گروه: اخبار استان خبر: 140892 / تاریخ انتشار : 1398/9/21 ساعت : 08:14
مسئول مدیریت بحران بهمئی خبر داد:

خسارت 20تا 80درصدی منازل مسکونی در زلزله بهمئی

لطف اله ایرمی گفت: زلزله های اخیر در بهمئی خسارات جانی نداشت اما به منازل مسکونی شهروندان خساراتی وارد شد که در مرحله ارزیابی هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛مسئول مدیریت بحران بهمئی در گزارشی به تشریح جزئیات خسارات ناشی از زلزله های روز گذشته در شهرستان پرداخت.

لطف اله ایرمی تصریح کرد: بعد از وقوع زلزله 4.6 ریشتری ظهر روز گذشته در شهرستان،بلافاصله نشست مدیریت بحران در فرمانداری برگزار شد.

وی ادامه داد: در طول روز گذشته 7 زمین لرزه رخ داده که 6 مورد دیگر از پس لرزه های همان زلزله 4.6 ریشتری ظهر بود.

ایرمی خاطرنشان کرد: کمیته مدیریت بحران شهرستان شب گذشته برای دومین بار و امروز برای سومین بار برای رسیدگی به خسارات و آمادگی برای وقوع زمین لرزه های احتمالی تشکیل شد.

مسئول مدیریت بحران شهرستان بهمئی در ادامه گفت: تمامی نهادهای شهرستان در آمادگی کامل برای مقابله با زمین لرزه هستند.

ایرمی تصریح کرد: زلزله های اخیر تلفات جانی نداشت اما به ساختمان ها و تاسیسات عمرانی شهرستان خسارات زیادی وارد کرد.

وی افزود: مراجعات زیاد مردمی داریم که بیشتر آنها ترک خوردن منازل مسکونی خود را گزارش می دهند .

ایرمی با بیان اینکه در گزارش های مردمی خبر از تخریب 20تا 80درصدی برخی از منازل مسکونی به دست ما رسید، گفت: کارشناسان مدیریت بحران در حال بررسی پرونده متقاضیان برای پیگیری و جبران خسارات هستند اما به دلیل اینکه مراجعات همچنان ادامه دارد، هنوز نمی توان مبلغ دقیق خسارات وارده را اعلام کرد.

مسئول مدیریت بحران شهرستان بهمئی با اشاره به اینکه تمامی سالن های سرپوشیده و مکان هایی برای احداث اردوگاه موقت برای آمادگی مقابل زلزله های احتمالی آماده هستند و کلیه مسئولان موظف به همکاری با مدیریت بحران برای خدمت رسانی هر چه بهتر به شهروندان هستند.

ایرمی در پایان از شهروندان خواست در صورتی که در زلزله های روز گذشته دچار خسارت شدند، هر چه سریعتر مراتب را به صورت مکتوب به مدیریت بحران شهرستان گزارش دهند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.