گروه: اخبار استان خبر: 142594 / تاریخ انتشار : 1398/10/26 ساعت : 16:06
مهدی روشنفکر در جمع فرهنگیان بویراحمد و دنا:

برخی در آموزش و پرورش دکان باز کرده اند/ندای وحدت رستاخیزی در دو شهرستان ایجاد کرده است/به موقع خیلی از ناگفته ها را خواهیم گفت

نشست هم اندیشی فرهنگیان بویراحمد و دنا با حضور مهدی روشنفکر از نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست هم اندیشی فرهنگیان بویراحمد و دنا با حضور مهدی روشنفکر از نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در یاسوج برگزار شد.

 

کاندیدای شهرستان های بویراحمد و دنا در این نشست با تسلیت ایام و دهه  فاطمیه و شهادت سپهبد شهید سلیمانی گفت: اگر ۵ قاره یادی از سپهبد سلیمانی دارد دلیل آن افکار شهامت و شجاعت و مدیریت و خلوص او در دنیا بود، مردم برای این ویژگی ها احترام قائل بوده به طوری که در آمریکا برای او مجلس منعقد می شود، یعنی عظمت، شایستگی ها و صلاحیت های مدیریتی و اخلاص برخوردار بود.مهدی روشنفکر بیان کرد: شنیده ایم که معلم واسطه فیض است، مولا علی (ع) فرموده است، اگر کسی کلمه ای به من بیاموزد من را بنده خویش قرار دارد، وضعیتی که معلمان جامعه دارد و به آنها ظلم شده است و از آنها به عنوان یک ضمانت و از آنها به عنوان سالن های انتخاباتی استفاده می کنند، یکی از دلایل برگزاری این جلسه توهینی بود که در برخی محافل به این قشر داشته اند: روشنفکر یک معلم است: روشنفکر یک‌معلم است و روشنفکر و انتخابات!؟ که در پاسخ باید گفت نقش معلم انسان سازی است.

 

وی افزود: " کانت " یک انسان مذهبی و اروپایی است که می گوید تا تعلیم و تربیت روی آدم صورت نگیرد او نمی تواند به یک‌انسان تبدیل شود، بزرگی گفته است؛ به هر سیبی و یک سیب نارس نمی توان گفت آن سیب قابل بهره برداری است و تعلیم و تربیت این چنین حالتی دارد و تا تعلیم و تربیت و علم بر بشر صورت نگیرد امکان رشد و ترقی و تکامل خیلی سخت و قابل توصیف نیست، در‌ فرآیند آموزش و پرورش رکن اساسی است، این رکن می تواند نوجوانان و جوانان و طفول در سنین پایین، معلمان هستند که می توانند در ابعاد اخلاقی علمی و سیاسی و فرهنگی بر او اثار‌ گذار باشند تا به اهداف خود نائل شود.

 

روشنفکر بیان کرد: در بعضی حوزه های مدیریتی آموزش و پرورش برخی دکان باز کرده و با حیثیت او بازی می کنند، ضمن تشکر از آقای زارع پور که در مدیریت و خلوص او شکی نیست، اما متاسفانه برخی از مدیران و دست اندرکاران مراعاتی ندارند، مدیری که از یک مکان و جایی دیگر که الفبای آموزش و پرورش را بلد نیست دستور می گیرد که در سطوح آموزش و پرورش آنها را پیاده کند باید فاتحه چنین آموزش و پرورشی را خواند.

 

وی افزود: به حوزه های مختلف شورای تامین و بازرسی مشکلات فرهنگیان را‌گزارش داده ایم و اجازه نخواهیم داد با حیثیت آنها بازی شود، در یک مورد وقتی فردی سلیقه او با فلان آقا یکی نبود او را تهدید کردند و ناامنی شغلی ایجاد کردند، این مشکلات را به استاندار گفتم زیرا موضوع انتخابات را مرتب با ظرافت دنبال می کنند و مستمر به دنبال انتخابات سالم هستند.

 

این چهره اصولگرا بیان کرد: در سال ۹۴ با همت نخبگان و مردم  جریان ندای وحدت را ایجاد کردیم، در زمانی که زور و زر و تزویر ما را مورد حمله قرار دادند، چه برچسب ها، توهین ها، شیطنت ها و فریبکاری ها را روا داشتند، در‌ روزهای پایانی رقابت  همپای دو جریان فعلی انجام شد، هرچند به خاطر نظام و مردم و انسجام و وحدت حاضر نیستم برخی ناگفته ها را بر زبان بیاورم اما به روز یوم الحساب واگذار کردم، بعد با اعلام نتایج شرایط استمرار پیدا کرد، و بار رعایت مسائل قانونی جریان را دنبال کردند، امروز ندای جریان وحدت به اظهار و اعتراف کارشناسان سیاسی استان گوی سبقت را ربوده است و مردم فوج فوج به این جریان پیوسته و رستاخیزی در دو شهرستان به وجود آمده است.

 

وی‌گفت: از همه فرهنگیان جمع حاضر ضمن رعایت اخلاق مداری و قانون مداری می خواهم پایبند به قوانین انتخابات باشند، بنده به هواداران میگویم اگر روزی سیلی بر صورت بنده وارد شد جواب بدی را با خوبی بدهید.

 

روشنفکر اضافه کرد: وضعیت به گونه ای است که از همه دوستان و هواداران میخواهم با رعایت شرایط مناسب به دنبال برنامه ها باشید، هرچند در برخی جلسات بعضی آقایان مسائلی را مطرح می کنند که با هیچ کدام از موازین انقلاب سازگار نیست، چه هراسی دارید از ندای وحدت، چرا خط کشی ها را ایجاد می کنید، مگر قرار است استان در قرق شما باشد.

 

وی افزود: چرا مسائلی مانند انقلابی بودن و غیر انقلابی بودن را مطرح می کنید؟ در همین جمع تکرار میکنم با توجه به انتخابات پیش رو به همه شما و همه رقبا توصیه می کنیم پایبند به آرمان های انقلاب و رهبری باشید،  مگر هرکس مخالف شما بود انقلابی نیست؟ چرا این جریان ارزشمند را نحیف و لاغر کرده اید؟ به موقع خیلی از ناگفته ها را خواهیم گفت و البته بر اساس منشور ندای وحدت صرف نظر خواهیم کرد اما اگر ادامه دهند زمستان سرد و سختی را در پیش رو خواهند داشت.

 

روشنفکر ادامه داد: از فرهنگیان می خواهم بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب عمل کنند که رهبر انقلاب در خصوص سوء مدیریت بیان کرده است "  هرچند آمریکا مشکل ایجاد کرده است اما برخی از مشکلات ما  ناشی از سوء مدیریت است" .

 

وی با بیان این که خلاف ادب و انصاف است که خدمات مسئولان در چهل سال اخیر را نادیده بگیریم، بیان کرد: دست همه آنها را  می بوسیم اما سوالی که در محافل دانشجویی مطرح می شود این است استانی که بالاترین منابع نفتی و گازی و آبی را داریم چرا در شاخص هایی مانند فقر، بیکاری و خودکشی جزء استان های اول هستیم،  بیش از ۲۵ درصد نفت و گاز کشور، ۸ درصد آب کشور، بیش از ۲۸ درصد گونه های گیاهی کشور را داریم اما دچار وضعیت و مشکلات متفاوتی هستیم که ناشی از مدیران نا کارآمد و نالایق هستیم بنابراین بر طبق فرموده های رهبر انقلاب باید تغییر ایجاد کرد و دوم اسفند ماه این تغییر را ایجاد کرد.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
علی
1398/10/26 - 21:25
یا مهدی
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.