گروه: اخبار استان خبر: 140869 / تاریخ انتشار : 1398/9/20 ساعت : 09:21
یادداشت:

انتخابات فرصت شناخت و انتخاب است نه شاخ و شانه کشیدن/جو روانی کهگیلویه را برهم نزنید

انتخابات بهترین فرصت برای خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه با معرفی چهره های برتر و شناخته شده است که این چهره می توانند نقش مهی در توسعه کمی و کیفی و حرکت روبه جلو پیشرفت هر منطقه ای داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، انقلاب اسلامی ایران به واسطه بزرگترین تمرین دوموکراسی شکل گرفته است به طوری که پس از پیروزی انقلاب امام خمینی(ره) با برگزاری همه پرسی سراسری بیش از 98درصد مردم به انقلاب اسلامی آری تاریخی گفتند و پس از آن سال های پی درپی بر عهدی که با این انقلاب بسته اند در پای صندوق های رای حاضر شده و با انگشتان جوهری خویش بر صحفات رای مشتی محکم بر دهان یاوه گویان و بدخواهان این انقلاب زده اند.

 

انتخابات در جمهوری اسلامی ایران مظهر دومکراسی است چرا که مردم این سامان از شورای شهر گرفته تا نماینده مجلس، رئیس جمهور و حتی نمایندگان خود در مجلس خبرگان رهبری را که مهمترین رسالت را برعهده دارد عیننا انتخاب می کنند.

 

حضور 80درصدی ملت ایران در این سال ها در پای صندوق های رای همواره گواه این ادعا است و انتخاب خوب و یا بد نمایندگان و یا روسای جمهوری نیز بدون شک نتیجه همین انتخاب ها است.

 

حال که در آستانه یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم چهره های گمنام و شاخصی در شهرهای کشور برای حضور در مجلس شورای اسلامی و گرفتن تائیدیه از شورای نگهبان و مهر تائید توسط مردم هستیم.

 

انتخاباتی بدون شک حساس و سرنوشت ساز به دلیل حوادث منطقه ای و برخی بحران های داخلی از جمله بحث افزایش قیمت بنزین و کمی نیز نگرانی مردم از باب افزایش قیمت اجناس که اگر نمایندگانی مورد اعتماد مردم راهی مجلس شوند بدون شک رسالت پاسداری از حق وحقوق مردم را برعهده دارند که انشالله نمایندگان کنونی این شاخصه را داشته باشند.

 

اما انتخابات در کهگیلویه بزرگ همواره آبستن برخی عملیات های روحی و روانی است که وقتی چهره های سرشناس و شاخص و مطرح در این چهار شهرستان ثبت نام می کنند شاهد برخی رجز خواهی هستیم که متاسفانه برخی از این رجز خوانی ها چندان به صلاح خود کاندیدا و مردم با توجه به شرایط حساس کنونی نیست.

 

متاسفانه در روزهای گذشته فضای مجازی آکنده از برخی فیلم های کوتاه دو تا سه دقیقه ای شده است که در کمال ناباوری برخی از کسانی که ادعای قانون گرایی می کنند شروع به حمله بی محابا و تهمت و تزوربه سایر رقبای خود شدند و برخی دیگر در اوج متانت وی را با دعوت به قانون گرایی ضمن پاسخ به اظهارت وی از مراجع قضایی، امنیتی و انتظامی خواهان برخورد با متخلفین در هر سطحی است.

 

این شاخ و شانه کشیدن ها در آستانه حساس ترین شرایط انتخابات کمی کار را در ماه های آینده دشوار خواهد کرد و لذا انتظار داریم کسانی که هم اکنون در مجلس شورای اسلامی رسالت صیانت از قانون را برعهده دارند خود ناقض قانون نباشند و به فکر هیجانات کاذب جوانان باشند که خود عقده های بیکاری، اشتغال، اقتصاد و صد البته وعده های توخالی را در دلهای غبار آلود خویش از روزگار به همراه دارند.

 

پس بهتر است در دو سه ماه مانده به انتخابات کاندیدای محترم در حوزه کهگیلویه بزرگ کمی به خود بیایند و با خویشتن داری به فعالیت های تبلیغی خویش بپردازند و از تهمت و افترا به رقبای خود که متاسفانه برخی ها در یک جبهه سیاسی هم هستند پرهیز کنند تا شاهد خلق حماسه ای دیگر با حضور حداکثری مردم خوب کهگیلویه بزرگ در انتخابات باشیم.

سید هادی میر حسینی-کارشناس ارشد مسائل سیاسی

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.