گروه: اخبار استان خبر: 140756 / تاریخ انتشار : 1398/9/20 ساعت : 08:26
درجلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرم لنده مطرح شد:

ضرورت تعیین تکلیف اراضی ملی تصرف شده توسط مردم/با سدکنندگان پروژه های ملی برخورد قاطع می شود+تصاویر

رئیس دادگستری شهرستان لنده گفت: بدون شک با کسانی که سد راه اجرای پروژه های عمرانی و ملی هستند برخورد قاطعی خواهیم کرد چرا که مانع از ارسال خدمات گسترده ادارات به سایر شهروندان خواهند شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان لنده امروز و با حضور امام جمعه، رییس دادگستری و دادستان، فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای این جلسه با موضوعات بررسی راهکارهای پیشگیری از جرائم و کاهش آسیب های اجتماعی و روشنایی معابر و چگونگی رفع تصرفات اراضی ملی در شهرستان لنده در محل سالن اجتماعات دادگستری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه عبدالله سعادتیان با اشاره به نقش امنیت در جامعه و ارائه راهکار های مناسب برای کاهش میزان جرم در جامعه گفت: تمام تلاش ما بر شناسایی و راهکارهای علمی و اجرایی برای پیشگیری از وقوع سرقت و کاهش آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: بررسی وضعیت روشنایی معابر شهری و روستایی و تعیین تکلیف زمین های زراعی و اراضی ملی مهمترین بحث امروز این جلسه است که امیدواریم با راهکار های سازنده و مناسب شاهد ارتقای سطح کمی و کیفی دعاوی کیفری در این خصوص باشیم.

رئیس دادگستری شهرستان لنده تصریح کرد: بحث تصرفات گسترده به حوزه اراضی ملی از مهمترین چالش های پیش رو ادارات در روستاها است و گاها نیز شاهد تصرف زمین و مراتع ملی توسط چندین نفر هستیم که باید این مسئله تعیین تکلیف شود.

سعادتیان در ادامه اظهارکرد: بدون شک با کسانی که سد راه اجرای پروژه های عمرانی و ملی هستند برخورد قاطعی خواهیم کرد چرا که مانع از ارسال خدمات گسترده ادارات به سایر شهروندان خواهند شد.

در ادامه نیز حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل با اشاره به وظیفه شناسی انسان در باب مسئولیت های خویش گفت:یکی از مهمترین آفات مدیریتی بحث روزمرگی است که این روزمرگی باعث به انزوال کشیده شدن خدمات دستگاه ها و ادارات می شود.

وی افزود: شورا های حل اختلاف می توانند نقش مهمی در رفع مشکلات و تعارضات در روستاها باشند لذا باید از ظرفیت شوراهای روستاها و حل اختلاف در شهرستان در جهت کاهش اختلافات ملکی نهایت استفاده را برد.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: فروش زمین ها بدون داشتن سند ثبتی و بعضا اکتفا کردن به نسق و قباله نامه محلی یکی زا آسیب های مهم در این شهرستان است.

محمودی اصل تاکیدکرد: یکی از چالش ها و دغدغه های مهم روستانشینان بحث کمبود روشنایی در سطح روستاها است که این مشکل علی همه تلاش های خیلی خوب اداره برق شهرستان انشالله در آینده نزدک نیز مرتفع شود.

در ادامه نیز سرگرد فرزین جمشیدی با اشاره به ضرورت نصب دوربین مداربسته در ادارات و نبود کامل سیستم پایش تصویری در سطح شهر توسط شهرداری گلایه کرد.

وی افزود: متاسفانه برخی استعالامات از سوی ادارات باعث برخی اختلافات ملکی می شود که ناشی از پاسخ مثبت و منفی به این استعلامات است.

فرمانده انتظامی شهرستان لنده گفت: ضعف فاحش روشنایی در محیط برخی ادارات یکی از چالش های اساسی برای رصد وضعیت شبانه است که برخی ها که دوربین ندارند این چالش بدون شک مضاعف تر نیز شده است.

سید امین شفایی معاون فرماندار شهرستان لنده در ادامه از کمبود اعتبارات و وضعیت پروژه ها گفت: متاسفانه کمبود اعتبارات و معارضات اجتماعی مهمترین چالش اساسی پیش روی ادارات است که امیدواریم دستگاه قضایی این مشکل را با قاطعیت پیگیری کند.

وی افزود: مشکلات زیرساختی و عمرانی شهرستان لنده و کم برخوردار بودن آن نسبت به سایر شهرستان ها از جمله مشکلات دیگر این شهرستان است که معارضین بدون هیچ گونه سند و مدرکی همواره سد راه پروژه ها می شوند.

معاون فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: در خصوص روشنایی بلور شهرک فجر لنده مشکلات اساسی داریم که ظاهرا شهرداری نسبت به خرید پایه های روشنایی اقدام کرده است که منتظر اجرایی این پروژه هستیم.

ادامه تصاویر را میتوانید در زیر مشاهده نمایید:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.