گروه: اخبار استان خبر: 142274 / تاریخ انتشار : 1398/10/20 ساعت : 11:21

قصه تکراری انباشت زباله در جاده های ورودی دهدشت+تصاویر

انباشت زباله های ساختمانی و خانگی علاوه بر اینکه سیمای جاده دهدشت - طولیان را بسیار قبیح و زشت کرده است موجب ایجاد بیماری و آلودگی برای محیط زیست می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس همه بر این حقیقت آگاهند که زباله ها چه بلایی می توانند بر سر محیط زیست و خانواده ها بیاورند. آلودگی آب های سطحی و زیر زمینی، آلودگی منابع غذایی و بیماری دام و طیور فقط جزئی از عواقب زباله هاست.

موضوع رها کردن زباله و نخاله ساختمانی و خانگی که هر روز نیز در حال افزایش است دارای اهمیت ویژه ای است؛ جاده دهدشت - طولیان یکی از جاده های پرتردد در مسیر دهدشت یاسوج است و همواره مورد نقد کارشناسان،مردم و رانندگان بوده و با این وجود استانداردهای لازم را نداشته و معمولا موجب بروز تصادفات مرگبار شده است.

 

 

اما انباشت زباله های ساختمانی و خانگی علاوه بر اینکه سیمای این جاده را بسیار قبیح و زشت کرده است موجب ایجاد بیماری و آلودگی برای محیط زیست می شود.

 

عدم توجه برخی از افراد فرصت طلب به تابلوهای حاشیه جاده ها مبنی بر عدم تخلیه نخاله ها و زباله ها در کنار جاده ها نمونه ای بارز از نقض کامل حقوق شهروندی است که با این عمل ناخوشایند خود فرهنگ سایر شهروندان را نیز زیر سوال می برد.

 

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در فضای فیزیکی یک شهر یا یک منطقه برای حفظ سلامت آن مورد توجه ویژه و خاص قرار می‌گیرد مدیریت پسماندها و زباله‌های شهری و روستایی است که بی‌توجهی، کم‌کاری و سهل‌انگاری در این مورد می‌تواند سلامت افراد جامعه را به‌ شدت تحت تأثیر قرار دهد.

 

نظارت بر بهداشت محیط جزء وظایف مسلم دستگاه‌های متولی ازجمله شهرداری‌ها، شبکه ی بهداشت علوم پزشکی و محیط‌ زیست است و نظارت‌ها باید در این خصوص به صورت مستمر و جدی صورت بگیرد و شهروندان نیز باید به این نکته توجه داشته باشند که آلوده کردن محیط زیست اول از همه برای خود آن ها زیان بار خواهد بود.

 

تصاویر تکمیلی در ادامه آمده است؛

 

 

 

 انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.