گروه: اخبار استان خبر: 140874 / تاریخ انتشار : 1398/9/20 ساعت : 11:47

گلایه های مردم دهدشت از سیستم سنتی پذیرش بیمار در درمانگاه این شهر/کیفیت نامطلوب خدمات بهداشتی عامل نارضایتی بیماران

تعداد کم پرسنل و سیستم پذیرش سنتی از عوامل نارضایتی مردم در درمانگاه شماره ۲ دهدشت است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس برخورداری مردم از خدمات درمانی و سلامت به عنوان یک حق مسلم برای آنهاست که متولیان  امر بهداشت و درمان موظف به تامین نیازهای بهداشتی و درمانی مردم هستند.

 

خدمات درمانی در سطوح مختلفی طبقه بندی می شود که پایین ترین سطح آن درمان های سرپایی و یا به عبارتی درمان بیماری های کم خطر و عمومی چون سرماخوردگی، چکاب از طریق آزمایشات مختلف، معاینات جزئی و مواردی از این دست است .
 
 
بسیاری از بیماران برای برای مراجعه به پزشک در مورد بیماری های جزیی و یا رجوع به متخصص برای بررسی وضعیت سلامت خود، به کلینیک های عمومی، تخصصی و یا درمانگاه ها مراجعه می کنند. 
 
 
اما در شهرستان کهگیلویه مراجعه به درمانگاه ها به حدی دشوار و خسته کننده است که برخی عطای آن را به لقایش بخشیده و از رجوع به پزشک صرفه نظر میکنند، مگر اینکه مجبور باشند. در درمانگاه های دهدشت بالاخص درمانگاه امام علی (ع) یا درمانگاه شماره ۲، سیستم پذیرش با کمترین سرعت ممکن انجام می شود.
 
 
 
 
به گفته مراجعین، تعداد کم پرسنل یکی از عوامل کاهش سرعت پذیرش در درمانگاه شماره ۲ دهدشت است و همچنین پذیرش حضوری نیز موجب ازدحام و شلوغی مراجعین می شود و این ازدحام جمعیت گاها خود موجب انتقال سریعتر بیماری هایی از جمله آنفلوآنزا و سایر بیماری های واگیر دار می شود.
 
 
یکی دیگر از معایب دست و‌پا گیر این درمانگاه نبود سیستم های بانکی کارت خوان یا به عبارتی pos است که با توجه به ازدحام جمعیت، لزوم وجود چنین دستگاهی برای تسریع روند درمان بیماران احساس می شود.
 
بارها مشاجره بین متصدی صندوق درمانگاه با مراجعین در این خصوص نیز مشاهده شده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آیا با توسعه تکنولژی در سراسر جهان و کشور نمیتوان روش های جایگیزینی برای این موضوع پیش بینی کرد، عملا عدم وجود برنامه ریزی منظم برای حوزه بهداشت و درمان در سطح شهرستان با توجه به موضوعات مطرح شده سبب ایجاد نوعی نارضایتی عمومی میشود.
 
 
مردم شهرستان کهگیلویه علی رغم اینکه تلاشهای به نسبت خوبی نیز تاکنون توسط مسئولین مربوطه انجام گرفته، اما شایسته حمایت های بیشتری خصوصا در حوزه بهداشت و درمان هستند و این توسعه مگر با توسعه توانمند ها و ارتقا نیازمندی ها میسر نخواهد شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.