گروه: اخبار استان خبر: 141533 / تاریخ انتشار : 1398/10/5 ساعت : 23:36
معاون اقتصادی وزیر کشور مطرح کرد:

رفع تملک 805 واحد تولیدی / نبود رقابت و مشکلات اعتباری دلیل راکد بودن واحدهای تولیدی+جزییات

بابک دین پرست گفت: استانداران به عنوان رئیس کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید مسوولیت قانونی دارند که تلاش کنند تا واحدهای تولیدی به کارخودشان ادامه دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ عصر دیروز معاون اقتصادی وزیر کشور در حاشیه نشست اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ساختمان دولت مطالبی را عنوان کرد.

 

در این نشست دین پرست در گفت و گو با رسانه ها، گفت: یکی از برنامه های مهم شواری  گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با توجه به تحریم ها، توجه  جدی به واحدهای تولیدی است که نتوانستند به کار خود ادامه داده یا  واحدهای تولیدی که توسط شبکه بانکی تملک شدند و از چرخ تولید خارج شدند، از جمله برنامه های مهم است.

 

دین پرست افزود: بر اساس دستور رئیس جمهور در سال گذشته 4 دستور مشخص برای بازگشت واحدهای تولیدی  به چرخه تولید صادر شد، در همین خصوص با پیگیری هایی صورت گرفته واحدهای تولیدی تملک شده توسط شبکه بانکی در پایان سال 96با تعداد 2029 واحد با همکاری شبکه بانکی و فعالیت های بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارئی، استانداران سراسر کشور تعداد آنها به 805 واحد رسید و رفع تملک شد.

 

وی بیان کرد: واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات مالی و اعتباری و همچنین عدم امکان رقابت با محصولات مشابه از چرخه خارج می شوند، در ستاد رفع موانع تولید برای کمک به واحدهای تولیدی راکد که مصوبه مجلس شورای اسلامی را داشته و از طرفی رئیس جمهور در دو مورد این موضوع را در جلسه سران مطرح کردند و مصوبات خوبی برای کمک به واحدهای تولیدی راکد یا مشکل دار، تهیه شده است.

 

معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: استانداران به عنوان رئیس کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید مسوولیت قانونی دارند که تلاش کنند تا واحدهای تولیدی به کارخودشان ادامه دهند، وزیر کشور در سال جاری 7 ماموریت ویژه برای  فرمانداری های سراسر کشور در خصوص بازگشت واحدهای تولیدی به چرخه کار قرار داده است.

 

بابک دین پرست بیان کرد: رسانه ها می تواندد با اطلاع رسانی در تحقق شعار سال و رفع موانع تولید و همچنین معرفی و مراجعه واحدهای تولیدی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گام بردارند، در همین خصوص همه فرمانداران موظف هستند برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی دچار مشکل،  گام بردارند.

 

وی بیان کرد: در طول دوران فعالیت بنده یاد ندارم هیچگونه تفاهم نامه ای بین وزارت کشور با وزارت جهاد کشاورزی امضاء شده باشد، اما در سال گذشته با توجه به رویکردی که آقای رحمانی فضلی در خصوص توسعه داشتند، تنها تفاهنامه بین وزیر کشور با وزارت کشاورزی با موضوع اقدامات و فعالیت های گلخانه ای امضاء شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.