گروه: اخبار استان خبر: 140903 / تاریخ انتشار : 1398/9/20 ساعت : 18:40
در نشست هماهنگی برگزاری یوم الله ۹ دی مطرح شد

امروز فتنه هایی در کشور داریم اما نام فتنه را بر آن نمی گذاریم/هیچ فتنه گری پیوسته حرف باطل نمی زند حرف ها در لعابی از جذابیت ها ارائه می شود

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: فتنه چون که به خیابان کشیده شد و بار اجتماعی و سیاسی داشت نام فتنه را بر آن می گذاریم این جبهه بندی های سیاسی این سخنرانی های پی در پی که از ناحیه افراد در رد و تایید ها صورت می گیرد اینها هم خود فتنه هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، آیت الله ملک حسینی در جلسه هماهنگی برگزاری یوم الله 9 دی ماه گفت: شکل گیری فتنه ها بر دو پایه نظر و هوس است نظری که مبتنی بر فکر نیست مبتنی بر وهم است و همچنین عملی که مبتنی بر هوس است امکان تکرار فتنه 88 از همه ما هست ایجاد فتنه و حضور در فتنه و همگامی با آن و از سوی دیگر امکان مبارزه با فتنه علیه فتنه فریاد زدن و بصیرت نشان دادن هم هست.

 

وی گفت:  در همه انسان ها این دو ظرفیت وجود دارد کلید واژه ای که به نام تقلب مطرح شد یک نظر بود اما آیا بر مدار واقعیت بود؟ فرقی نمی کند فردا ممکن است در یک اتفاق اجتماعی ما هم نظریه ای بر پایه یک توهم بدهیم و بعد برای رسیدن به قدرت بر پای آن بایستیم و سینه بزنیم این هم هوس است.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلو یه و بویراحمد افزود: در جریان فتنه اتفاقات دیگری هم رخ داد مقام معظم رهبری وقتی خواستند در آن سخنرانی به فتنه پایان دهند یک نکته هم فرمودند که اردوکشی های خیابانی را جمع کنید معلوم می شود برخی مواقع هوس ها در واقع باعث می شود یک لبه دیگر برای لبه تیز هوس دیگری ایجاد شود و یک فتنه شکل بگیرد نظریه ای پرداخته شود نه بر مدار حق باز هم بر مدار وهم که فتنه را تشدید کند.

 

وی ادامه داد:  خداوند کشور را در اتفاق سال 88 نجات داد باید واکاوی کرد نه تنها از جهت سیاسی و از جهت اجرای انتخابات از جهت اخلاقی که چه می شود کسانی که خود از کسانی بودند که جز ایدوئولوگ های انقلاب بودند اما ناگهان برای رسیدن به قدرت نظری می دهند و عملی می کنند که دقیقا یک انحراف در مسیر انقلاب بیفتد.

 

آیت الله ملک حسینی  تصریح کرد: فتنه چون که به خیابان کشیده شد و بار اجتماعی و سیاسی داشت نام فتنه را بر آن می گذاریم اما امروز چه فتنه های فراوانی داریم که در آن دست و پا می زنیم اما نام فتنه بر آن نمی گذاریم این جبهه بندی های سیاسی این سخنرانی های پی در پی که از ناحیه افراد در رد و تایید ها صورت می گیرد اینها هم خود فتنه هستند.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: خدای متعال دین ما را از نظریه هایی که نظر نیست و از عملی که بر پایه هوس است حفظ کند اتفاقی که بعد از یک حرکت رخ می دهد اینکه در جامعه فضا غبار آلود می شود هیچ فتنه گری پیوسته حرف باطل نمی زند حرف ها در لعابی از جذابیت ها ارائه می شود.

 

وی بیان کرد: اندی از حق و اندی از باطل جمع می شود اگر حق خالی از باطل باشد زبان همه از رو بسته می شود اگر باطل پوششی از حق نداشته باشد کسی دچار انحراف نمی شود اما وقتی ترکیب زده شد اینجا موقعیت در مدیریت و ولایت شیطان آغاز می شود و وقت استفاده از یار گزینی است که شیطان در گذشته کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  گفت: به خیابان می کشانند فریاد می زنند فحش می دهند تخریب می کنند و حقوق جامعه را از بین می برند اما ناراحت نباشید چرا که می شود از فتنه ها عبور کرد کسی نجات پیدا می کند و عبور می کند که خدا برای آن ها خیر و خوب خواسته باشد عقلشان را به خدا سپرده باشند دین شان را به خدا بسپارند.

آیت الله ملک حسینی ادامه داد: 9 دی یعنی روز بصیرت جامعه ای که انقلاب کرده است خدا برای آن خیر خواسته است جامعه ای که اهل بصیرت است اهل صبر و مقاومت است خدا برای آنها خیر خواسته و  جامعه ای که اهل علم به مواضع حق است می فهمد باید به کجا تکیه کند این جامعه را خداوند از فتنه ها عبور می دهد، مقداری آن مسئله را واکاوی کنید.

وی به اغتشاشات اخیر استان اشاره کرد و گفت: یک اتفاق در این جریان ها رخ داد آن هم هوشیاری بود  این بصیرت و صبر را از خدا بخواهیم.

نماینده ولی فقیه در کهگیلو یه و بویراحمد  گفت: برخی مواقع حوادث گذشته تجربه ای برای آینده است و باید قدر دان آن ها باشیم اگر 9 دی فراموش می شد باز فاصله شروع فتنه تا پایان فتنه قریب هفت ماه بود که شاهد تجلی بصیرت بودیم حضور چنده میلیونی مردم را دیدیم.

آیت الله ملک حسینی بیان کرد:  گذشته را به سرمایه ای برای آینده تبدیل کنیم اگر مردم به شکل یک بدنه مستحکم در مقابل فتنه قرار بگیرند جمع می شود مردم فهمیدند که باید با یک حضور جامع و گسترده به یک فتنه پایان دهند،  پاسداشت 9 دی یعنی افزایش بصیرت اجتماعی قدر شناسی از یک تراکم حضور آفرین گفتن به شعور جامعه بود و جامعه فهمید باید در مقابله با فتنه ها همیشه آماده باشد خدا کند این حضور ها غفلت های مسئولان را بیشتر نکند  و بینایی جامعه و مسئولان را بیشتر کند.

وی گفت: وعده دادن و عمل نکردن کار ساده ای است مسئولان باید در این زمینه کار کنند اگر نمی توانید کاری انجام  دهیدجلسات بعد بگویید خداحافظ ما نیستیم.

حجت الاسلام خاضع رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز در این جلسه گفت: در آستانه یوالله ۹دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت هستیم با توجه به فتنه عظیمی که در سال 88 رخ داد  فتنه ای که توسط دشمنان راه اندازی شد دروغ بزرگ تقلب را مطرح کردند و اردو کشی های خیابانی راه انداختند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گفت: در آن فتنه به ارکان نظام حاکمیت دینی نظام مقدم جمهوری اسلامی و نهادهای قانونی کشور حمله شد زیر سوال رفتند هدفشان این بود اعتماد مردم را از بین ببرند و مردم را مقابل هم قرار دهندمردمی که پشتوانه اصلی نظام هستند.
 
 
حجت الاسلام تصریح کرد: فتنه خسارت های زیادی علمی اقتصادی سیاسی بین المللی به کشور زد هر چند که ما از اول انقلاب تحریم بودیم اما بعد از آن سال شدید ترین تحریم ها بر کشور تحمیل شد با اقدام به موقع مردم فتنه در ۹دی  جمع شد و مدیریت رهبر انقلاب فتنه 88 با همه خسارت هایی که داشت در 9 دی جمع شد.
 
 
وی عنوان کرد: دشمنان دست از فتنه بر نمی دارند فتنه ۹۶ را داشتیم فتنه آبان امسال را داشتیم که با حضور به موقع مردم جمع شد اما دشمنان به دنبال برنامه ریزی هستند که در کشور آشوب درست کنند که ان شاالله این حضور و بصیرت مردم ادامه داشته باشد. هدف از برگزاری بزرگداشت ۹ دی این نیست که صرفا به سال 88 برگردیم هر چند که باید در جای خودش به آن پرداخته شود باید از این فرصت استفاده کنیم تا زمان 9 دی چرایی به وجود آمدن این روز را تبیین کنیم قدرت تحلیل به مردم بدهیم و بحث بصیرت افزایی را دنبال کنیم.
 
 
حجت الاسلام  خاضع گفت: برخی فکر می کنند منظور از بصیرت افزایی مطرح کردن جناح ها است که این یکی را محکوم کند و یا آن جناح این را محکوم کند اصلا اینگونه نیست بهترین راه افزایش بصیرت افزایی افزایش دین داری و تقوای مردم مهم است، ما باید در فتنه ها از رهبر انقلاب طبیعت کنیم امیر المومنین (ع) فرمودند هنگام فتنه ها به امیر خود رجوع کنیدشاخصه پیروان واقعی امام تبعیت از ولی فقیه است.
 
 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان افزود:  نسبت به بصیرت افزایی همه ما باید تلاش کنیم برنامه های پیش بینی شدن است که از جمله این برنامه ها در سراسر استان تجمع در مصلی ها برگزار می شود،  برگزاری دو نمایشگاه ستیز با عاشورا و راه و بی راهه ، سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه، برگزاری همایش بصیرت در دانشگاه ها، برنامه های بصیرتی در مساجد کرسی های آزاد اندیشی و تولید محتوا در  سطح فضای مجازی از برنامه های 9 دی ماه است.
 
 
وی با بیان اینکه طبق سال های گذشته تجمع بزرگ 9 دی در همان روز  ساعت ۱۰صبح در مصلی شهر یاسوج  برکزار می شود، گفت: کمیته های مربوطه تشکیل شده است که کمیته فضای مجازی کمیته ارتباطات کمیته دانشجویی، کمیته تشکل های مردمی و کمیته مراسم است و در اسرع وقت برنامه هایی را اجرا و برگزاری می کنند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.