گروه: اخبار استان خبر: 142422 / تاریخ انتشار : 1398/10/23 ساعت : 12:44

اصلاح طلبان بویراحمد و دنا در دوراهی بهرامی-زارعی/ائتلاف با بهرامی یا کامبک به زارعی؟

با توجه به اعلام نتیجه احراز صلاحیت ها و در صورتی که تغییر در آن صورت نگیرد، پیچیدگی در اردوگاه اصلاح طلبان بویراحمد و دنا به وجود امده است و دوراهی بهرامی-زارعی در این جریان به وجود آمده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روز گذشته نتایج بررسی صلاحیت نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد و داوطلبینی که صلاحیتشان احراز نشده بود تلاش خود را در فرصت تعیین شده برای جلب نظر شورای نگهبان آغاز کردند.

 

اسامی تایید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا حاوی برخی نکات است که به یکی از ان ها اشاره خواهد شد؛ مجمع اصلاح طلبان این دو شهرستان با محوریت سید باقر موسوی پس از برگزاری جلسات مختلف به این نتیجه رسیدند که حمایت از نماینده فعلی بویراحمد و دنا به نفع جریان اصلاح طلبی نیست و اردوان ایزدپناه را گزینه نهایی این جریان برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم معرفی کردند.

 

ایزدپناه که مورد حمایت جدی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا قرار داشت، از سوی شورای نگهبان در این مرحله از اعلام نتایج احراز صلاحیت ها، موفق نبود و باید دید در زمان رسیدگی به اعتراضات می تواند مجوز حضور در انتخابات را به دست بیاورد یا خیر؛ موضوعی که تاثیر مهمی در آرایش جبهه اصلاح طلبان بویراحمد و دنا خواهد داشت.

 

این در حالی است که یکی دیگر از چهره های اصلاح طلب این حوزه انتخابیه یعنی محمد بهرامی شهردار اسبق یاسوج نیز در صحنه حاضر شده بود و البته صلاحیت وی توسط شورای نگهبان تایید شده است.

 

در صورتی که ایزدپناه نتواند تاییدیه شورای نگهبان را اخذ کند اصلاح طلبان بویراحمد و دنا دو گزینه پیش روی خود خواهند دید؛ محمد بهرامی و البته غلام محمد زارعی.

 

زارعی که در دوره های گذشته توانست از حمایت اصلاح طلبان استفاده کند و پیروز انتخابات شود ، با توجه به اتفاقات رقم خورده می تواند بخشی از سبر رای اصلاح طلبان را به خود اختصاص دهد این در حالی است که طبق گفته لیدر این گروه سیاسی، از زارعی حمایت نخواهند کرد اما تجربه نیز ثابت کرده است که همیشه آن چیزی که انتظار داریم به وثوع نخواهد پیوست و بخشی از آرا به سبد نماینده فعلی بویراحمد و دنا خواهد رفت.

 

از طرف دیگر محمد بهرامی شهردار اسبق یاسوج دیگر گزینه اصلاح طلبان بویراحمد و دنا است که در ابتدا حاضر به ائتلاف با گزینه موسوی نشد و باید ببینیم آیا لیدر اصلاح طلبان به سمت بهرامی خواهد رفت یا خیر؛ چرا که بهرامی نیز علاوه بر پایگاه رای معمولی خود، بخشی از اصلاح طلبان را نیز در حمایت از خود می بیند.

 

بنابراین با توجه به اعلام نتیجه احراز صلاحیت ها و در صورتی که تغییر در آن صورت نگیرد، پیچیدگی در اردوگاه اصلاح طلبان بویراحمد و دنا به وجود امده است که باید منتظر تدبیر سید باقر موسوی در این باره باشیم که آیا اصلاح طلبان در دوراهای بهرامی و زارعی به کدام سمت خواهند رفت.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.