلامی تفرقه ایجاد کرده است.

وی افزود:اما شهادت سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس این دو یار دیرین امام (ره)و انقلاب اسلامی ،فضایی ایجاد کرده که همه آمدند و شهر به شهر تشییع باشکویی برگزار شد و موجب اتحاد و انسجام بین امت های اسلامی شد چرا که دعوت به اتحاد دستور صریح قرآن کریم است.

صفایی اظهارکرد:یادمان نرفته است که فتنه دی ماه امسال در ایران و عراق چه اهدافی را دنبال می کرد و خون این دو شهید بزرگ اسلام اتحادی بس بزرگ برای عراق و ایران و امت های اسلامی ایجاد کردکه باید این موهبت الهی را قدر بدانیم و پاس بداریم.

امام جمعه موقت گچساران گفت:بترسیم از آن روزی که دو دستگی و چند دستگی ایجاد شودو متاسفانه برخی ها نگذاشتند و این حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را برکام ملت تلخ کردند،بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی فرزندان غیور این مرز بوم،"عین الاسد" یکی از بزرگترین پایگاه های آمریکایی در منطقه را آماج موشک قرار دادند.

وی افزود:13موشک نقطه زن کار آمریکایی ها را یکسره کرد که تاکنون کشوری جرات اینکار را نداشت و جرات هم نکردند که پاسخی بدهند که باید به سپاه مقدر کشورمان درود فرستاد،وقتی این حادثه سانحه هوایی رخ داد ابهاماتی داشت و هنوز هم دارد اما فرمانده محترم هوافضای سپاه شجاعانه مسئولیت را برعهده گرفتند.

صفایی اظهارکرد:آن موضوعی که اعتماد ایجاد می کند راست گویی با ملت است و بعد از آن هم سردار سلامی در مجلس شورای اسلامی مطالب را بیان کردند و ما همه به این سپاه مقدر و بزرگ افتخار می کنیم و حضرت امام راحل فرمودند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود و واقعا هم معلوم شد.

امام جمعه موقت گچساران گفت:بنابراین این حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی کام ملت را تلخ کرد و امیدواریم که خداوند متعال شر این آمریکای خبیث را به خودشان بازگرداند،باید توجه داشت که این افرادی که در همین هواپیما از اوکراین آمده بودند همان هایی بودند که برای مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی آمده بودند و یکی از وسایلی که در این حادثه سالم باقی مانده بود پرچم امام حسین علیه السلام بود.

وی افزود:این عزیزان برای ادای احترام به مقام شهید سلیمانی و همرزمانشان این مشکلات را به جان خریده بودند و یاد وخاطره همه این عزیزان را گرامی می داریم.

صفایی اظهارکرد:این روزها دشمن حمله به سپاه پاسداران را در برنامه قرار داده است که باید ملت هوشیار باشند، دشمن بداند که خون حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش خواهد جوشید و آمریکای جنایتکار را از غرب آسیا اخراج خواهد کرد.

امام جمعه موقت گچساران گفت:عده ای در مقابل دانشگاهی در تهران جمع شده بودند و توهین به تصویر حاج قاسم سلیمانی کردند و باید گفت که چقدر برخی ها نمک نشناس هستند و آن خبرنگار اسپانیایی گفت من تشکر می کنم از سردار سلیمانی که داعش را نابود کرد و پای داعش را قطع کرد که به اسپانیا نرسد ،اما این ها در واقع به خودشان پا زدند.

وی افزود:حادثه ای سیل که در سیستان و بلوچستان به وقوع پیوسته است دست یاری به سوی ملت بزرگ بلند شده است،در حالی که در سال های گذشته شهید سردار سلیمانی در این حوادث مشابه پیشقدم بودند.

صفایی اظهارکرد:نماینده ولی فقیه در استانمان تغییر و حضرت آیت الله ملک حسینی استعفا کردند و مقام معظم رهبری نیز طی یک پیامی حجت الاسلام سید نصیر حسینی را به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج انتخاب کردندکه از طرف مردم شریف گچساران به این بزرگوار تبریک عرض می کنیم و از زحمات آیت الله ملک حسینی هم قدردانی می کنیم.

 

***********************************

امام جمعه لیکک:شجاعت سردار حاجی زاده دست کمی از حمله موشکی به عین الاسد نداشت


نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.


خطیب نماز جمعه شهرستان ابتدا با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، به تبیین جایگاه تقوا در زندگی پرداخت.


وی با تأسی از احادیث و روایات، گفت: ولایت روح همه احکام است،عده به ولایت حمله کرده و در این رابطه شبهه افکنی می کنند،این افراد صورتی به ظاهر انسان دارند اما در واقع نه راه هدایت را می شناسند و نه راه گمراهی را.


امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به سیاست راهبردی ایران مبنی بر اخراج نظامی آمریکا از منطقه،گفت:بحث خروج نظامیان آمریکا از منطقه مطرح نیست باید آنها اخراج شوند حتی اگر با گزینه های نظامی، این کار باید صورت بگیرد.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:صداقت سردار حاجی زاده و آثار موشک های ایشان از  خون سپهبد سلیمانی کمتر نیست هر چند این اقدامات از برکات خون این شهید هستند.


وی افزود:بعضی از اسرار نظامی آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به عین الاسد در حال رو شدن است و هر بار رسوایی جدیدی برای آمریکا برملا می شود.


خطیب نماز جمعه بهمئی خاطرنشان کرد:شورای نگهبان تنها دوازده نفر نیست،بیش از 300هزار نیروی معتمد در سراسر کشور در این نهاد مقدس خدمت می کنند و چندین دستگاه کشوری با آنها همکاری دارند،لذا باید همه در بحث رد صلاحیت ها به قانون تمکین کنیم .


حجت الاسلام افروغی ادامه داد:مکانیزم وجود شورای نگهبان برای تأیید یا رد صلاحیت ها خوب و لازم است،اگر این نهاد جناحی عمل می کرد،مجالس و دولت ها در تاکنون در دست یک جناح بود.


وی گفت:بعضی از نمایندگان مجلس چگونه تایید و دوباره ذد می شوند کار شورای نگهبان از این جهت پسندیده است ممکن است نماینده در طول دوران نمایندگی دچار اعمالی شود که صلاحیت نماینده بودن را از دست دهد.


امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد:نباید در مورد حادثه سقوط هواپیما که یک خطای انسانی نظامی رخ داد،منجر به قضاوت های ناعادلانه و برجسته کردن این خطا شود.


انتظار می رفت دولت به همان میزان که برای خطای انسانی نظامی در حادثه سقوط هواپیما پیگری کرد برای حضور سفیر انگلیس در میان آشوب گران هم همین تدابیر را اتخاذ می کرد،کار این سفیر میدانی و خلاف قانون بود که باید در همانجا با وی برخورد قانونی می شد.


امام جمعه شهر لیکک با ابراز همدردی با سیل زدگان سیستان و بلوچستان،گفت:از مردم و مسئولان دعوت می کنم که به کمک این هموطنان بشتابند.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:در روزهای اخیر اتفاقاتی در هیئت دولت رخ داد،در بحث سانحه هوایی آقای رئیس جمهور گفت که باید صادقانه به مردم گفته شود؛صداقت سردار حاجی زاده که از حمله به عین الاسد بیشتر بود،دیگران باید بیایند و صادقانه جواب دهند نه پرتاب کننده موشک،سردار حاجی زاده که برای حفظ وحدت همه چیز را برعهده گرفتند.


وی گفت:در ایران چنان ابزار نظامی بومی و دقیق هستند که در برخی حوزه ها حذف اول را می زنیم.


حجت الاسلام افروغی ادامه داد:اروپایی ها در سیاست مکانیسم ماسه بر این اعتقاد هستند که ایران باید به  حرف رئیس جمهور آمریکا پایبند باشند.


وی گفت:بحث مذاکره به دلیل نفوذ از درون بود،تمام تعهدات برجام را با میلیاردها خسارت با آن اجرایی کردیم.


امام جمعه شهر لیکک افزود:رشد اقتصادی ایران به دلیل اینکه منفی بود،از رسانه ها هم حذف شد؛قیمت در زمان اندکی در تهران فقط سه برابر شد بعد چگونه تورم از بین رفت و در شرایطی که براثر حمله موشکی ما دشمن را ترس و وحشت فراگرفت،صحبت از مذاکره اشتباه است.


وی گفت:تیراندازی در مراسمات خون به دل خیلی ها کرد،صدای اذان و قرآن و مداحی دلنشین هستند اما رسم تیراندازی جاهلی است و سودی برای هیچ کس ندارد.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:ابتدا از مردم می خواهم که این رسم ها را بردارند،از مسئولان هم می خواهم مردم را در حذف این رسوم غلط یاری کنند.


*****************************

امام جمعه موقت دهدشت:ضرورت استفاده هر چه بهتر از ابعاد شخصیتی، معنوی و فرهنگی سیدنصیر حسینی

حجت‌الاسلام سید عبدالمطلب تقوی در خطبه های نماز جمعه دهدشت رعایت تقوای الهی را یکی از راه‌های تقرب به خداوند دانست و گفت: نماز گناهان انسان را محو می‌کند.

امام جمعه موقت دهدشت با اشاره به در پیش بودن روز غزه و روز مقاومت افزود: دین اسلام کاملترین دین است و انسان‌ها را به ایستادگی و مقاومت فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی تشویق می‌کند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم به انسان‌های اهل مقاومت بهشت را وعده داده است، گفت: خداوند به پیامبر(ص) دستور داده که باید در مقابل استکبار زمان خود استقامت و ایستادگی کنید.

تقوی ادامه داد: این درس مقاومت را جمهوری اسلامی به محور مقاومت به فرماندهی سردار شهید قاسم سلیمانی داده است.

وی بیان کرد: امروز دشمن ذلیل شده به واسطه خدمات ارزشمند شجره طبیه سپاه پاسداران که حضرت امام(ره) آن را برای حفاظت از انقلاب اسلامی غرس کرده است.

تقوی با بیان اینکه امروز دشمن توسط این نیروی ولایی جمهوری اسلامی خوار و ذلیل شده است و به همین دلیل دشمن در حال توطئه و دسیسه چینی بر علیه سپاه پاسداران است، گفت: ملت بزرگ و با بصیرت ایران به دشمن می‌فهماند برای ازبین رفتن استکبار جهانی و رسیدن به قیام ولی عصر(عج) از نیروی نظامی خود پشتیبانی می‌کنند.

وی ضمن تقدیر از خدمات ده ساله حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی امام جمعه پیشین دهدشت، افزود: این منصب نماینده ولایت مطلقه فقیه را که از طرف مقام معظم رهبری دریافت کرده از طرف شما به ایشان تبریک می‌گوییم.

تقوی افزود: از خدمات سید علی اصغر حسینی امام جمعه سابق یاسوج و آیت‌الله ملک حسینی در نمایندگی مقام معظم رهبری در استان تقدیر می‌شود.

وی ادامه داد: امیدوارم مردم استان ما بتوانند از این شخصیت گرانقدر از نظر فرهنگی و معنوی به عنوان پدر معنوی استان به خوبی استفاده کنند.

 

در حال تکمیل ...


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.