گروه: اخبار استان خبر: 142268 / تاریخ انتشار : 1398/10/19 ساعت : 13:34
در آیین کلنگزنی جاده تشان-لنده مطرح شد

گلایه امام جمعه لنده در حضور معاون وزیر راه/مردم لنده خاطره خوشی از کلنگ زنی ندارند/هدیه 300 میلیونی برای ساخت یادمان سردار سلیمانی

ظهر امروز آیین کلنگ زنی محور تشان لنده با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی و مسئولان شهرستانی در لنده برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز آیین کلنگ زنی محور تشان لنده با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی و مسئولان شهرستانی در لنده برگزار شد.

فرماندار لنده در این آیین گفت: شهرستان لنده حتی یک کیلومتر راه اصلی ندارد و همین مسئله باعث افزایش سطح بیکاری شده است.

خدادوست موسوی بیان کرد: در بیشتر راه های روستایی تردد تقریبا غیر ممکن است که چشم انتظار حمایت ویژه حوزه راه و شهرسازی است و هم اکنون نیز به خاطر بارندگی شاهد بسته شدن راه های روستایی هستیم.


وی افزود: حرکت محور لنده- تراب تا محور پاتاوه لاک پشتی است که انتظار می رود در این حوزه نیز عنایات ویژه ای صورت گیرد.


موسوی ادامه داد: راه در توسعه جغرافیایی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و معیشت مردم نقش مهمی دارد که انتظار داریم محور لنده به تشان باعث گشایش های کم نظیر شود.


وی تاکید کرد: وجود بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده فرصتی طلایی است که امیدواریم همه ما بتوانیم با تعامل و همکاری از ظرفیت های عظیم این بنیاد استفاده شود.


فرماندار لنده در ادامه گفت: انتظار داریم همه مسئولان در سطوح ملی و استانی حمایت های ویژه ای از این پروژه کنند و انتظار داریم مردم نیز حمایت کنند، با کلنگ زنی این پروژه شاهد افزایش سطح امیدواری برای ادامه کار هستیم که لازم است همه برای استمرار این پروژه همت و تلاشی جهادی داشته باشند.


امام جمعه شهرستان لنده در ادامه این آیین گفت: در استان ما ابتدا یه منطقه را شهرستان اعلام می کنند بعد زیرساخت ها ایجاد می شود که این رویه مشکلات اساسی در آینده و پروژه ها ایجاد می کند.

حجت الاسلام محمودی اصل گفت: لنده شهرستانی است که یک متر راه  اصلی ندارد که امیدواریم با این گشایش فرجی حاصل شود، مردم لنده از کلنگ زنی ها چندان خاطره خوشی ندارند و پل و جاده تراب بعد از چهارسال چندان پیشرفتی نداشته است که امیدواریم این پروژه به سرنوشت ان تبدیل نشود.


پیمانکار جاده لنده-تشان نیز در این جلسه گفت: شهادت مظلومانه سردار قاسم سلیمانی همه چیز را به کام ما تلخ کرد چرا که سلیمانی فرمانده قلوب جهانیان بود که مظلومانه شهید شد اما غافل از اینکه او فاتح قلب ها بود.

 

هوشنگ روئین گفت: مبلغ 300 میلیون تومان برای ساخت یادمان در یکی از میادین شهر درنظر میگیریم که یاد و نام این شهید والامقام گرامی داشته  شود.

 

در ادامه نیز عزیز فیلی گفت:محور لنده-تشان یکی از مهمترین محور های استان به دلیل کریدور جنوب به مرکز کشور است که باعث رونق و توسعه شهرستان خواهدشد.


وی افزود:این محور نقش بسیار مهمی در کوتاه کردن مسیر استان به استان های  همجوار است که امیداوریم با اتصال این محور شاهد کاهش طول مسیر و صرفه جویی در وقت و سوخت مسافران خواهیم بود.


معاون عمرانی استاندار گفت؛از تلاش های خوب نماینده مردم کهگیلویه بزرگ به دلیل پیگیری های خوب وی و سایر همکاران و کسانی که تا تحقق این کاربزرگ سهیم بودند تقدیر می کنیم.
 

وی گفت:سختی منابع اعتباری و تعدد پروژه های نیمه تمام کار را در شرایط کنونی سخت کرده است ولی همت و تلاش میئولان حوزه وزرات راه وشهرسازی باعث شد تا این مطالبه مردم به درستی تحقق یابد.وی گفت:امیدواریم استانداری و راه و شهرسازی و همه ادارات در جهت تسهیل کار همکاری کنند و برای این راه مهم کمر همت را ببندند.
 

در ادامه نیز عدل هاشمی پور گفت:  خداوند را شکریم که به حاج قاسم سلیمانی جایگاه و اعتبار داد تا در راه خدمت به مردم عمر خویش را مصروف خدمت به مردم کند.
 

وی گفت: شهید سلیمانی همیشه می گفت: باید در راه خدمت به مردم بمیریم که این حرف چنان مهم بوده است که مردم مصیبت را از سپاه و مسئولان نظام گرفتند و در این راه تعداد زیادی نیز قربانی جمعیت مشتاق تشییع حاج قاسم شدند.
 

وی گفت:موفقیت سپاه پاسداران مروهون تلاش های شهید حسن طهرانی مقدم است که یاد و نامش را گرامی می داریم.


نماینده مردم کهگیلویه بزرگ گفت:برای موفقیت سردار قاانی نیز ارزوی پیشرفت و سعادت داریم که شکر خدا سرداران زیادی در رکاب ولایت تربیت شده اند.

 

 هاشمی پور گفت: در سفر معاون وزیر راه تصمیمات خوبی برای محور پاتاوه به دهدشت اتخاذ شد و امروز محور لنده به تشان فرصتی طلایی برای خدمت رسانی است.

 

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ گفت: یقین دارم این پروزه قبل از زمان موعد به نتیجه برسد به شرطی که با هم بسازیم و تحمل همدیگر را داشته باشیم چرا که امروز شاهد فرار نخبگان از استان هستیم که به یک معضل تبدیل شده است.

 

هاشمی گفت:نساختن ها باعث عقب ماندگی است و لنده را باید با هم بسازیم تا به پیشرفت برسیم، جاده لنده به تشان می تواند راهگشای معدن فسفات نیز باشد که بحث جاده این مسیر راهگشای خیلی از مشکلات دیگر شهرستان خواهد بود که اتصال این جاده شهرستان بهمی نیز از بن بست خارج می شود.

 

وی در ادامه گفت: در سه سال گذشته به دنبال بخشداری یک منطقه نبودم و بیشتر به دنبال راه اندازی زیرساخت ها بودیم و این در حالی است چارت سازمانی خیلی از ادارات ما هنوز ناقص است و ولی تکمیل این محور می تواند موثر باشد.

 

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده خاطر نشان کرد: از معاون محترم وزیر راه  می خواهیم که از امروز به فکر فاز های بعدی باشد چرا که باید برای این مردم تلاش کنیم.

 

وی تاکیدکرد: علی رغم همه نامهربانی های که ممکن است حادث شود ولی انتظار داریم ۱۲کیلومتری که در حوزه خورستان است در بودجه سال 99خوزستان جانمایی شود.

 

هاشمی گفت: از حوزه سیاست و سیاسی کاری متواری هستیم و فقط به دنبال کار عمرانی هستیم که جاده لنده به تراب که ۱۳کیلومتر است انتظار داریم که همکاری لازم را در این خصوص نیز داشته باشید.وی در ادامه خطاب به معاون وزیر گفت: مجوز راه لنده به الگن چند سالی است صادر شده است و انتظار داریم که در خصوص اتصال جاده لنده به قلعه رئیس از مسیر الگن نیز همکاری لازم را را اداره کل راه و شهرسازی داشته باشند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.