گروه: اخبار استان خبر: 140780 / تاریخ انتشار : 1398/9/18 ساعت : 09:33
وعده های برزمین مانده زارعی؛

دانش آموزان زیلایی در مدار صفر درجه/وقتی عبور از رودخانه دغدغه روزانه دانش آموزان روستایی می شود+تصاویر

راه های ارتباطی دهستان زیلایی همچنان در گیر و دار وعده های مسئولان گیر افتاده است و دانش آموزان برخی مناطق برای رسیدن به مدرسه باید از رودخانه عبور کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، دهستانی زیلایی مدت زمان زیادی است که به تیتر یک رسانه های استان و حتی کشور تبدیل شده است اما این تیتر یک شدن هم تا کنون نتوانسته است مشکلات جاده های روستایی این دهستان را بر طرف کند به گونه ای که در یکی از مناطق این دهستان دانش اموزان ابتدایی برای رفتن به مدرسه باید از یک رودخانه خطرناک عبور کنند.

 دانش آموزانی که باید تمام دغدغه شان درس خواندن باشد، دغدغه شان به عبور از این رودخانه تبدیل شده است اینکه آیا فردا می توانند از آن عبور کنند؟ آیا  عمق آب روز های بعد بیشتر نشده است.

جاده های موشمی ، چاهن و لعل مینا زیلایی در بدترین شرایط قرار دارند اما با وجود اینکه سه استاندار وقت استان از این جاده ها بازدید کردند اما هنوز این مشکلات پا برجاست، طبق گفته یکی از اهالی زیلایی بارها قرار بر این شد که برای این مسیر ها مناقصه ای برگزار شود  اما به دلیل مسائل  سیاسی  مناقصه ها باطل شدند.

 

در هنگام بارندگی راه ارتباطی موشمی سفلی(مرکز دهستان) و موشمی وسطی و لعل مینا  و مورغم با راه اصلی زیلایی به صورت کلی قطع می شود مردم باید آنقدر منتظر بمانند که یا بهار شود و خودشان درست شوند و یا مسئولی دلش بسوزد  و آن راه را بازگشایی کند.

 

مسئولان استان بارها قول ساماندهی این مسیرهای ارتباطی  را داده اند ، هر استاندار وارد استان می شد از زیلایی بازدید می کند، قول ساماندهی داده می شد اما باز فراموش می کردند.

 

ساماندهی جاده های ارتباطی انجام نشده است و باز وعده ای دیگر از مسئولان برای اهالی زیلایی مطرح شد؛ فرماندار بویراحمد گفت: گازرسانی به مردم زیلایی یکی از اولویت‌های مسؤولان است که مطالعات و کارهای اولیه آن در حال انجام است.

 

فرماندار بویراحمد گفت: با پیگیری‌های استاندار و مسؤولان شرکت گاز و با توافقی که با استان چهار محال و بختیاری به عمل آمده انتظار می‌رود این منطقه در یک سال آینده از نعمت گاز برخوردار شوند.

 

مردم زیلایی منتظر تحقق یکی از وعده ها هستند نه جاده محقق شده است و نه  گازی که در اولویت بود.

گویا مسئولان استانی و کشوری کمر همت بسته اند که روستای زیلایی و روستاهای اطراف آن را خالی از سکنه کنند وقتی خدمات دهی و امکانات در مکانی وجود نداشته باشد مردم نیز ترجیح می دهند به حاشیه شهرها مهاجرت کنند.

این مهاجرت نیز مشکلات بیشتری را ایجاد می کند از جمله آن آسیب های اجتماعی است که ممکن است این خانواده ها به آن دچار شوند.

پروژه جاده روستای موشمی سفلی  به دلیل سوء مدیریت‌ها از بین رفت  و همانگونه که در تصاویر مشخص است، پل‌ها به صورت خاک برداری و نیمه کاره رها شدند و با کوچک ترین بارندگی  مسدود می شوند.

اگر اتفاق ناگواری برای کسی رخ دهد یا شخصی مریض شود، راه ارتباطی این روستا به دلیل بارندگی کاملاً مسدود و تردد خودروها امکان پذیر نیست و آن زمان است که باید یقه مسئولان را بیشتر بفشاریم که چرا به موقع از این وضعیت جلوگیری نکردند.

جاده های ارتباطی منطقه زیلایی به توجه ویژه مسئولان استانی و کشوری نیاز دارند، انتظار می رود قبل از اینکه روستاها خالی از سکنه شوند خدمات دهی در این روستاها را افزایش دهند.

زیلایی می تواند به یک منطقه اقتصادی قوی تبدیل شود چرا که شغل مردم این منطقه دامداری و کشاورزی است اگر مسیرهای ارتباطی  مناسب باشند بدون شک می توانند در اقتصاد استان موثر باشند.

اهالی روستای زیلایی منتظر تحقق وعده استاندار کهگیلویه و بویراحمد هستند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.