گروه: اخبار استان خبر: 140672 / تاریخ انتشار : 1398/9/16 ساعت : 13:59
به بهانه روز دانشجو؛

یادداشت/سرنوشت چله دوم انقلاب در دست دانشجویان بصیر و انقلابی

امروزدانشجویان بصیر و انقلابی ما درسایه امنیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی می توانند با لبیک گفتن به ندای مقتدای خود تاریخ ساز باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ فعال فرهنگی-اجتماعی بهمئی در یادداشتی با تبریک روز دانشجو به تبیین نقش و  جایگاه دانشجویان در جامعه پرداخت.

متن یادداشت حمیدرضا طیب نیا به شرح زیر است:

 قال الله الحکیم فی الکتاب الکریم

بسم الله الرحمن الرحیم

《اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ》

این آیه به فضیلت علم ودانش بعد از خلقت وموجودیت انسان اشاره داردودرسوره مبارکه جمعه اینچنین از تزکیه همراه تحصیل علم یاد می کند:

《هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الْأُمِّیینَ رَسُولًا مِنْهُمْ یتْلُو عَلَیهِمْ آیاتِهِ وَیزَکِّیهِمْ وَیعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَةَ》.

در اهمیت وعظمت تزکیه و تهذیب نفس همین کافی است که خداوند بر بندگان مؤمنش منت نهاده و پیامبری با هدف تزکیه نفوس برای آنها فرستاده است.

از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، بیداری دانشگاه و دانشجو را باید در شاخص هاو ویژگی های برجسته ای که باید دانشگاه و دانشجو ، داشته باشند جستجو کرد که عبارتند :

۱:نگاه کردن به چشم بدبینی به هر پدیده ای که با استقلال فرهنگی معارض است.

۲:ضرورت پرهیز از ابتذال در کارهای فرهنگی و هنری.

۳:دانشجوی جوان باید خودسازی کند.

۴:خاکریزهای فرهنگی و فکری را ترمیم کنید.

۵:ضرورت انس با قرآن و نهج‌البلاغه.

۶:خودسازی اخلاقی بعنوان یکی از بزرگترین وظایف دانشجویان.

۷:دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند .

۸:نقش آفرینی واقعی بعنوان فرماندهان و افسران جنگ نرم.

۹:افزایش سرعت رشد علمی در دانشگاهها و مراکز علمی.

۱۰:ایجاد و تقویت احساس هویت افتخارآمیز ایرانی- اسلامی در جوانان.

۱۱:خویشتنداری دینی و بصیرت سیاسی.

دلیل عمده واساسی رهبر انقلاب اسلامی  که همواره تأکید بسیار زیادی بر موضوع دانشگاه ها، اساتید و وزرای علوم دارد را باید در رسیدن به آینده مطلوب ایران، نیازمندی تربیت انسانهایی عالِم، صبور، مجاهد فی سبیل الله، کاربلد و شجاع جستجو کرد چرا که این افراد بیشتر در دانشگاه ها پرورش می یابند.

دانشگاه و دانشجویی بیدار و بصیر است که مجلس بیدار و انقلابی، بصیر، دلسوز ،متعهد ومتخصص را و دولت مؤمن ،آرمانخواه و پایبند به ارزش های انقلاب ،آشنا با درد مردم وشجاع واستکبار ستیز وازجنس مردم را رقم بزند.

انشاءالله به زودی زود نقاب های پوشالی عده ای قدرت طلب، رانت خوار وبیگانه با درد ملت و بیسواد وناآشنا با تدبیر ومدیریت وآقازاده های مفسد ، کنار زده می شود وچله دوم انقلاب با نقشه راه مدبرانه و سیاس وهوشمند خمینی زمان همانطور که پرده اول بدست مبارک معظم له برداشته شده (انتصاب رئیس انقلابی دستگاه قضا)، پرده های پیش رو وآتی محکم تر، انقلابی تر ،مدبرانه تر و امیدوارانه تر به نفع ملت و انقلاب،اسلام وگفتمان مقاومت در راستای اعتلای مهدویت و تشکیل تمدن نوین اسلامی نه تنها در ایران عزیز بلکه در منطقه وجهان برداشته خواهد شد .

این مهم هنگامی اتفاق خواهد افتاد که توده ملت و به ویژه دانشگاه و دانشجو بیدار بوده و اعتماد همه جانبه به سیاست های راهبردی رهبر« بازگشت انقلاب به ریل اصلی همانند دهه اول چله اول ؛ بدست جوانان نخبه وبصیر و متعهد ومتخصص وانقلابی»داشته و ودراین مسیر  اهتمام ورزند،  چرا که ما زنده می کنیم شعار :

 "لا اله الا الله وحده وحده، انجز وعده و نصر عبده و هزم الاحزاب وحده، الله اکبر خامنه ای رهبر "، را.

درپایان ۱۶ آذرماه، روز دانشجو ، روز بیداری واستکبار ستیزی وبصیرت رابه دانشگاهیان ودانشجویان عزیز وارجمند تبریک و تهنیت عرض کرده ویاد وخاطره شهدای دانشجو به ویژه شهیدان"مهدی شریعت رضوی"، "مصطفی بزرگ نیا" و "احمد قندچی" را که دراین روز ؛ مظلومانه به شهادت رسیدند، گرامی میداریم.

این دانشجویان صدای رسا ومظلوم اما استکبار ستیز ، تاریخ هستند وامروز دانشگاه و دانشجویان ما درسایه امنیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی می توانند با ندای مقتدای خود تاریخ ساز باشند.

والسلام علی من اتبع الهدی.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.