گروه: اخبار استان خبر: 141167 / تاریخ انتشار : 1398/9/29 ساعت : 10:09

قطعی شبکه های دیجیتال شهر سوق با کوچکترین تغییر آب و هوایی

آنتن دهی شبکه های دیجیتال در شرایط عادی در تمام نقاط شهر یکسان نیست و برخی از محله های شهر در حالی از شبکه های دیجیتال استفاده میکنند که با کوچکترین تغییر در شرایط جوی، این شبکه ها بااختلال مواجه می شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بارش باران در ابتدای هفته باعث امیدواری بیش از پیش مردم و کشاورزان شد اما بارش های اخیر در بسیاری از استان‌های کشور خرابی هایی نیز به بار آورد که سهم کهگیلویه از این خرابی ها آب گرفتگی برخی از معابر درون شهری، برون شهری و اختلال در برخی از سیستم های شبکه های دیجیتالی و رادیویی شد.

 
 
یکی از شهروندان سوقی در گفتگو با خبرنگار صبح زاگرس با اشاره به مشکلات زیاد آنتن دهی شبکه دیجیتال تلویزیون در این شهر، گفت: در حالیکه  مهمترین سرگرمی خانواده ها در این شهر  تلویزیون است اما بارها سیگنال های دریافتی در روزهای اخیر با اختلال مواجه شده  و بیشتر شبکه های دیجیتال تلویزیون و رادیو در این منطقه قطع شده است.
 
 
وی افزود: آنتن دهی شبکه های دیجیتال در شرایط عادی در تمام نقاط شهر یکسان نیست و برخی از محله های شهر در حالی از شبکه های دیجیتال استفاده میکنند که با کوچکترین تغییر در شرایط جوی، این شبکه ها بااختلال مواجه می شوند.
 
 
 
یکی ازشهروندان سوقی با تاکید بر اینکه قطع مکرر شبکه های دیجیتال با توجه به برنامه های متنوع و سرگرم کننده آنها، بستر مناسبی را برای استفاده گسترده از گیرنده های ماهواره فراهم می سازد، افزود: مسئولان باید راهکاری برای رفع این معضل داشته باشند.
 
 
 قطعی و اختلال در دریافت شبکه ها باعث اعتراض و کلافگی مردم  شده است و برخی در شبکه های اجتماعی این اعتراض را بیان و گاها نیز به گوش مسئولان مربوطه رسانده اند.
 
 
سعید خواجوی بخشدار بخش سوق در گفت و گو با خبرنگار صبح زاگرس گفت: با بارش باران و وزش بادهای شدید، اختلالاتی  در شبکه های دیجیتال بوجود آمده و این مشکل به صورت کتبی با استان مکاتبه شده و قرار شد تا این مشکل در اسرع وقت بررسی و حل شود.
 
 
گفتنی است در اولین روزقطعی دیجیتال شهر سوق بخشدار این شهر با تماس های تلفنی با مراکز استانی در جهت رفع این معضل تلاش هایی را صورت دادند و در نهایت این مشکل پس از چند ساعت رفع شد اما ضعف زیرساخت ها موجب می شود تا با کوچکترین تغییر در شرایط جوی اختلال در شبکه های دیجیتال بوجود آید.
 
 
 در روزهای گذشته دریافت شبکه های دیجیتال تلویزیون و رادیو در نقاط مختلف شهرستان با اختلالات فنی و قطعی همراه بود و در حال حاضر این اختلال هم در شهر سوق و هم در شهرها و روسناهای مجاور کهگلویه توسط شهروندان گزارش شده است.
 
انتهای پیام/
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.