گروه: اخبار استان خبر: 140877 / تاریخ انتشار : 1398/9/20 ساعت : 12:30
در جلسه شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

تذکر کتبی معاونت عمرانی استاندار به شهرداری یاسوج/ کوتاهی در پروژه تقاطع غیر همسطح امام سجاد/انتقاد مدیر دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از اداره برق+تصاویر

عزیز فیلی گفت: شهرداری یاسوج در پروژه تقاطع غیر همسطح بیمارستان امام سجاد اعتبار دارد بنابراین کوتاهی ها مورد قبول نیست و در این خصوص به شهرداری یاسوج تذکر کتبی داد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ صبح امروز هشتمین جلسه شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد با حضور عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار، سید انتظام سهمگین مدیر کل فنی استانداری، و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی در سالن دفتر فنی استانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه  مدیر کل دفتر فنی استانداری در خصوص دستور العمل بیمه‌های مهندسی، گفت: دستورالعملی برای بیمه‌های مهندسی و مسولیت مدنی کارفرما در مقابل کارکنان مورد توجه است که در این مورد توصیه هایی به مدیران و کارشناسان در خصوص ترک تشریفات و یا خرد کرد معاملات صورت گرفته است و هدف این است که مدیران در این خصوص دچار مشکل نشوند، این دستور العمل دارای یک کمیته سه نفره است.
 
 
 
سهمگین بیان کرد: در بحث تجهیز کارگاه ها هزینه تجهیز کارگاه به صورت مقطوع درست نیست و مبنای ارائه پیشنهاد قیمت و نیز پرداخت بر عهده پیمانکار است.
 
 
 
وی افزود: تصویب صورت حساب نهایی توسط کارفرما بعد از صدور صورت وضعیت صادر میشود و درج اطلاعات قراردادها در سامانه ثبت قراردادی کشور الزامی است.
 
 
سهمگین گفت: در‌ زمان مناقصات و قبل از بازگشایی پاکت ها، کمیسیون مناقصات باید از طریق سامانه ساجار مورد ثبت قرار گیرد.
 
 
وی  در دستور کار جلسه به بررسی سیستم گرمایشی مدارس بعثت موشمی زیلایی، اسلام آباد زیلایی، قلعه بنی زیلایی اشاره کرد و  گفت: سیستم گرمایشی مدارس  بعثت موشمی زیلایی، اسلام آباد زیلایی، قلعه بنی زیلایی با شرکت پناه ساز راوک بسته شده  و از سال ۹۶ با مبلغ ۷۴ میلیون برای تاسیسات گرمایشی مورد بررسی است اما پیشرفت فیزیکی نداشته و با اقدامات سلیقه ای و قصور پیمانکار قرار داد با او فسخ شد.
 
 
مسوول  نوسازی مدارس استان در این خصوص گفت: این پروژه اعتبار آن موجود است اما پیمانکار نسبت به انجام کار فعالیتی صورت نداده است و پیمانکار با امروز و فردا این پروژه را متوقف کرده بنابراین پیمانکار خلع ید شد، و  تقاضا این است که شورای فنی با فسخ پیمان موافقت کند و این مدرسه فاقد سیستم گرمایشی استاندارد است.
 
 
 
رئیس سازمان نظام مهندسی در ادامه دستور کار جلسه افزود: سیستم گرمایشی لوداب با مبلغ قرار داد ۶۱ میلیون تومان قرار داد آن با موافقت شواری فنی استان به دلیل عدم انجام تعهدات فسخ شد.
 
 
معاون دفتر فنی استانداری در خصوص بازدید از پروژه های فنی استان در ادامه گفت: ۲۴ پروژه  در ۱۰ دستگاه اجرایی مورد بازدید قرار گرفته است.
 
 
 
فرهادی در خصوص احداث پروژه و بزرگراه یاسوج_ شیراز گفت: این پروژه پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد داشته است اما با مشکلاتی مواجه است. 
 
 
پیمانجو معاون فنی اداره راه و شهرسازی در رابطه بیان کرد: این پروژه در دو کیلومتر اول دو خطه و در چهار کیلومتر بعدی  ۴ خط بوده است، بیشترین مشکل آن اعتباری و تخصیص آن بوده است.
 
 
 
فرهادی در ادامه گفت: در بزرگ راه یاسوج _ شیراز محل اتصال جاده قدیم با بخش جدید به دلیل عدم تملک اراضی این اتصال  انجام نشده‌ است.
 
 
 
وی افزود: پروژه  مدرسه ۶ کلاسه مهریان از طریق شرکت مولیان یاسوج فقط ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اما در شرایط حاضر متوقف شده است.
 
 
 
فرهادی بیان کرد: پروژه دانشکده بهداشت، پرستاری و‌ مامایی باپیمانکار شرکت سخت کوشان دنا در مدت ۳۰ ماه ، ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و‌مشکل خاصی ندارد
 
 
 
یزدانپناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص پروژه  دانشکده بهداشت،  پرستاری و مامایی گفت: در شرایط حاضر به دنبال تجهیزات و تاسیسات هستیم تا خرداد ۹۹ به بهره  برداری خواهد رسید و از اعتبارات ملی با مبلغ ۴ میلیارد تومان  و منابع وزارتی این‌ پروژه تکمیل می شود.
 
 
 
معاون دفتر فنی استانداری در ادامه گفت: پلی کلینیک درمانی یاسوج در مدت  ۱۲ ماه زمان فعال است، اما  ۶ سال از پایان قرار داد گذشته است اما هنوز پروژه به بهره برداری نرسیده است.
 
 
یزدانپناه خطاب به مدیر برق شهرستان بویراحمد  گفت: پیگیری مشکلات برق این پلی کلینیک در روال برورکراسی اداری گرفتار شده است.
 
 
عزیز فیلی در خصوص مشکلات برق این پلی کلینیک دستور داد تا امروز یا فردا بایدمشکلات برق آن مورد بررسی و حل قرار گیرد.
 
 
 معاونت دفتر فنی استانداری در ادامه با اشاره به پروژه خوابگاه ورزشی یاسوج گفت: این پروژه با مبلغ قرار داد ۳/۶ میلیارد تومان بسته شده و  دستگاه نظارتی آن ورزش و جوانان است وضعیت پروژه فعال و دارای پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد بوده است.
 
 
فرهادی در خصوص مشکلات این پروژه افزود: برخی از مشکلات این پروژه شامل ساپورت گذاری تاسیسات اصولی اجرا نشده است، دیوار چینی های  اجرا شده و  بدون اجرای نبشی کشی بوده، که مقرر گردید نسبت به نبشی کشی اقدام شود و حفاظ موقت ایمنی اجرا نشده است و به طور کلی پیشرفت فیزیکی با توجه به اهمیت آن مناسب نبوده است.
 
 
 
احسانی آب و فاضلاب روستایی در خصوص مشکلات تاسیسات این پروژه، عنوان کرد:  پیمانکار در خصوص این پروژه به خوبی به تعهدات خود عمل نکرده است.
 
 
 
مدیر کل دفتر فنی استانداری گفت: مخزن ۵ هزار مترمکعبی مادوان با مبلغ پیمان ۳/ ۲۱میلیارد و  ۴۰ درصد پیشرفت داشته است، از طرفی  دارای مشکلات خاکبرداری غیر اصولی و عدم تثبیت و پایدارسازی دیوار ترانشه بوده، اما به تازگی مشکل دیوار آن حل شده است.
 
 
 
احسانی  در همین خصوص بیان کرد: یکی از دلائل وجود مشکلات این پروژه نبود اعتبارات کافی بوده و همچنین  بحث بتن ریزی آن انجام نشده است.
 
 
معاونت فنی استانداری در ادامه جلسه با اشاره به وضعیت تقاطع غیر هم سطح امام سجاد (ع) که کارفرمای آن شهرداری یاسوج است، اشاره کرد، و گفت: با گذشت 3 سال از پایان قرار داد، هنوز پروژه به بهره برداری نرسیده است، و با توجه به اهمیت پروژه ضرورت دارد کارفرما مطابق شرایط عمومی پیمان با پیمانکار رفتار و تدابیری را برای اتمام پروژه تا دهده فجر امسال برای پروژه اتخاذ کند.
 
 
ارجمند نماینده شهرداری در این خصوص اظهار کرد: افزایش قیمت پروژه سبب ایجاد مشکل برای پیمانکار شد و در شرایط حاضر دهنه ۶ این پل مشکل دارد.
 
 
عزیز فیلی در پاسخ به اظهارات نماینده شهرداری گفت: شهرداری یاسوج  در پروژه تقاطع غیر همسطح بیمارستان امام سجاد اعتبار دارد بنابراین کوتاهی ها مورد قبول نیست و  در خصوص این پروژه تذکر کتبی گرفت.
 
 
 
فرهادی در ادامه و در خصوص پروژه  احداث مدرسه ۹ کلاسه متوسط بنیاد برکت سرآبتاوه گفت: این پروژه با مبلغ ۱ میلیارد تومان به وسیله پیمانکار شمیم چشمه چنار بوده، و ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما در شرایط حاضر تعطیل است. 
 
 
کرمی مسوول نوسازی مدارس استان گفت: این پروژه تحت عنوان بنیاد برکت شروع کرده اما فعالیت متوقف شده، که توسط  سازمان نوسازی مدارس  استان پیمانکار تعیین شده است و مشکل اعتبار ندارد و به زودی شروع به کار میکند.
 
 
در ادامه جلسه عارف قبائی کارشناس انرژی و عضو کارگروه مصالح  گفت:  کارخانه  آجر دهدشت  دارای مشکلاتی  از جمله اینکه نبود پایانه حمل بار در شهرکهگیلویه، ریزش کوره فاز یک و لزوم بازسازی و راه اندازی آن، عدم اجرای آسفالت محوطه کارخانه از جمله مواردی است که باید مرود توجه قرار گیرد.
 
 
مدیر کل استاندارد استان در خصوص شرایط استاندارد کارخانه آجر دهدشت بیان کرد : هر ساله استانداردهای این کارخانه در بحث محصول و استاندارد ملی مورد بررسی  قرار می گیرد، که در این خصوص استاندارد کافی و خوبی  وجود دارد.
 
 

رحمتی  افزود: دوره های آموزشی مصوب کمیته شورای فنی وجود دارد و لازم است مورد استقبال قرار گیرد اما کارشناسان دستگاه های فنی حضور پیدا نکردند و تقاضا داریم برای دوره های بعدی استقبال بیشتری صورت گیرد. 

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.