گروه: اخبار استان خبر: 140878 / تاریخ انتشار : 1398/9/20 ساعت : 12:36

استارت آپ های مجازی؛چاره ای برای جلوگیری از آسیبهای اجتماعی/اگر دلسوز جوانانید به توسعه کسب و کارشان رونق بخشید!

نمونه های بسیار زیادی در سطح استان از رویش های مبتی بر استارت آپ های فضای مجازی داریم، که گاهی طی کردن پروسه های بلند مدت آنها را خسته میکند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گاهی چنان غرق در فضای مجازی می شویم که نمیتوانیم به افق بلند توسعه و رونق نهفته در این فضا فکر کنیم، چنان برایمان استفاده از این فضا یکنواخت و روتین نمایش داده شده است که دیگر بار خیالمان این شده است که اگر کسی بخواهد چنین مسیری را طی کند باید در چنین قالبی سیر و سلوک داشته باشد.

 

آسیب های اجتماعی ناشی از فضای مجازی میتواند کاهش یابد، در صورتیکه بتوانیم گام های روشنی بر مبنای توسعه مثبت در این فضا برداریم.

بنای دلسوزان در این حوزه تقویت چنین دیدگاهیست، اما سخنرانان "سخنواره انجام ده"، که فقط همواره دغدغه ظاهری جهت توسعه و رونق کسب و کار جوانان در این حوزه خصوصا استان را دارند، روزی باید پاسخوی فرصتی باشند که براحتی گذاشتند تا بسمت تباهی برود.

 

اگر حرکت سوق الجیشی ما بسمت توسعه فناوری های نوین در حوزه فضای مجازی با تکیه بر یک بستر امن و قابل اعتماد باشد، قطعا جوانان در این حوزه می توانند سرمایه گذاری کنند و این موضوع توسعه همه جانبه ای را در پی خواهد داشت.

 

در سطح استان نمونه های بسیار زیادی از رویش های مبتی بر استارت آپ های فضای مجازی داریم، که گاهی طی کردن پروسه های بلند مدت آنها را خسته میکند و حتی این قبیل سخنرانان دیگر در حوزه های مدیریتی خود این جوانان را همراهی نمیکنند.

 

قطعا اگر گوی رقابت در این عرصه نوین، بر مبنای چنین نگرش هایی شکل بگیرد نتایج مشخص و معینی در پی خواهد داشت و این خود موجب ایجاد موجی از رقابت و امید در بین سایر افرادیست که میخواهند در آینده در چنین حوزه هایی سرمایه گذاری کنند.

 

بنظر با نگاه بروکراسی و فضای التهاب آفرین به این حوزه نتوان موفقیت چندانی را حاصل داشت و تنها راه برون رفت از چنین رویکردی توسعه و توان مضاعف و هم افزایی نهادهای متولی است.

 

قطعا پا گذاشتن به این مسیر به موفقیت در ابعاد مختلف خواهد انجامید و نتایج و اثراتی خواهد داشت که در آینده بیشتر هویدا می شود.

 

این دیدگاه در ماه های آتی در سطح استان گستره مناسبتی بیشتری خواهد داشت و زمینه ساز تحقق نگاه های مثبتی خواهد شد.

 

یادداشت از: محمود محمدی

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.