گروه: اخبار استان خبر: 142252 / تاریخ انتشار : 1398/10/19 ساعت : 11:25
جزئیات سفر یک روزه معاون وزیر راه و شهرسازی به کهگیلویه و بویراحمد:

آغاز عملیات اجرایی جاده لنده-تشان/خروج لنده از بن بست تاریخی

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت زیرساخت و توسعه کشور و مسئولان استانی و شهرستانی آیین کلنگ زنی علمیات اجرایی جاده لنده –تشان اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،عملیات اجرایی جاده لنده-تشان در استان خوزستانبا حضور خیرالله خادمی معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت زیرساخت و توسعه کشور،معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی، فرماندار، اعضای شورای تامین و اداری شهرستان لنده  اجرایی می شود.

 
محور لنده به تشان بخشی از کریدور بین استانی خوزستان-کهگیلویه وبویراحمد –اصفهان به طول42کیلومتر با عرض 12متر و از نوع راه اصلی درجه یک است.
 
طول مسیر موجود بیش از 137کیلومتر است که با اجرای این طرح 95کیلومتر از طول مسیر کاهش می یابد و این محور از سمت شرق به محور پاتاوه –دهدشت و در ادامه به محور لیکک –جایزان، امیدیه، بندر امام خمینی(ره) متصل می شود.
 
این کریدور مسیر بندر امام خمینی(ره)و آبادان را در کوتاه ترین مسیر به اصفهان و مرکز کشور متصل می کند که در حال حاضر قطعه اول آن به طول 5/5کیلومتر اجرایی می شود.
 
مهترین مزایای این پروژه بحث خارج شدن شهرستان لنده و مناطق مجاور از بن بست، اتصال شهرستان بهمئی و شهر لیکک به دیگر مناطق استان، تکمیل کریدور محور پاتاوه –دهدشت و اتصال کوتاه تر مرکز کشور به استان خوزستان است.
 
از دیگر مزایای این پروژه مهم اتصال محورهای در دست ساخت پاتاوه –دهدشت به محور لیکک-جایزان  و کاهش ترافیک محورهای مجاور و افزایش ایمنی محورهای مجاور به علت کم شدن ترافیک و کاهش میزان مصرفسوخت و مدت زمان سفر خواهد بود.
 
مشخصات فنی این پروژه، راه اصلی دو خطه، طول مسیر قطعه اول 5/5کیلومتر، عرض راه12متر، ابنیه فنی21دستگاه آبرو،مبلغ پروژه در قطعه اول 473میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی وزرات راه و شهرسازی است.
 
انتهای پیام/
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.