گروه: اخبار استان خبر: 140804 / تاریخ انتشار : 1398/9/19 ساعت : 08:26
در جش روز دانشجو صورت گرفت؛

گلایه رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت از بدقولی بزرگواری و دو نماینده دیگر+ تصاویر

رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت گفت: نمایندگان مردم در مجلس باید نگاه آکادمیک و دانشگاهی داشته باشد و پاسخگویی به جامعه دانشگاهی از ضروریات و بدیهیات وظایف نمایندگان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به مناسبت 16 آذر روز دانشجو برنامه جشنی در دانشگاه پیام نور دهدشت با حضور مسئولین دانشگاه و دانشجویان برگزار شد.

 

حسین گنجی پور رئیس دانشگاه پیام نور ضمن تبریک این روز به دانشجویان، با اشاره به لزوم زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدای دانشجوی 16 آذر 1332 که در اعتراض به مداخله بیگانگان در کشور به شهادت رسیدند، خواستار مشارکت بیشتر دانشجویان در زمینه آگاهی بخشی به جامعه ومطالبه آرمان های انقلاب شدند.

 

گنجی پور گفت: با ورود نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به ایران دانشجویان حاضر در دانشگاه ها که به این ماجرا و دخالت های خارجی در امور کشور معترض بودند از روزها قبل شروع به اعتراض و بیانه های مختلف کردند که در نهایت و در آذر ماه این اعتراضات به اوج خود رسید تا جایی که پلیس به دانشگاه ها ورود کرد و در 16 آذر با ورود به کلاس های درس چند نفر از افرادی که معترض به حضور پلیس بودند دستگیر شدند.

 

وی افزود: با بالا گرفتن اعتراضات سه نفر از دانشجویان به نام های بزرگ نیا،قند چی و شریعت رضوی به شهادت و عده ای نیز زخمی شدند و از آن روز به بعد روز 16 آذر روز دانشجو نام گذاری شد و همراره در ایران از روز های بزرگ بود.

 

رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت گفت: دانشجو چشم بیدار جامعه است و اتفاقات مختلف سیاسی را رصد می کند و انتظار میرود که این رصد ها و بینش های دانشجویی در دانشجویان ما حفظ شود. دانشجو می داند که باید در همه سطوح تاثیر بسیار بالایی داشته باشد.

 

وی افزود: در همین راستا از روز 15آبان ماه در صدد برگزاری برنامه ای در دانشگاه با حضور برخی از چهره های شاخص سیاسی با عنوان "وکیل پاسخگو"بودیم که قرار بود نمایندگان ادوار مجلس و نماینده فعلی در این نشست حضور داشته باشند.

 

گنجی پور تصریح کرد: اولین نفر که برای حضور در این برنامه دعوت شد بهرام تاجگردون نماینده اسبق گچساران در مجلس شورای اسلامی بود که به دلیل کسالت و بیماری نتوانستند در این برنامه حضور داشته باشد. پس از آن با رایزنی و گفت و گو با یکی از نمایندگان ادوار گذشته کهگیلویه در مجلس، وی دعوت دانشگاه را پذیرفت و نفر سوم بزرگواری بود که وی جلسه ای در تهران را به جلسه پاسخ به موکلان خود ترجیح دادند و انتظار داشتیم نمایندگان مردم پاسخگویی به دانشجویان و موکلانشان برای آن ها اهمیت داشته باشد و حتی به دلیل مشغله وی این جلسه را به روز دیگری موکول کردیم که باز هم دعوت دانشگاه را نپذیرفتند.

 رئیس دانشگاه پیام نوردهدشت ادامه داد: در مورد نماینده فعلی نیز بنا به گفته هماهنگ کننده برنامه های وی آمادگی حضور در این برنامه را اعلام کردند ولی هیچ روزی را برای حضور در دانشگاه قطعی نکردند و باوجود تماس ها و پیام های مکرر برای روز مشخص شده جواب منفی دادند. وی حتی با موکول کردن زمان برنامه به روز دیگر نیز این دعوت را نپذیرفتند و جوابی به ما ندادند.

 

گنجی پور با گلایه مندی نسبت به برخی نمایندگان شهرستان گفت: نمایندگان مردم در مجلس باید نگاه آکادمیک و دانشگاهی داشته باشد. پاسخگویی به جامعه دانشگاهی از ضروریات و بدیهیات وظایف نمایندگان است. توصیه میکنم که دانشجویان نیز علاوه بر فعالیت های درسی به فعالیت های مختلف فرهنگی و سیاسی نگاهی ویژه و عمیق داشته باشند.

 

گفتنی است که سحنرانی چندتن از دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه، اجرای برنامه نمایش طنز و موسیقی و اهدا ء جوایز به برگزیدگان دانشجویی در زمینه های علمی، فرهنگی، ورزشی  و... از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

تصاویر تکمیلی در ادامه آمده است؛

 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.