گروه: اخبار استان خبر: 140805 / تاریخ انتشار : 1398/9/19 ساعت : 08:35

امنیت شغلی؛ حلقه مفقوده کارگران بلاتکلیف در میدان مرکزی دهدشت+تصاویر

عدم ساماندهی و تجمع دسته جمعی کارگران زحمت کش فصلی درمیدان مرکزی شهر دهدشت، همچون سایر شهرها مشکلاتی را برای کارگران و گاهی شهروندان ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تجمع دسته جمعی کارگران زحمت کش فصلی درمیدان مرکزی شهر دهدشت، همچون سایر شهرها مشکلاتی را برای کارگران و گاهی شهروندان ایجاد کرده است. این مکان هر روز مملو از کارگرانی است که منتظرند تا کارفرمایی از راه برسد و آن‌ها را از بیکاری و بلاتکلیفی چند روزه و شاید چند ماهه نجات دهد.

 

در برخی مواقع توقف آن ها در میدان مرکزی و توقف اتوموبیل های کارفرمایان موجب ایجاد خلل در ترافیک شده و همچنین نبود مکانی مناسب برای کارگران موجب شده تا هر روزه برای بدست آوردن نان خود با یکدیگر تنش هایی داشته باشند.

در برخی از شهرها مکان هایی را شهرداری برای استقرار کارگران فراهم کرده تا آن ها بتوانند در مکان مشخص مستقر شوند.

 

سامان دادن به فعالیت های کارگران و صنوف ساختمانی یکی از اقدامات مهمی است که ادارات مرتبط باید آن را در اولویت کاری خود قرار دهند و همچنین باید ساختمان سازان و پیمانکاران مکلف شوند که نیروی کاری‌خود را از طریق این مکان ها تامین کنند .

 

همچنین میتوان با منسجم کردن کارگران و در محلی خاص و در لیست های مشخص از ورود آن ها به خیابان های شهر و ایجاد گره های ترافیکی جلوگری کرد.

 

لزوم ساماندهی کارگران ساختمانی در راستای «امنیت شغلی» کارگران و استاداکاران و جلوگیری از مخدوش شده چهره شهر از حیث زیباسازی ضرروری به نظر می رسد.

 

تصاویر تکمیلی در ادامه آمده است؛

 

انتهای پیام/


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.