گروه: اخبار استان خبر: 142586 / تاریخ انتشار : 1398/10/26 ساعت : 15:19
آیت الله ملک حسینی:

نمایندگی از جانب مقام معظم رهبری سخت و آسان است/با ژست مبارزه با فساد بیشتر از فساد مخالف بودم

آیت الله ملک حسینی گفت: نمایندگی از جانب مقام معظم رهبری سخت است و ساده سخت است چون نمایندگی از انسانی بزرگ با آرمان های بلند است و از این جهت بسیار سخت است و ساده است چون این فرد تمامی اهدافش را بیان کرده مسیر را نشان داده نشان گذاری بر مسیر کرده و چقدر ساده است طی مسیری که خط کشی شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، آیت الله ملک حسینی در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج گفت: کسانی که ولایت طاغوت را می پذیرند کسانی هستند که نورانیت وجود  را از دست می دهند و آنها را  به سمت ظلمات می کشانند، تقابل دو ولایت طاغوت و اسلام،  جلوه های فراوانی داشته است،  از تقابل انبیا با دشمنانشان و از تقابل اولیا با معاندانشان و انقلاب ما که تجلی این ولایت در عصر حاضر بود هم همین جلوه را داشت، تقابل انقلاب و نظام و ولایت فقیه در مقابل کفر و ظلم و فسق که  امروز متجلی در استکبار است، خدا را شاکر هستیم که ما را در ایران قرار داد ایرانی شیعی و در این جبهه ولایت الهی، از خدای بزرگ فتح و پیروزی را برای این جبهه در مقابل جبهه فسق و استبکار طلب می کنیم.

 

وی گفت: حکومت اسلامی  ما نتیجه تولی به این ولایت بود، و حکومت ساختارش الزاماتی دارد اگر امت دینی باشد باید ذکر خدای متعال در جامعه جاری شود، نماز جمعه ذکر خداست و نمایندگی رهبر و ولی جامعه  هم باز جریان ذکر الهی است،  معازدت این دو جالب است ، هر کدام از این دو عنوان  دیگری را برای جریان اداره  ولی جامعه و ولی انقلاب و برای کارامدی او در جامعه می توانند ایفا کند چه یک نفر باشد چه دو نفر،  اما خوب بود وقتی طرح تجمیع این دو عنوان گذاشته شد باید با استقبال رو  به  رو می شدیم یک انسان بتواند این دو ویژگی را در خود جمع کند و به جامعه خدمت کند و هم نماینده ولی فقیه باشد و هم امام جمعه باشد.

 

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری خطاب به سخنان استاندار گفت: اگر اینقدر قدرت داشتم در روز دوم تلاش می کردم تا روز سوم فرد  دیگری جای من بنشیند تا مفید تر به جامعه خدمت شود، آنچه که از من رخ داد این بود افرادی را  معرفی کردم فضیلت هایی را مطرح کردم و در این میان گفت و گویی هم صورت می گرفت.

 

وی گفت: اینجا وظیفه خودم می دانم از زحمات و تلاش ها و غیرت ها و اعمال شرافت های حضرت آیت الله آقای سید علی اصغر حسینی که در طول این 25 سال  همیشه حضوری آقامنشانه و کرامت مندانه و شرافت مندانه داشتند تشکر کنم، لازم می دانم بر زانوی  لرزان ایشان بوسه زده شود که بعد از 11 عمل می آمدند و نماز جمعه می خواندند و همیشه با محبت پاسخ می دادند همیشه تلاش می کردم برای ایشان مریدی باشیم.

 

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: از خدای متعال برای حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای سید نصیر حسینی آرزوی توفیق دارم اما چند کلمه با ایشان دارم.

 

وی گفت: نمایندگی از جانب مقام معظم رهبری سخت است و ساده است چون نمایندگی از انسانی بزرگ با آرمان های بلند است و از این جهت بسیار سخت است و ساده است چون این فرد تمامی اهدافش را بیان کرده مسیر را نشان داده نشان گذاری بر مسیر کرده و چقدر ساده است طی مسیری که خط کشی شده و بر تمامی راه های انحرافی  چراغ قرمز و مسیرهای منتهی به هدف چراغ سبزی نصب شده است.

 

 نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: وجود و رفتار و حرکات او یک الگویی عینی  برای کسی است که می خواهد  به جامعه خدمت کند، صلابت در گفتار، ادب و متانت در حضور، مقاومت در برابر دشمن، مردانگی و غیرت برای حقوق مردم اینها ویژگی هایی است که او دارد و کار را برای نمایندگی از چنین انسانی سخت می کند.

 

وی افزود: اما وقتی این امور نشان داده شده یعنی مسیر روشن است چه سخت است انسان بخواهد به هدفی برسد مسیر ندارد یا مسیر روشن نباشد اما ساده است اگر چنین باشد و از سویی دستورالعمل ها و پیام هایی که  صادر می کنند نشان دهنده مسیر و هدف است،  ایشان در پیامشان به حجت الاسلام حسینی  مردم را به غیرت و پاک سرشتی ستوده اند اقوام غیور ترک و لر ، کسانی که هیچوقت زیر بار دشمنان خدا نرفتند در مبارزه با اولیای طاغوت یا طاغوتیانی که از غرب به مرزهای  جنوب می  ایند  به پاک سرشتی ستودند و این ویژگی مردان عشایری است.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری  گفت: این ستایش ها بارها اتفاق افتاده است ، در تشییع جنازه ای که مشاهده کرده کردند، این مردم را ستودند، حتی در حکمی که به من دادند  احترامی که به مردم گذاشتند بیش از بزرگواری بود که در حق من کردند فرمودند به پیشنهاد، یعنی شما را کسانی دیدند که لایق بودید به درخواست شما فرزند فلانی نماینده من باشد.

 

آیت الله ملک حسینی ادامه داد: سپاسگزارم از رهبر انقلاب در سال‌ها اعتماد برای خدمت، مدعی خدمت نیستم اما مدعی عدم خیانت هستم تلاش نکردم حق کسی ضایع شود اما نمیدانم تلاش کردم حقی ادا شود یا خیر؟  احساس می‌کردم دوست دارم تلاش کنم. با فساد مخالف بودم و با ژست مبارزه با فساد بیشتر. از حقوق فقیر و غنی دفاع کردم  چون دفاع از حق فقیر به تنهایی وجاهت دوستی و حقوق اغنیاء ثروت دوستی بود اما دفاع از حق همه را حق دوستی می‌دانستم و تلاش کردم چنین جلوه کنم .

 

وی افزود: سعی کردم به مردم احترام بگذارم اما اگر بی احترامی کردم از خدا و مردم عذرخواهی می‌کنم اما بیشتر سپاسگزارم از مقام معظم رهبری که این مسوولیت را برداشتند و استعفا را پذیرفتند که مبنایی دارد.

 

ملک حسینی ادامه داد: میل به مسئولیت را صحیح نمی‌دانم اما گریز از مسئولیتی که آمده حماقت است، مسوولیت اگر آمد باید پذیرفت بی‌مسولیتی نکوهش دارد مسولیت شکر ندارد بلکه صبر دارد و اگر کسی در مسئولیت موفق بود اجرا او صبر دارد.

 

وی عنوان کرد: مسئولیت اگر رفت باید شکر کرد نه اینکه مسولیت و توفیق خدمت رفت شکر به این دلیل که  اگر انسان نتواند آن را ادا کند چه عقوبتی در کمین است؟ بر مسئولیت باید صبور و شکور بود و بر بی‌مسولیتی نه!نه گریختن از مسولیت صحیح است نه گریستن بر رفع مسئولیت لذا خدای متعال این تشکر از مقام معظم رهبری در رفع این مسئولیت برای فراهم شدن آینده و بستری برای خدمت دیگر در امور علمی را بپذیرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.