گروه: اخبار استان خبر: 142349 / تاریخ انتشار : 1398/10/24 ساعت : 08:02

کمبود کود شیمیایی؛ چالش پیش‌روی کشاورزان شهرستان باشت

کمبود کود شیمایی در بخشهای از شهرستان باشت موجب نارضایتی بعضی از کشاورزان در بخشهای مختلف این شهرستان شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس افزایش قیمت کود شیمیایی و کمیاب شدن برخی از انواع کود‌ها که منجر به نشت آن در بازار سیاه و فروش غیرقانونی شده است، موجی از نگرانی را در میان کشاورزان و مردمی در شهرستان باشت که دغدغه استفاده از محصولات کشاورزی و باغی سالم را دارند، به وجود آورده است.

 

کود شیمیایی که دولت توزیع می‌کند با افزایش قیمت رو به‌رو بوده، اما مهم‌تر از آن افزایش قیمت توزیع نامناسب برخی از انواع کود است که باعث می‌شود کشاورزان برای تامین نیاز خود به بازار آزاد رو بیاورند؛ آنها باید کود شیمیایی را دو تا سه برابر قیمت خریداری کنند، بدون اینکه از کیفیت آن مطمئن باشند.

 

مناطقی که در شهرستان باشت کشاورزان آنها از کمبود کود شیمایی گلایه داشته اند، از جمله روستاهای خان احمد،ده شیخ و چاه تلخ ، عنا و بهره عنا،و روستاهای از بخش بوستان می توان اشاره کرد که به توزیع نامناسب کود شیمایی در بین کشاورزان اعتراض جدی نسبت به این موضوع داشتند.

 

تقسیم ناعادلانه کود شیمایی در بین کشاورزان و نبود مدیریت  و نظارت کافی  یکی دیگر از مشکلاتی است با توجه به شروع کاشت در سال زراعی جدید از نقاط  ضعف دیگری است که نسبت به این مقوله به چشم می خورد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.