گروه: اخبار استان خبر: 142615 / تاریخ انتشار : 1398/10/27 ساعت : 11:34
در نشست نخبگان فرهنگی استان مطرح شد

انتقاد رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور از روش برخی تایید صلاحیت ها

حجت الاسلام حاج علی اکبری گفت: گاهی قانون هایی هست نمیدانم کی می خواهد درست شود برخی قانون ها باید حل شود وقتی کسی رد صلاحیت می شود و اسم فسادها می آید وقتی دوباره رفت توضیح داد و تایید شد این خیلی مسائل را زیر سوال می برد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در جمع فعالان فرهنگی استان گفت: حضور حجت الاسلام حسینی را به فال نیک میگیرم، وی فردی خوش نام است و شخصیت بی حاشیه ای دارند از دوران دفاع مقدس بوده اند و از وی همیشه خوب شنیده ایم.


حجت الاسلام حاج علی اکبری گفت: ضروری است از برخی مسائلی که به انسجام لطمه می‌زنند، پرهیز کنیم و ادبیات را متوازن، متعادل و هماهنگ با سبک عالمانه مقام معظم رهبری و امام مسلمین کنیم، مقام معظم رهبری ساعت‌ها با مسئولان و مردم در زمینه برجام صحبت کرد ولی هیج وقت نگفت احدی از مسئولان در داخل کشور خیانت کرد.

 

وی افزود: این تفکر که برخی جوانان با عنوان نقد، مسئولان اجرایی را خیانت‌کار می‌دانند پذیرفته نیست،مقام معظم رهبری اگر فرمودند آتش به اختیار باشیدبه معنی کار قانونی و تمیز است نه کار کثیف و خارج از ادبیات صحیح انقلاب که به جز این طرز نقد پذیرفتنی نیست.

 

 حاج علی اکبری در ادامه گفت: ائمه جمعه برای ارتباط با بخش‌های مختلف از مسئولان تا مردم باید مطالبات امام مسلمین را در قالب گفتمان ولایت و در قواره سیاست‌های کلی ابلاغ شده رهبری پیگیری و راهبری کند، باید طبق نقشه عمل کنیم و جنس پیگیری مطالبات از روش‌های بی حساب به روش‌های معقول،علمی و طبق نقشه تغییر کند.

 

وی افزود: ائمه جمعه باید پیگیر احیای مساجد باشند زیرا تمدن اسلامی مسجد بنیان است و نخستین کار یک امام جمعه و نماینده ولی فقیه باید آباد کردن مساجد برای انسجام جوانان و نوجوانان باشد، مساجد باید تحت مدیریت رو به رشد باشند، عملیات اصلی در کف مدارس در دوران پیش دبستانی و ابتدایی است جاهای دیگر رد گم کردن بوده مثل دوران جنگ که عملیات اصلی و فرعی داشت.

 

امام جمعه موقت تهران  با تاکید بر اینکه موفقیت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در اخلاق وی بود، گفت: این شهید عزیز یک انقلابی تمام عیار بود و به تمام معنا خصوصت‌هایی از جمله عقلانیت، حماسه جویی، شجاعت و معنویت را با هم داشت.

 

حاج علی اکبری گفت: از نظر فرهنگی شهادت حاج قاسم ما را خیلی به جلو برد غوغایی بود اتفاق بزرگی بود، ارزش ها در قلب بچه های ما نهادینه شد حتی بچه های کوچک ما اکنون حاج قاسم را می شناسند تواضع و صمیمیت از یک سو و شجاعت و شکوه از یک سو و آن معنویت همه دست به دست هم می دهد یک سرمایه عجیب ایجاد شد.وی افزود: کدام یک از ما می توانستیم در مقابل این هجمه ها کاری را انجام دهیم که شهادت حاج قاسم انجام داد، تحول بزرگ در اختیار ماست این سرمایه بی نظیر واقعا شکر دارد یکی از مهمترین اتفاقات شکل گیری یک وحدت گفتمانی است باید خیلی قدردان آن باشیم، همه باید کمک کنند این سرمایه حفظ شود.

 


حاج علی اکبری در ادامه گفت: بیانیه گام دوم انقلاب پر از امید است مگر اینکه خودمان بخواهیم مسیر را اشتباه برویم این انسجام و موج مثبت است، با کم ظرفیتی ها و مداخلات نامناسب و بزرگ نمایی مسائل یک اتفاق خوب را بد می کنیم انتخابات یک نشاط سیاسی خوب است، به مسائل سطحی نگاه نکنیم گاهی قانون هایی هست نمیدانم کی می خواهد درست شود برخی قانون ها باید حل شود وقتی کسی رد صلاحیت می شود و اسم فسادها می آید وقتی دوباره رفت توضیح داد و تایید شد این خیلی مسائل را زیر سوال می برد.
 

در حال تکمیل...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.