گروه: اخبار استان خبر: 142445 / تاریخ انتشار : 1398/10/23 ساعت : 16:28

هشدار دادستان کهگیلویه درباره مرزبندی کاذب و تفرقه انگیز برخی رسانه ها/وعده تامین آب و برق و تلفن توسط نامزدهای انتخاباتی جرم محسوب می شود

دادستان کهگیلویه گفت: از رسالت رسانه ها پیشبرد اهداف قانون اساسی و تلاش برای نفی مرز بندی های کاذب و تفرقه انگیز است اما متاسفانه برخی رسانه ها به جای برطرف کردن این مرزبندی ها آن را بوجود می آوریم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  صبح امروز نشست خبری دادستان شهرستان کهگیلویه با اصحاب رسانه در دادگستری کهگیلویه برگزار شد.

 

 در این نشست خبری دادستان کهگیلویه، فرشید روشندل ضمن عرض تسلیت شهادت سردار سلیمانی و همرزمان ایشان و شهادت هم وطنان در حادثه هواپیما گفت:این جلسه با موضوع  تبیین، بررسی، هم اندیشی و چاره اندیشی بهتر انجام دادن وظایف خبرنگار با دو رویکرد رویکرد کلی و رویکرد خاص و ناظر بر انتخابات است.
 
 
روشندل گفت: انتخابات ۲ اسفند ۹۸ را به عنوان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو داریم و از زمانی که زنگ انتخابات نواخته شد و امورات مختلف از جمله ثبت نام، تشکیل هیئت های اجرایی، انتخاب معتمدین و صلاحیت نامزد ها ورد و تایید صلاحیت ها توسط شورای نگهبان به خوبی صورت گرفت و آشفتگی مشاهده نشده است.
 
 
وی افزود: همه چیز با هماهنگی، برنامه ریزی و همکاری فرماندار شهرستان، اعضای هیئت اجرایی و نظارت به خوبی پیش رفت و امیدواریم همدلی و همفکری و همراهی ادامه داشته باشد تا بتوان انتخابات خوب و مثال زدنی را در کهگیلویه داشته باشیم.
 
 
وی با اشاره به لزوم یادگیری قوانین مطبوعات توسط خبرنگاران گفت: قوانین مطبوعات ۴۸ ماده دارد و آیین نامه اجرایی برای آن وجود دارد و ابزار کار ما و شما قانون است سرآمد همه فضیلت ها آگاهی است و اگر ما  آگاهی داشته باشیم خبرنگار خوبی هستیم.
 
 
دادستان کهگیلویه تصریح کرد: روشن کردن افکار عمومی و‌بالابردن سطح معلومات مردم در زمینه های دینی، فرهنگی ،سیاسی، علمی و غیره از وظایف رسانه هاست. حال سوال ما این است که رسانه ها چه اندازه توانستیم در بخش کشاورزی، ورزشی ، هنری و سایر بخش ها تاثیر گذار باشیم؟ آیا مردم از فعالیت های ما راضی هستند؟ آیا خود ما از عملکرد خود در برابر وجوانمان راضی هستیم؟
 
 روشندل ادامه داد: از  رسالت رسانه ها پیشبرد اهداف قانون اساسی و تلاش برای نفی مرز بندی های کاذب و تفرقه انگیز است اما متاسفانه برخی رسانه ها به جای برطرف کردن این مرزبندی ها آن را بوجود می آوریم.
 
 

وی افزود: گاهی مشاهده می شود که در زمینه انتشار اخبار، حقوق خصوصی را رعایت نمی کنند، رسانه ها نباید موجب ایجاد اختلاف شوند و با مطرح کردن بحث های قومیتگرایی و اینگونه مسائل موجب التهاب و تشویش اذهان عمومی شوند.


روشندل با بیان اینکه ما حق افترا و توهین به کسی را نداریم گفت: رسانه باید منتقد باشد و نقد کند ، اما نقد باید با دید اصلاح باشد نه با دید تخریب، گاها نقد های خبری پس زمینه شخصی دارد و رسالت و شخصیت انسان ها را زیر سوال می برد.


وی تصریح کرد: دید رسانه ها اصلاح و خدمت به مردم باشد چرا که خبرنگار زبان گویای مردم است که باید برای مردم و به نفع مردم باشد و به کمک مسئولین آید.


وی با اشاره به اینکه یک خبرنگار خوب امانتدار خوب است گفت:  انتشار اکاذیب یا در دسترس دیگران قرار دادن آن  به قصد تشویش اذهان عمومی جرم به حساب می آید، حفظ بی طرفی در انتخابات بسیار مهم است و همه باید توجه داشته باشند که مطالب منتشر شده موجب تخریب شخصی نشود و همچنین خبرنگار باید از انتشار مطالبی که جو را ملتهب و بحرانی  می کند و صحت آن ها مشخص نیست خود داری کند.


دادستان کهگیلویه گفت: اگر سایتی مجوز نداشته نباشد و اشتباهی از سوی آن رخ دهد و آداب و قانون را رعایت نکند با پیشفرض تذکر قبلی ظرف ۲۴ ساعت مورد پیگیری قرارخواهد گرفت.


وی با اشاره به وعده های انتخاباتی کاندیداها تصریح کرد: وعده تامین آب، برق، تلفن، تامین جاده، اهدای کارت هدیه و توزیع ارزاق عمومی، استفاده از امکانات دولتی و موسسات عمومی وابسته به دولت ، بزرگنمایی مشکلات معیشتی و مسائلی از این دست توسط هرنامزد انتخاباتی جرم محسوب می شود.
 

فرشید روشندل عنوان کرد: خط قرمز ما قانون است و با هیچ کس تعارف نداشته و نداریم و همه کاندیداها برای ما یکسان است و چنانچه خود یا لیدرهای آن ها مرتکب جرم شوند قانون اجرا خواهد شد.

 
 
تصاویر تکمیلی در ادامه آمده است؛
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.