گروه: اخبار استان خبر: 142540 / تاریخ انتشار : 1398/10/27 ساعت : 11:37

وضعیت بهداشتی مرغ فروشی های کهگیلویه درهاله از ابهام + تصاویر

در برخی از جاده های بین راهی کهگیلویه مرغ فروشی های زیادی وجود دارد که از بهداشت مناسبی برخوردار نیستند که خطر بروز بیماری های ناشی از آن بسیار زیاد است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سبدغذایی خانواده ها و تهیه  کالاهای ضروری مردم همیشه یکی از دغدغه های دولتمردان بوده و اتفاقات مختلف در فصول سال موجب تشدید نگرانی ها و برنامه ریزی های مختلف در این زمینه می شود.

 
یکی از مواد غذایی ضروری که باید هفته ای دوبار در سبد غذایی هر خانوار وجود داشته باشد انواع گوشت است که گوشت مرغ به خاطر دسترسی آسان تر و هزینه کمتر نسبت به اقلام دیگر، یکی از پر طرفدارترین اقلام گوشت ها محسوب می شود.
 
 
 
اما برای اکثر مردم در شهرستان های مختلف سلامت گوشت خریداری شده، به خصوص در این ایام که مرغ فروشی های بین راهی رشد چشم گیری پیدا کردند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
در برخی از جاده های بین راهی کهگیلویه مرغ فروشی های زیادی وجود دارد که از بهداشت مناسبی برخوردار نیستند. مرغ های مصنوعی و پرورشی همیشه در معرض بیماری بوده و احتمال بیمار شدن آن ها به خصوص در فصل زمستان که انواع آنفولانزا وجود دارد، بیشتر است.
 
با این اوصاف ضرورت بررسی و نظارت مراکز بهداشتی از این مراکز فروش مرغ بیش از پیش احساس می شود و علاج واقعه باید قبل از آن کرد و از این مراکز، بازرسی به عمل آورند و این پایگاه خبری نیز آمادگی خود را برای پوشش خبری و همراهی با این بازرسان اعلام می کند.
 
تصاویر تکمیلی آمده است؛
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.