گروه: اخبار استان خبر: 142157 / تاریخ انتشار : 1398/10/18 ساعت : 01:11

کنکوری‌های محصل چند ساعت در هفته مطالعه کنند؟

یک مشاور تحصیلی گفت: داوطلبان کنکوری که به مدرسه می‌روند باید در طول هفته حداقل ۴۰ ساعت مطالعه داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ درباره نحوه برنامه ریزی برای درس خواندن و آماده شدن برای کنکور گفت: افرادی که در کنکور رتبه‌های بالا کسب می‌کنند نباید ناامید شوند؛ آن‌ها هم می‌توانند در کنکور موفق شوند به شرط اینکه نقاط ضعفشان را برطرف کنند. اما در رتبه‌های برتر معمولا کسانی را می‌بینیم که همیشه  معدل عالی، مدارس خوب و تراز‌های عالی داشته اند.

ذاکر ادامه داد: داوطلبانی هم داریم که دلایلی برای درس نخواندن از جمله معدل پایین، ترازکم، وقت و امکانات کم دارند و مدام از شانس در قبولی کنکور صحبت می‌کنند در صورتی که قبولی شانسی در کنکور به هیچ وجه قابل قبول نیست.

این مشاور تحصیلی افزود: بالا بردن ساعت مطالعه، تاثیری در قبولی کنکور ندارد . داوطلبان باید روش مطالعه، برنامه ریزی و رفع اشکال را جدی بگیرند و در مسیر خواندن، هدفشان را فراموش نکنند.
 
ذاکر بیان کرد: برای قبولی در کنکور باید میزان بازدهی افزایش یابد؛ این فاکتور تنها با مطالعه زیاد امکان‌پذیر نیست بلکه باید بیشتر به کیفیت مطالعه  بجای ساعت آن  توجه شود.

او درباره زمان مطالعه برای داوطلبان کنکوری که به مدرسه می‌روند، گفت: این داوطلبان در طول هفته باید حداقل ۴۰ ساعت مطالعه  داشته باشند.

این مشاور تحصیلی در پایان تصریح کرد: اکنون که امتحان نهایی و کنکور هر دو در سال ۱۲ برگزار می‌شود، بهتر است داوطلبان فشردگی مطالب سال ۱۲ را در سال یازدهم  تقسیم کنند. 
 

باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/ 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.