گروه: اخبار استان خبر: 142567 / تاریخ انتشار : 1398/10/26 ساعت : 09:41
گزارش؛

آیت الله ملک حسینی؛ پدری دلسوز برای مردم کهگیلویه و بویراحمد/مردی که هیچ گاه در دفاع از حق مردم کوتاه نیامد

آیت الله ملک حسینی برای مردم این استان حکم پدری دارد که همواره دست مهر خود را بر سر مردم استان می کشید به همین دلیل وقتی اعلام شد که وی از سمت نماینده ولی فقیه در استان انصراف داده اند باعث گله و ناراحتی خیل عظیمی از مردم استان شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی پسر مرحوم آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی است.  سید شرف الدین ملک حسینی در سال ۱۳۴۱ شمسی در شهر شیراز و در خانواده ای روحانی دیده به جهان گشود. در سال ۱۳۵۶ برای تحصیل علوم دینی وارد حوزه علمیه شیراز شد و در محضر پدر بزرگوارشان آیت الله ملک حسینی دروس ادبیات، منطق و بخشی از اصول و فقه را فرا گرفت.

 

وی برای ادامه تحصیلات حوزوی در سال ۱۳۶۳ به قم عزیمت کرد و ادامه دروس سطوح را در محضر آیات بزرگوار محامی، اعتمامی، محقق و گنجی تلمذ کرد.

 

 سید شرف‌الدین ملک حسینی با شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای خرداد ۱۳۹۲ پس از درگذشت نماینده پیشین که پدرشان بود، در دوره چهارم نماینده خبرگان رهبری از استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد.

وی همچنین به عنوان نماینده ولی فقیه در استان منصوب شد و در این مدت یعنی از سال 92 تا کنون هم به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و هم نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری  مشغول  به  فعالیت بود.

 

سید شرف الدین ملک حسینی در این مدت خدمات بسیار ارزنده ای برای مردم استان کهگیلویه و بویراحمد داشته است، به گونه ای می توان گفت به خوبی نقش یک پدر معنوی برای استان بوده است، پدری دلسوز که وقتی مردم از مسئولان گله و شکایتی داشتند، نزد سید شرف الدین می رفتند و درد دل هایشان را مطرح می کردند؛ اگر مشکلشان هم حل نمی شد اما باز می دانستند که گوش شنوایی هست که به حرف هایشان با همه وجود گوش دهد.

 سید شرف الدین ملک حسینی در این 6 سال در بزنگاه های مختلف همواره یار و همراه مردم استان بود و هر جایی که لازم بود به مسئولان تذکر داده است و هر جایی که نیاز بود با حضورشان باعث دادن آرامش به فضای استان شد.

 

 آیت الله ملک حسینی در طول این مدت همچون پدرش سیاست مدار و اندیشمند بودند وی همیشه در جشن ها و در مناسبت های مختلف همراه مردم بوده است، مردم استان می دانستند باید شکایت ها و گلایه هایشان را پیش چه کسی ببرند که نتیجه ای عایدشان شود.

 

 وی در شرایط حساس از جمله در اغتشاشات سال 96 و دی ماه سال 98 با سخنرانی های سیاسی و کوبنده خود همیشه گفته است که مردم مطالبه گر هستند اما اینهایی که اغتشاش می کنند از مردم نیستند.

وی در سخنرانی  های خود همواره از مردم دفاع کرده اند و به مسئولان همواره تذکر داده است که باید خدمت گذار این مردم باشند، مردمی که همیشه و در همه صحنه های انقلابی پیشگام بوده اند.

 

آیت الله ملک حسینی در کنار سیاست مداری گاهی باعث و بانی بخشیده شدن یک فرد از چوبه دار شده است فردی که به صورت سهوی شلیک کرده است و یک نفر جانش را از دست داده بود اما با پا درمیانی وی خانواده مقتول از خواسته خود که قصاص بوده است منصرف شدند.

 

وی برای مردم استان آنقدر ارزش دارد و مهم است که حاضر هستند به خاطر پا درمیانی سید شرف الدین خون فرزند خود را ببخشند و این نشان می دهد که آیت الله ملک حسینی تا چه اندازه به دل مردم استان نفوذ کرده است.

 

دفتر آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی همیشه به روی مردم باز بود، و هر وقت به دفتر وی می رفتیم شاهد بودیم که چگونه از مردم دلجویی می کند، وی در کنار درایت خود همیشه با مردم مثل پدری دلسوز رفتار می کرد به گونه ای که مراجعه کنندگان از محبت وی شرمنده می شدند.

 آیت الله ملک حسینی برای مردم این استان حکم پدری دارد که همواره دست مهر خود را بر سر مردم استان می کشید به همین دلیل وقتی اعلام شد که وی از سمت نمایندگی ولی فقیه در استان کناره گیری کرده اند، باعث ناراحتی خیل عظیمی از مردم استان شد، هر چند که وی گفته است در هر سمتی که باشد همواره در خدمت مردم استان است و این به معنای ترک کردن و فراموشی نیست.

 

 آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی هر چند که دیگر به عنوان نماینده ولی فقیه در استان نیستند اما نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری است و بعد از وی حجت الاسلام سید نصیر حسینی این مسئولیت را  بر عهده می گیرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.