گروه: اخبار استان خبر: 140906 / تاریخ انتشار : 1398/9/20 ساعت : 18:57
در اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش در مصلی شهر یاسوج مطرح شد:

حضور استارت آپ ها و فناوری های نوین نقطه عطف نمایشگاه هفته پژوهش/ اشکال تراشی دشمنان در روند رشد علمی ایران+تصایر

ریٔیس پارک علم و فناوری استان گفت: در نمایشگاه هفته پژوهش حضور استارت آپ ها که در اقتصاد دانش بنیان در حال ایفای نقش هستند، نقظه عطفی محسوب می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ عصر امروز نمایشگاه هفته پژوهش با حضور استاندار و هیئت همراه و جمعی از مسوولان و مدیران استانی به کار خود پایان داد.

 

در ابتدای این مراسم دبیر نمایشگاه هفته پژوهش و عضو هیئت علمی دانشگاه  با تبریک هفته پژوهش و فناوری، گفت: یکی از ویژگی های خوب نمایشگاه پژوهش و فناوری ارتباط سرمایه گذار با فناوری و همچنین انتقال تحقیق و فناوری به سمت زندگی مردم است، در این نمایشگاه همچنین مردم با پژوهش آشنا شده و این نمایشگاه ها به مدیران کمک میکنند تا در عمل نه در شعار از فعالیت های پژوهشی حمایت کنند.

 

شمس الدین هاشمی گفت: در نمایشگاه هفته پژوهش مسوولان با مشکلات پژوهشگران آشنا شده، و فناوران در این نمایشگاه ها به امید مورد توجه قرار گرفتن، محصولات خود را در معرض دید بازدید کنندگان و کارشناسان و مسوولان قرار می دهند.
 
 
وی افزود: در سال جاری  با مجوز استاندار استان نمایشگاه برای اولین بار در مصلی شهر یاسوج در فضایی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع راه اندازی شد و ۲۶ دستگاه دولتی و ۴۷ شرکت خصوصی که ۶۵ درصد نمایشگاه را بخش خصوصی به خود اختصاص داد، شرکت کردند.
 
 
هاشمی افزود: به دنبال این هستیم که حضور کلیشه ای در نمایشگاه هفته پژوهش برداشته شود و در شرایط حاضر نمایشگاه حالت واقعی دارد، به تعبیری بخش خصوصی همراه با بخش دولتی در این نمایشگاه حضور دارد.
 
 
دبیر نمایشگاه هفته پژوهش با گلایه از عدم حضور مدیران در این نمایشگاه گفت: برخی افراد در این نمایشگاه در‌هفته پژوهش حضور پیدا نکردند اما به سرعت افرادی دیگر با محصولات خود جایگزین آنها شدند.
 
 
 
وی عنوان کرد:در این نمایشگاه حضور استارت آپ ها که در اقتصاد دانش بنیان  در حال ایفای  نقش هستند، حضور دارند، از طرفی  مرکز رشد فناوری در گچساران با حضور آقای تاجگردون افتتاح شد.
 
 
 
هاشمی  گفت: تفاهم نامه ای بین پارک علم و فناوری با آب و فاضلاب و  همچنین با آموزش و پرورش جهت آموزش دانش آموزان در بخش های مختلف آموزشی و فناوری امضاء شد.
 
 
 
وی اضافه کرد: در  نمایشگاه هفته پژوهش کسب و کارهای اینترنتی مورد توجه قرار گرفته و امید داریم که بتوانیم به وسیله فناوری مانند فروشگاه های اینترنتی محصولات استان مانند  صنایع دستی  به فروش رسانده شود.
 
 
در ادامه مراسم استاندار استان با بیان اینکه نمایشگاه هفته پژوهش نسبت به سالیان گذسته پیشرفت داشته است، افزود: امروز شاهد حضور بخش های مختلف دولتی از قبیل سازمان ها و ارگان ها و از طرفی بخش خصوصی که 50 در صد از نمایشگاه را به خود اختصاص داده است، را نظاره گر هستیم.
 
 
کلانتری بیان کرد: در دنیای امروز کشورهایی مانند هند و مالزی امروزه بسیاری از کسب و کارهای آنها از طریق پژوهش و فناوری است، بنابراین در کشور ما یکی از ابزارهایی که میتوان برای جوانان کسب و کار ایجاد کرد، توجه به فناوری و برنامه های استارت آپی است.
 
 
وی افزود: در ابتدای انقلاب فردی سرشناس و چهره علمی مانند شهید چمران را داشتیم و در دهه های بعدی امثال شهید احمدی روشن رشد پیدا کردند و سبب تحول و پیشرفت در صنعت هسته ای شدند، دشمن با مشاهده جهش علمی ایران نتوانست این پیشرفت ها را تحمل کند و با روی آوردن به تررور امثال این دانشمندان سعی بر توقف رشد علمی ایران داشت.
 
 
 
استاندار استان گفت: یکی از ابزارهای دشمن برای توقف رشد ایران استفاده از ابزار  تحریم در بخش اقتصادی است، اما امروز با مشاهده رشد علمی ایران اجازه ورود فناوری و رشد و توسعه را به کشور ایران نمی دهند، و باید اشاره کرد وقتی دشمن در حوزه اقتصادی کشور را تحریم میکند، میتوان رویکرد ها به سمت تولید علم و پژوهش و اقتصاد دانش بنیان سوق داد.
 
 
 
کلانتری با اشاره به نقش هم فزایی و همدلی در کنار اختلاف سلیقه ها  گفت: اگر اشکالات و نقص های وجود دارد، بیان انتقاد  مشکلی ایحاد نمی کند و یکی از ضرورت های حل مشکلات است، از طرفی باید در کنار مشکلات بر روی موضوعاتی مانند علم و دانش و پژوهش همدل بود.
 
 
 
وی در ادامه بیان کرد: در شرایط حاضر در بخش فناوری توانایی های وجود دارد که موجب تجاری سازی شده است، این توانایی در بخش های مختلف وجود دارد که توانستیم در دنیا سرآمد باشیم، 
 
 
 
کلانتری گفت: اگر قرار است تحول و پیشرفت در حوزه فناوری و پیشرفت های جدید صورت گیرد، ما  در قالب کارگروه های مختلف این موضوع را مورد بررسی و حمایت  قرار می دهیم.
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.