گروه: اخبار استان خبر: 142591 / تاریخ انتشار : 1398/10/30 ساعت : 08:21
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

ترویج دیدگاه طایفه گرایی در انتخابات چیزی جز پسرفت به ارمغان نمی آورد

مصطفی نیکخواه گفت: گاهی موج قومیت گرایی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد و می شنویم که افراد می گویند اگر به فلان کاندیدای طایفه رای ندهم، فردا روی دیدن وی را ندارم ؛ترویج این دیدگاه جز پسرفت چیزی برای ما به ارمغان نمی آورد.

ورزشکار هم استانی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در خصوص انتخاب کاندیدای طایفه ای در انتخابات گفت: به نظر بنده این موضوع یک معضل است که به منطقه ما به شدت ضربه می زند.

 

مصطفی نیکخواه تصریح کرد: بهتر است مردم به خصوص بخشی که تحصیلکرده و در عرصه های فرهنگی-اجتماعی فعال هستند، افرادی را که آگاهی کمتری دارند راهنمایی کنند تا جامعه ما به آگاهی کامل نرسد، پیشرفتی در این زمینه حاصل نمی شود.

 

قهرمان پرتاب نیزه مسابقات بین المللی ترکیه گفت: ما باید در انتخابات فردی را انتخاب کنیم که در حوزه های تخصصی مجلس حرفی برای گفتن داشته باشد تا بتواند نقش موثری در کمیسیون های حساس و تاثیرگذار مجلس ایفا کرده و از این طریق به مردم استان و کشور کمک کند.

 

نیکخواه گفت: ما باید فردی را انتخاب کنیم که هم از لحاظ تحصیلات و هم از لحاظ سابقه کاری دارای شایستگی بالایی باشد؛ اگر بخواهم راحت تر صبحت کنم می گویم یک نماینده خوب باید قدرت چانه زنی و بودجه آوری بالایی برای منطقه داشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد:مردم باید فردی را انتخاب کنند که دارای قدرت بیان و نطق بالا باشد تا بتواند در مجلس از حق ملت دفاع کند ؛وقتی ما به جای چنین فردی،افرادی را به مجلس می فرستیم که توان سخن گفتن هم ندارند و یا شهامت دفاع از حقوق مردم را ندارند، به یقین هیچ سودی برای ما ندارد و با چنین شرایطی تنها یک عضو خنثی در مجلس داریم.

 

این ورزشکار هم استانی تصریح کرد: باید فردی انتخاب کنیم که دارای علم و آگاهی بالایی باشد،نباید قومیت گرایی بر انتخاب افراد دخیل باشد ؛قومیت گرایی در انتخابات هیچ نفع عمومی برای شهروندان ندارد.

 

نیکخواه ادامه داد:گاهی موج قومیت گرایی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد و می شنویم که افراد می گویند اگر به فلان کاندیدای طایفه رای ندهم، فردا روی دیدن وی را ندارم ؛ترویج این دیدگاه جز پسرفت چیزی برای ما به ارمغان نمی آورد.

 

وی افزود:اگر ما به فکر پیشرفت و توسعه در حوزه های مختلف هستیم،باید به انتخابات طایفه ای نه بگوییم.

 

نیکخواه در پایان گفت:اگر ما فردی شایسته و فراطایفه ای انتخاب کنیم ، به یقین چنین انتخابی تاثیر مثبت خود را بر جامعه می گذارد .

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.