گروه: اخبار استان خبر: 142465 / تاریخ انتشار : 1398/10/24 ساعت : 11:21
یادداشت دانشجویی:

درخواستی برای تغییر نام دانشگاه یاسوج

امیر حسین دهبان نژادیان: در سراسر کشور دانشگاه های زیادی به نام مقدس شهدای شاخص این مرز و بوم مزین هستند، دانشگاه هایی مانند شهید چمران اهوازو دیگر دانشگاه ها در همین خصوص دانشگاه یاسوج هم می تواند به نام یک شهید تغییر پیدا کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ امیر حسین دهبان نژادیان یکی از دانشجویان دانشگاه یاسوج طی یادداشتی اعلام کرد: در سراسر کشور دانشگاه های زیادی به نام مقدس شهدای شاخص این مرز و بوم مزین هستند، دانشگاه هایی مانند شهید چمران اهواز و دیگر دانشگاه ها در همین خصوص دانشگاه یاسوج هم می تواند به نام یک شهید تغییر نام پیدا پیدا کند.

متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:

 
باعرض سلام،ادب و احترام خدمت جناب دکتر عریان و همکاران گرامی
 
 
صبح جمعه بود که همه ما منتظر آمدن بودیم اما افسوس که رفتنی رقم خورد، آن هم رفتن کسی که برای آمدن تلاش می کرد آری آمدن منجی کسی که نماد مقاومت در منطقه بلکه در جهان بود، درست است، ذوالفقار سیدعلی، مالک اشتر زمان. 
 
 
همان کسی که امام خامنه ای در زمان حیات با برکت و مبارک خود به او لقب برازنده شهید زنده داده اند و حکیم انقلاب عجب به مسائل آگاه است، او کسی بود که با رفتنش قلب همه ایرانیان و بهتر بگویم مظلومان عالم را آشوب کرد فرقی نمی کند چه تفکری چه تیپ و قیافه ای داشتند فقط می دانستند حاج قاسم کسی بود که ناموسشان را از تفتیش های زجر آور تروریست های داعشی مصون کرد، خاکشان را از تعرض و دست درازی استکبار حفظ کرد و  نگذاشت عزت ایران و ایرانی لکه دار شود. 
 
 
 
سردار ما کسی بود که دانشمندان جهان در مکتب وی درس آزادگی، مظلومین جهان درس مقاومت و مومنین درس شهادت گرفتند.
 
 
 حاج قاسمی که عمر خود را صرف خدمت به اسلام کرد،بله عدد چهل با رفتن این ابرمرد تاریخ مقدس شد، چهل سال خدمت صادقانه به اسلام و مسلمین جهان،ازشروع جنگ ناجوانمردانه تحمیلی و آن همه جان فشانی تا بعد از آن حراست از مرزهای ایران و مقابله با گروهک های تروریستی و قاچاقچیان تا برعهده گرفتن فرماندهی سپاه قدس که البته شاید روحشان راضی نباشد بگویم فرماندهی سپاهی که دیگر متعلق به ایران نبود،متعلق به تمام جهان اسلام و می توان گفت مظلومین عالم بود.
 
 
 
همان مردی که در آخرین نبرد زندگی خود به جنگ با شقی ترین افراد رفته بود،شجره ملعونه داعش
 
 
این بار استکبار قصدش فقط تصرف خاک نبود بلکه ریشه کن کردن اسلام و مسلمین و پس از آن تصرف خاک، ناموس و به طورکلی استقلال بود، این بار تمام کفر با تمام قوا به میدان آمده بود ولی غافل از اینکه تمام ایمان نیز روبرویشان قرارگرفت، کسی به جنگ با تروریسم جهانی رفته بود که بر قلب ها حکومت می کرد و این بود وحشت تروریسم جهانی از او.
 
 
تروریسم جهانی هم قبول کرد که با وجود این اَبر آنتی تروریسم جهانی راهی برای عرض اندام در منطقه ندارد.
 
 
مرد صادق الوعدی که به قول خود عمل کرد و آخرین نفس های استکبار در منطقه را از کار انداخت و شجره ملعونه داعش را ساقط کرد.
 
 
به همین دلیل بود که تروریسم بین الملل در راس آن شیطان بزرگ برای التیام زخم های غیر قابل ترمیم خود تصمیم به حذف فیزیکی سردار دلها کرد،غافل از اینکه شهید سلیمانی از سردار سلیمانی خطرناک تر است.
 
 
و کشور ما هم کم ندارد از این سلیمانی ها،سربازان مخلِص ولایت که مخلَص شده اند، نمونه اش فرمانده جدید سپاه مظلومین سردار قاآنی، مغز متفکر جنگ و معروف به سردار شامی که همین لقب نوید از تخصص او در نابودی رژیم غاصب اسرائیل دارد، و ان شاءالله به زودی انتقام سخت را از استکبار حهانی و در راس آنها رئیس مکتب تروریسم جهان یعنی آمریکای جنایت کار خواهد گرفت.
 
 
سخن را کوتاه کنم که نه هر چه از رشادت های سردار بگویم کم می شود و نه از جنایت های آمریکای خبیث.
 
 
مستحضر هستید که در سراسر کشور دانشگاه های زیادی به نام مقدس شهدای شاخص این مرز و بوم مزین هستند، دانشگاه هایی مانند شهید چمران اهواز، شهید بهشتی تهران، شهید با هنر کرمان و دانشگاه های زیاد دیگری که به نظر همین هم مطلوب دانشگاه هایی است که در کشور امام زمان (عج) هستند.
 
 
حال موقعیتی پیش آمده تا ما هم بتوانیم دانشگاه خود، یعنی دانشگاه یاسوج که با نام مستعار دانشگاه زیرتل شناخته می شود و این نام صرفا به دلیل موقعیت جغرافیایی آن است و به نظر هم می رسد نام در شانی برای دانشگاه ما که در استان و دارای مقام کشوری است نباشد، و می توانیم نام آن دانشگاه را به نام یک شهید والا مقام را مزین کنیم  و آن هم چه شهیدی فرمانده محور مقاومت، مدافع مظلومین جهان و سرباز با اخلاص امام خامنه ای.
 
 
چنین کاری که قطع به یقین با استقبال چشمگیر دانشجویان و تشکل های دانشجویی روبرو می شود هم موجب ثواب بی شمار برای بانیان این عمل کثیرالخیر می شود و هم می تواند منشا تحولات گسترده، معنوی، علمی و فرهنگی در سطح دانشگاه و بلکه استان شود،که قطعا این امر برای دلسوزان واقعی دانشجویان پسندیده است و برای تحقق آن اقدام می کنند.
 
 
لذا از شما و مجموعه همکارانتان در دانشگاه خواستاریم که مطالبه فوق را با جدیت در سطح کشوری و دستگاه های مربوطه پیگیری کنید.
 
 
پیشاپیش از همکاری شما و مجموعه همکارانتان برای تحقق این امر پسندیده کمال تشکر را داریم.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
مجید
1398/10/25 - 10:56
من الله توفیق.برادر عزیز و دوست داشتنی..انشالله هرجا هستی موفق و موید باشی..
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.