گروه: اخبار استان خبر: 140861 / تاریخ انتشار : 1398/9/20 ساعت : 08:21

زنگ خطر برای مدیریت بحران کهگیلویه با تخریب پل "رود سمه" دیشموک+فیلم

پس از بارش باران در اوایل هفته و اعلام خطر آب گرفتگی و وقوع سیل در مناطق مستعد استان کهگیلویه وبویر احمد، شهر دیشموک همچنان با خطرات سیلابی شدن رود خانه ها دست و پنجه نرم می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پس از بارش باران در اوایل هفته و اعلام خطر آب گرفتگی و وقوع سیل در مناطق مستعد استان کهگیلویه وبویر احمد، شهر دیشموک همچنان با خطرات سیلابی شدن رودخانه ها دست و پنجه نرم می کند.

 

یکی از مناطقی که موجب خسارت بر اثر سیل شده روستای "رود سمه" بخش دیشموک است که تخریب پل ارتباطی روستا موجب اختلال در تردد مردم به بخش دیشموک و سایر مناطق شده است.

 

بسیاری از اهالی روستا از جمله معلم آن ها برای تردد مجبور شده اند که با پای پباده از عرض رودخانه عبور کنند. سال گذشته نیز بر اثر بارش باران و وقوع سیل در مناطق مختلف کهگیلویه بیشترین خسارت ها متوجه بخش دیشموک شده بود که قطع و افتادن عمو های برق، تخریب چند پل ارتباطی روستاها و تخریب منازل مسکونی از جمله آن ها بوده است.

 

با توجه به این که بارش باران در هفته ها و ماه های آینده محتمل است لزوم ورود دستگاه های اجرایی در بخش دیشموک بیش از پیش احساس میشود.

 

گفتنی است که دیشموک با 80 میلی متر بیشترین سهم را درمیزان بارندگی اخیر در استان داشته است.

 

در ادامه فیلم مربوط به تخریب پلروستای "رود سمه" دیشموک آمده است؛


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.