گروه: اخبار استان خبر: 140705 / تاریخ انتشار : 1398/9/16 ساعت : 18:44
کاندیدای انتخابات مجلس در کهگیلویه:

اگر به مجلس بروم پتروشیمی را از اساس ملغی می کنم/برخی نمایندگان به تعبیر لری "نماینده مِن مالی" هستند/حسادت و خودخواهی عامل ناکامی اصلاح طلبان بود

کاندیدای انتخابات مجلس در کهگیلویه گفت: اگر به مجلس بروم طرح پتروشیمی را از اساس ملغی خواهم کرد و به سراغ دشت ها خواهم رفت و پیگیر آبیاری دشت های کهگیلویه بزرگ خواهم شد تا بتوانیم در حوزه کشاورزی پیشرفت چشمگیری کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس علی کامرانی کاندیدای اصلاح طلب حوزه کهگیلویه در انتخابات مجلس یازدهم پس از نام نویسی با اشاره به فرارسیدن روز دانشجو گفت: روز دانشجو روز مبارزه دانشجویان با استکبار جهانی و آمریکا است و این روز را به این خاطر برای ثبت نان انتخاب کردم که جامعه دانشگاهی به عنوان موتور محرکه انقلاب است.کامرانی گفت: دانشگاه مرکز تولید فکر است و اگر قرار است تحولی در کشور صورت گیرد توسط دانشگاهیان صورت خواهد گرفت و در روز ۱۶ آذرماه در ساعت ۱۶ اقدام به ثبت نام کردم.
 


کاندیدای اصلاح طلب کهگیلویه گفت: اصلاح طلبی یک گفتمان است که متاسفانه در کشور ما نگذاشتند این جریان به یک پارادایم تبدیل شود. اصلاح طلبان مرام نامه ای دارند که مجمع هایی در استان ها و شهرستان ها شکل بگیرد به همین خاطر چون اصلاح طلبی از جنس اصلاح طلبی هستم و بر این باورم که راه نجات کشور اصلاح طلبی است بنابراین از شورای اصلاح طلبی استان تبعیت و از همه اصلاح طلبان میخواهم که بدون حب و بغض در این دوره در کنار هم در این دوره از انتخابات مجلس شرکت کنیم.وی در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه انتخابات کهگیلویه با چهار سال قبل چه تفاوتی داشته و همچنین نظرتان در مورد رفع حصر چیست گفت: شعار ما در رفع حصر قانون گرایی است و معتقدیم که اصلاح طلبی یعنی قانون گرایی و قانون اساسی میراث امام خمینی و هزاران شهیدی است که در دوران انقلاب و جنگ به جا مانده است.

 

کامرانی افزود: من انقلابی ام و انقلابی بودن به آن است که هر آن چه آرمان انقلاب و امام است را رعایت و به آنها پایبند باشیم، طبق قانون اساسی اصل بر برائت افراد است الا اینکه جرمی مرتکب شوند و در صورت ارتکاب جرم باید به صورت قانونی برخورد شود، حصر را باید ببینیم که آیا مصداق اصول قانون اساسی است؟ اگر هست ما به آن پایبند خواهیم بود.

 

وی در خصوص شرایط این دوره انتخابات در کهگیلویه گفت: هر دوره ای شرایط خاص خود را دارد و قطعا چهار سال قبل با الان متفاوت است و در چهار سال قبل مجموعه مدیریت استان آمدند و آنچه سم مهلک برای کهگیلویه بود یعنی قوم گرایی را زهر آگین تر کردند، عده ای در گذشته شعار هایی دادند و امروز شعارهایشان دروغ از آب در آمد.

 

کامرانی ادامه داد: ما رقابت های فکری داریم و عده ای که دارای فکر و گفتمان صحیح و قوی نیستند به قومیت گرایی دامن میزنند و بنده به عنوان سرباز اصلاحات هر گونه کاری که از دستم برآید انجام میدهم، اصلاحات زنده است، استمرار دارد و  راه توسعه و نجات استان است.کاندیدای اصلاح طلب حوزه کهگیلویه ادامه داد: اموال افراد باید در یک اتاق شیشه ای و شفاف باشد، کامرانی در شیراز مستاجر است، پاک زیستن از اصول اصلاح طلبی است و به کسانی که با پول قصد خرید مردم را دارند مطمئنا مردم را نیز بعدا خواهد فروخت.


وی تاکید کرد: تا زمانی که ساختار سیاسی کشور اصلاح نشود بسیاری از مشکلات حل نخواهد شد.

 

کامرانی گفت: بسیاری از نمایندگان به تعبیر لری "نماینده مِن مالی" هستند، آیا حق کهگیلویه است کسانی به مجلس روند که مدرک دانشگاهی نداشتند و زمانی که به قدرت رسیده اند از دانشگاه آزاد مدرک گرفتند.

 

وی تصریح کرد: رسانه ها باید دیده بان جامعه باشند، من پول ندارم و اگر داشته باشم به هیچ عنوان از روش توزیع پول استفاده نخواهم کرد و مطمئن باشید که با پول به سراغ شما خواهند آمد.


کامرانی گفت: اگر به مجلس بروم طرح پتروشیمی را از اساس ملغی خواهم کرد و به سراغ دشت ها خواهم رفت و پیگیر آبیاری دشت های کهگیلویه بزرگ خواهم شد تا بتوانیم در حوزه کشاورزی پیشرفت چشمگیری کنیم.

 

وی در ادامه گفت:  امروز لیست اموالم را به شما ارایه خواهم داد و شما میتوانید قبل و بعد انتخابات آن ها را رصد کنید.


کامرانی ادامه داد: من خروجی مجمع اصلاح طلبان بودم و عوامل مختلفی است که اصلاح طلبان به توفیق نرسیدند که می توان به حسادت و خودخواهی اشاره کرد، هم با منطقیان و هم با لاهوتی گفتگوهای بسیار زیادی داشتم و امیدوارم که این رایزنی ها در عمل خود را نشان خواهد داد.
 

وی تصریح کرد: شکاف در جریان اصولگرایی بیشر از اصلاحات است اما ما تلاش کردیم و مبنایی به نام شورای اصلاح طلبی داریم.کامرانی در خصوص احتمال ردصلاحیت خود گفت: اگر شورای نگهبان طبق قانون عمل کند و من را تایید کند من به نظام جمهوری اسلامی و نظام تشیع التزام دارم و اگر هم نشدیم مگر میتوانیم عکس العملی داشته باشیم و طبق قانون از حقوق خود دفاع خواهیم کرد و اگر احساس کردیم خلاف قانونی در رد صلاحیت صورت گرفته از همان چهارچوب قانون ورود کرده و از حق خود دفاع خواهم کرد.وی در پایان گفت: راه نجات کشور روشنفکران دینی هستند و ما از این اصل دفاع خواهیم کرد و در برابر براندازخواه خواهیم ایستاد و هم در برابر محافضه کارانی که می خواهند انقلاب را طور دیگری مصادره کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.