گروه: اخبار استان خبر: 142266 / تاریخ انتشار : 1398/10/22 ساعت : 09:29

قطع مشکوک درختان در نزدیکی آبشار یاسوج/چه کسانی در پشت پرده تبر بر دست گرفته اند؟+تصاویر و فیلم

زیبایی آبشار یاسوج و اطراف آن به درختانی است که در اطرف آن رشد کرده است، اما گاهی طمع انسان ها برای به دست آوردن سود بیشتر باعث می شود با قطع کردن درختان و تغییر کاربری زمین آن، طبیعت را از بین ببرند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان هایی است که از نظر پوشش جنگلی و گیاهان  در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد اما متاسفانه گاهی عوامل مختلف از جمله، سوء استفاده انسان، حریق، بیماری درختان و موارد دیگر دست به دست هم می دهند و باعث می شوند سالانه، حجم زیادی از این پوشش جنگلی از بین برود.

این استان جاذبه های گردشگری زیبا و بی نظیری دارد که یکی از آنها در مرکز استان قرار دارد؛ آبشار یاسوج به دلیل قرار گرفتن در دو کیلومتری مرکز شهر هر ساله مسافران زیادی وارد آن می شوند اما این زیبایی آبشار نیز در اثر سوء مدیریت و عوامل انسانی در حال از بین رفتن است.

 زیبایی آبشار یاسوج و اطراف آن به درختانی است که  در اطرف آن رشد کرده است، اما گاهی طمع انسان ها برای به دست آوردن سود بیشتر باعث می شود با قطع کردن درختان و تغییر کاربری زمین آن طبیعت را از بین ببرند.

 مشکلی که مدتی است گریبان گیر آبشار یاسوج و اطراف آن شده است،موضوعی که یکی از شهروندان با ارسال فیلم هایی به این پایگاه خبری از ما خواست آن را پیگیری کنیم؛ در اطراف امامزاده فرج الله و و بعد از زیرگذر پل شهید عوض زاده متاسفانه  شاهد قطع شدن درختان میوه ای هستیم و به نظر می رسد در میان آن ها درختانی دیگر نیز هستند که تیغ تبر امانشان را بریده است.

 

 وقتی می پرسیم چرا درختان را قطع می کنید با این پاسخ رو به رو می شویم که مالک هستم و کسی نمی تواند دخالت کند، قطع شدن ناجوان مردانه این درختان ضربه ای محکم به طبیعت شهر یاسوج است طبیعتی که هر یک از ما در از بین بردنش نقش داریم.

 

اگر این زمین ها شخصی است و مسئولان در قطع این درختان نقش ندارند این سوال مطرح می شود که چرا در زمین های به این مهمی و زیبایی مجوز تغییر کابری داده شده است، خیلی از کشورها از خاک کشاورزی محروم هستند و ما اینگونه این خاک را نابود می کنیم.

اگر مجوز تغییر کابری داده شده است فردا نیز شاهد ساخت ساختمان های چند طبقه و به مرور زمان از بین رفتن اکوسیستم یک منطقه هستیم.

اگر تغییر کاربری بدون مجوز در حال انجام است پس مسئولان نظارتی کجا هستند که در روز روشن درختان اینگونه قطع می شوند.

 انتظار می رود مسئولان مربوطه به این موضوع رسیدگی لازم را داشته باشند و این پایگاه خبری آمده دریفات پاسخ مسئولان مربوطه است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.