گروه: اخبار استان خبر: 141455 / تاریخ انتشار : 1398/10/4 ساعت : 15:58
در نشست ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مطرح شد

انتقاد مسئولان از نقش آفرینی ضعیف آموزش و پرورش/تاکید مسئول فعالان فضای مجازی استان بر تناسب تولیدات و نگاه مخاطب

صبح امروز نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.


مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در این نشست گفت: اعتباراتی از استان  به مبلغ ۵۰ میلیون برای دانش نامه از حوزه هنری دریافت شود، در سال ۱۴۰۰، ۲۸۲ پرونده در دو جلد ۵۰۰ صفحه ای در خصوص دفاع مقدس نوشته می شود، تاکنون ۴۵ مقاله و ۱۱۰ پرونده علمی در خصوص دفاع مقدس نوشته شده است.

 

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان نیز گفت: با توجه به فضای فرهنگی استان و  وجود آسیب ها با برجسته کردن روحیه ایثارگری در حوزه دفاع مقدس می توان گام برداشت، اعتبار ۵۰ میلیونی کافی نیست.


معاون عمرانی استاندار نیز گفت: در جلسه سال ۹۹ اعتبار استانی را مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان و مابقی را تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان قرار می دهیم.

 

سرهنگ آسمند در ادامه این نشست گفت: در شرایط حاضر آموزش و پرورش مهمترین نقش را در حوزه فرهنگی و آموزشی و دانش آموزی باید داشته باشد اما نقش چندانی نداشته است.


مدیر کل بنیاد شهید در خصوص ساماندهی تصاویر شهدا گفت: این موضوع انجام شد و در تاریخ ۹۷/۷/۲۲ سه پیشنهاد بازسازی سرانه به صورت فلکس و به صورت فلزی، داده شد، به دلیل جنس فلک تابلوها بعد از مدتی از بین می روند و مصوب شد ۱۰۰۰ تابلو فلزی برای سال ۹۹ پیش بینی شود.


موسوی در ادامه برنامه با اشاره به مصوبه های گذشته اشاره کرد: مقرر شد رئیس علوم پزشکی از بیمارستان اعصاب و روان سلمان دیدار و بازدید میدانی داشته باشد و مشکلات بیمارستان را بررسی و مرتفع کند، در این خصوص طی بازدید ریاست این دانشگاه از بیمارستان اعصاب روان سلمان داشتند مقرر گردید یک دستگاه آمبولانس و یک  پزشک متخصص اعصاب و روان لحاظ شود که  پیشنهاد فوق در جلسه مورد موافقت قرار گرفت.وی در ادامه با اشاره به نقش صدا و سیما در خصوص تاریخ شفاهی والدین  گفت: مقرر گردید  که توسط صدا و سیما در حوزه تاریخ شفاهی والدین گام برداشته شود.

 

در این خصوص فرخی معاون فضای مجازی صدا و سیمای استان گفت: صدا و سیما با تولید انیمیشن، بازگویی در رادیو، ساخت کلیپ، موشن و انیمیشن، برای تاریخ شفاهی والدین شهدا گام برداشته است .


در ادامه برنامه مسئول مجمع فعالان فضای مجازی استان گفت: برای موفقیت بیشتر در حوزه ایثار و شهادت در فضای مجازی باید آسیب ها و فرصت ها را مورد بررسی قرار داد، در تلگرام بیشترین درصد مخاطبان افراد زیر ۱۸ سال یعنی قشر دانش آموز هستند، از طرفی نقاط پر حرارت فضای مجازی در نقاط مختلف دنیا در حوزه های رشد و در مراکز دانشگاهی است، اما در شهر ما نقاط پرحرارت فضای مجازی حول محورهای دیگری است.

 

محمدی در ادامه گفت: در سه ماهه  تابستان سال ۹۷ رشد بی سابقه حضور دانش آموزان استان در اینستاگرام مشاهده شد.
 

محمدی گفت: دانشگاه های ما دچار آسیب های متفاوتی مانند ربات های دوست یابی موقعیتی هستند، ربات هایی که در فضای مجازی در دانشگاه های مادر ما وجود دارد.


این فعال فضای مجازی استان گفت:  کانال های چند صد هزار نفری تلگرام از بچه های استان وجود دارد چه اندازه از ظرفیت آنها استفاده شده است؟
 

محمدی عنوان کرد: هدف از بیان این مطالب این است که تولیدات باید متناسب با جنس مخاطبان باشد، یک تولید یک دقیقه ای حوزه هنری به نام " دا " انجام می شود و سبب اثرگذاری می شود، بازی تک تیرانداز به نام شهید زرین ساخته شده و چند ده هزار کاربر فعال در حال اثر گزاری دارد، اما چرا این شهید از استان ماست اما به اسم اصفهان برچسب میخورد.


وی افزود: پیشنهاد ما این است که در حوزه ایثار و شهادت متناسب با جنس مخاطب آثار تولید  شود، از طرفی  پیشنهاد  این است که بازی پدخندق باتوجه به ظرفیت هایی که وجود دارد ساخته شود که البته در این خصوص برآورد هزینه آن انجام شده است.


موسوی مدیر کل بنیاد شهید در خصوص اظهارات این فعال فضای مجازی گفت: کمیته مشترک فضای مجازی شامل  صدا و سیما و آقای محمدی برای پیگیری تولید آثار شهدا در  فضای مجازی انجام شود.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
 
 
 
 
 
 
---
 
 
 
 
 

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.