گروه: اخبار استان خبر: 142503 / تاریخ انتشار : 1398/10/26 ساعت : 01:21

مرگ ۲۷ کودک آمریکایی بر اثر "آنفلوآنزا" در زمستان جاری

بنابر اعلام "مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها" در آمریکا در زمستان امسال، تاکنون ۲۷ کودک مبتلا به آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط پزشکان آمریکایی، مرگ کودکان بر اثر آنفلوآنزا در فصل زمستان امسال نسبت به سال گذشته بسیار افزایش پیدا کرده است. 

بنابر اعلام "مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها" در آمریکا، تاکنون در این فصل 27 کودک آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند؛ این تعداد بیشترین میزان مرگ‌و‌میر کودکان بر اثر آنفلوآنزا نسبت به سال 2003 است. 

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، در حال حاضر 19 ایالت کشور آمریکا از سطح بسیار بالای انتشار این ویروس خبر داده‌اند؛ در هفته گذشته نیز 2 کودک بر اثر ابتلا به این ویروس جان‌ باخته‌اند.

در دو سال گذشته 185 کودک بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند؛ اما طی هفته‌های اخیر شمار کودکان جان‌باخته به‌شدت افزایش یافته است.

بر اساس گزارش این مرکز، طی دو هفته آخر ماه دسامبر، میانگین مراجعه بیماران به پزشک از 5درصد به 7درصد افزایش یافته است. 

بنابر تخمین این مرکز، پیش‌بینی می‌شود که حداقل 6میلیون نفر به این بیماری مبتلا شوند و تعداد 55هزار نفر بستری و تعداد 2هزار و 900 بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در کشور آمریکا وجود داشته باشد. 

هر چند که فصل ابتلا به آنفلوآنزا رو به اتمام است؛ اما ویروس این بیماری همچنان فعال و سازمان پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا به‌دنبال راهکاری برای کاهش مبتلایان است.

انتهای پیام/تسنیم

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.