گروه: اخبار استان خبر: 140703 / تاریخ انتشار : 1398/9/16 ساعت : 18:13
به همت بسیج رسانه صورت گرفت؛

گلباران مزار شهید کهگیلویه و بویراحمدی حادثه تلخ سقوط هواپیمای C130 + تصاویر

خبرنگاران یاسوجی به همت بسیج رسانه با حضور در گلزار شهدای شهر یاسوج، یاد و خاطره شهید عبدیانی که در سانحه سقوط هواپیمای C130 به شهادت رسید را گرامی داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،  15 آذر ماه سال 84 حدود ساعت 14  هوایپمای سی 130 که از تهران به سمت بندرعباس در حرکت بود در اثر یک نقص فنی سقوط کرد.

مسافران هواپیما تعدادی از خبرنگاران و نیروهای نظامی  بودند که قرار بود در یک رزمایش شرکت کنند، خلبان مشکل فنی را حدود هشت دقیقه پس از برخاستن اعلام و درخواست فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد را بیان می کند، به هنگام نزدیک شدن به باند با استفاده از سامانه ابزار فرود، هواپیمای سی130 به یک مجتمع مسکونی 10 طبقه در منطقه مسکونی آذری برخورد کرد. میدان دید در زمان حادثه در حدود 1500 متر گزارش شده است.

در این پرواز 128 نفر کشته شدند که یکی از آنها شهید خداعفو عبدیان خبرنگاری از استان کهگلیویه و بویراحمد بود، خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمدی امروز به مناسبت چهاردهمین سال آن حادثه تلخ بر سر قبرشهید خداعفو  عبدیانی حاضر شدند و با آن شهید تجدید میثاق کردند.

وی در  سال 78 در شبکه خبر تهران مشغول فعالیت شد و در دانشکده صدا و سیما و در رشته کارگردانی تحصیل کرد.

شهید کربلایی خداعفو عبدیان در اول شهریور ماه 1337 در یک خانواده اصیل و مذهبی در یاسوج متولد شد وی در سال 64 به همراه سایر رزمندگان، وظیفه خود دانست که از میهن خود در مقابل تجاوزات دشمن دفاع کند، در مناطق عملیاتی  همچون هویزه، جزیره مجنون، شادگان، گردو، پاوه، سرپل ذهاب، شط علی و عملیات های والفجر 8، کربلای 5 و آزاد سازی فاو حضوری پررنگ داشت. از شهید عبدیان دو پسر و یک دختر به یادگار مانده است.

 در زیر تصاویر حضور خبرنگاران و خانواده شهید عبدیان را در گلزار مطهر این شهید مشاهده می کنید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.