گروه: اخبار استان خبر: 142579 / تاریخ انتشار : 1398/10/26 ساعت : 10:43
در آیین معارفه نماینده جدید ولی فقیه در استان مطرح شد

تاکید استاندار بر همراهی و همکاری با نماینده جدید ولی فقیه/توصیه امام جمعه سابق یاسوج در پرهیز از باندبازی و قبیله گرایی در انتخابات/تغییر و تحول ها با مدیریت آیت الله ملک حسینی اتفاق افتاد

ساعتی پیش نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد حول معارفه نماینده ولی فقیه در استان، با حضور مسئولان ارشد استان و رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در یاسوج آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ساعتی پیش نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد حوا معارفه نماینده ولی فقیه در استان، با حضور مسئولان ارشد استان و رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در یاسوج آغاز شد.

 

استاندار در ابتدای این نشست گفت: شورای اداری امروز با بقیه روزها فرق دارد بحث معرفی نماینده ولی فقیه استان و تکریم ایت الله ملک حسینی است.


حسین کلانتری بیان کرد: مردم این استان در مراسم تشییع حاج قاسم سنگ تمام گذاشتند حضورشان چشم گیر بود آنچنان حضور پیدا کردند که کمتر کسی در خانه مانده بود.


وی افزود: در مراسم تجلیل از شهدای سانحه هوایی مراسم بی نظیری در مساجد و حسینیه ها برگزار شد باید از این مردم قدردانی کنیم.کلانتری در ادامه گفت: دستور کار جلسه تکریم نماینده ولی فقیه در استان است که زحمات زیادی کشیدند از روزی که به این استان به عنوان خادم امدم دیدم آیت الله ملک حسینی چقدر در دل مردم جا دارد و چقدر مردم به وی اعتماد دارند و چقدر با آغوش باز مردم را می پذیرد.


وی افزود: شهادت میدهم در این مدت هیچ کار شخصی از ما نخواست و اگاهانه در خط ولایت خدمت می کرد این یک سرمایه بزرگ است.


کلانتری ادامه داد: آیت الله ملک حسینی در روزهای اول که وارد استان شدم به من  گفتند در حال برنامه ریزی هستم تا سید نصیر به مرکز استان بیاید و ویژگی های اقای حسینی را برای من گفتند.استاندار همچنین به امام جمعه پیشین یاسوج اشاره کرد و گفت: در این مدت هر زمانی آیت الله حسینی خطبه می خواند همه با حس صد در صد معنوی گوش میدادیم، هر چه از دل بر آید به دل نشیند.


کلانتری در پایان گفت: همان گونه که من و مسئولان حامی و همراه ایت الله ملک حسینی بودیم همین همراهی و همکاری را با اقای حسینی خواهیم داشت.

 

 

در ادامه این آیین امام جمعه سابق یاسوج گفت: سخنرانی که سه تا " میم " یعنی « مختصر، مفید و مجانی » داشته باشد سخنران خوبی است.


حجت الاسلام حسینی در ادامه گفت: یکی از الطاف خدا بر ما ملت ایران مسله رهبری بزرگ مرد بی نظیر تاریخ معاصر امام راحل  و رهبری و پیشوایی است که مردم را رهبری کرد، یک رهبر و امت توانستند معجزه قرن را به وجود بیاورند و رژیم سلطنتی ۲هزار ساله پلشتی را ساقط کردند.

 

وی افزود: از جمله نعمت های دیگر که فراوان هستند مساله نماز جمعه است که در  سراسر کشور انجام می شود  تقوا زرهی است که انسان در قدیم از تیر حفظ می کرد و امروز جلیقه ضد گلوله است از تمامی عزیزان و رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و از همه تشکر میکنم.


حسینی با بیان این که امیدواریم این مساله خیر و برکت برای استان باشد، گفت: مردم ما همه شیعه دوازده امامی هستند، همیشه با رژیم طاغوت در جنگ بودند، در تنگ نامرادی و تنگ گجستان جنگیدند، این از افتخارات مردم ماست، مردمی متدین که شیعه علی هستند و در تمامی زمینه ها و انتخابات و در تمامی مراحل که لازم بود به صحنه آمدند و نسبت به کشور همیشه در ردیف اول بودند.


امام جمعه سابق یاسوج در ادامه گفت: جمعیت زیادی نداریم اما چنان درخشیدند که گویا بیشترین جمعیت را دارد، ۲۲و نیم درصد جمعیت ما در دفاع مقدس حضور داشتند.وی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: خاندان ملک حسینی و حد بزرگوارشان و خود ایت الله ملک حسینی مبارز بودند و با تمام وجود میان مردم بود، مشگل گشا، شجاع و نترس بود، فرزند ایشان نیز همان ویژگی ها را دارد که امیدوارم خداوند به این خانواده و ایت الله سید شرف الدین طول عمر عنایت کند و سید نصیر حسینی که هم نماینده ولی فقیه و هم امام جمعه هستند آرزوی موفقیت دارم.حسینی به مساله انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات هم نزدیک است مردم برای انتخاب نماینده مجلس خدا را در نظر بگیریم، تیم و باند و قبیله روز قیامت به درد ما نمی خورد آنچه به درد ما می خورد انسجام و وحدت است.


وی به شهادت سردار سلیمانی نیز اشاره کرد و گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی نشان داد انقلاب زنده است همه آنهایی که برای سردار اسلام در دنیا تشییع و مراسم برگزار کردند نسبت به ترامپ تنفر دارند.

 

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در ادامه این نشست گفت: اصلی ترین علت این تغییر بیماری آقای حسینی بود و جز این موضوع هیچ نکته دیگری مطرح نبود.
 

حجت الاسلا محمدیان ادامه داد: خود ایت الله ملک حسینی نظرشان این بود مثل همه استان ها مسئولیت نمایندگی ولی فقیه و امام ‌جمعه یکی شود، اولویت ما بدون هیچ تردیدی خود وی بود، اولویت این بود آیت الله ملک حسینی امامت جمعه را بر عهده بگیرند که به دلیل مشغله هایی که در شیراز داشتند این مسولیت را نپذیرفتند و با پیشنهاد خودشان این مسئولیت بر عهده سید نصیر حسینی گذاشته شد بنابراین موضوع جا به جایی و آن تغییر و تحول با مدیریت شخص ایت الله ملک حسینی اتفاق افتاد.


وی افزود: نکته مهم این است سرمایه بزرگی که  خاندان ملک حسینی دارند تکیه گاه مهم ما در استان است و سرمایه سید نصیر به این سرمایه افزوده می شود.


محمدیان گفت: رهبر انقلاب به آیت الله ملک حسینی توصیه کردند حضورشان در استان همچنان پررنگ باشد از زحمات دلسوزانه اقای ملک حسینی تشکر داریم و از اقای حسینی امام جمعه نورانی و دوست داشتی که از افراد تراز اول کشور بودند تقدیر و تشکر داریم و برای سید نصیر حسینی که از امروز نماینده ولی فقیه هستند ارزوی موفقیت داریم.

 

وی خطاب به نماینده جدید ولی فقیه در استان گفت: اقای حسینی این بار سنگینی است، افتخار روحانیت این است در همه صحنه های اجتماعی پیشرو بوده است همیشه همراه مردم و دلسوز مردم بوده است، افتخار روحانیت این است در القای درک درست اتفاقات به مردم به خوبی همراهی می کند، سختی ها را تحمل میکند، افتخار روحانیت این است مدال خدمت گذاری مردم بر سینه اش بدرخشد شما نیز سنگ صبور مردم باشید و همراهی کنید با این مردمی که بارها افتخار آفریدند این مردم همیشه در خط مقدم فداکاری هستند.

 

در ادامه رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: این استان بیش از ۱۸۰۰شهید دارند و چقدر مردمان گرم و صمیمی هستید از قدیم که به استان رفت و آمد داشتم پر عاطفه گرم و صمیمی هستند.


حجت الاسلام حاج علی اکبری گفت: به صلابت همین کوه دنا در برابر کفر همیشه مقاوم بودند و اهل مجاهدت بودند و هستند و همیشه در صحنه های مختلف حضور دارند.
در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.