گروه: اخبار استان خبر: 140654 / تاریخ انتشار : 1398/9/16 ساعت : 10:21

انتخاب سوال برانگیز اعضای هیئت اجرایی انتخابات در بخش سوق

جنجالی ترین هیئت در بخش کهگیلویه نیز هیئت اجرایی بخش سوق بود که به گفته یک منبع آگاه در بخشداری سوق اعضای آن از یک گروه خاص بودند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با آغاز ثبت نام داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و با اوج گرفتن ثبت نام ها در آخرین روز هفته نکته ای که از دیدکاه بسیاری از اهالی رسانه و عموم مردم دور مانده بود ثبت نام هیئت های اجرایی انتخابات در شهرستان ها و بخش های مختلف بوده است.

 
جنجالی ترین هیئت در بخش کهگیلویه نیز هیئت اجرایی بخش سوق بود که به گفته یک منبع آگاه در بخشداری سوق اعضای آن از یک گروه خاص بودند.
 
طبق قانون فرماندار یا بخشدار مرکز حوزه انتخابیه بلافاصله از سی نفر معتمدین محلی تائید شده از سوی هیات نظارت، کتبا دعوت به عمل آورده و مدعوین حداکثر ظرف دو روز از تاریخ دعوت تشکیل جلسه می‌دهند و پس از حضور حداقل دو سوم مدعوین (بیست نفر) در حضور هیات نظارت از بین خود نه نفر را به عنوان معتمدین اصلی و پنج نفر را به عنوان معتمدین علی البدل هیات اجرایی با رای مخفی و اکثریت نسبی آراء انتخاب می کنند.
 
به گفته یک منبع آگاه  از بین سی معتمد فراخوانده شده به بخشداری، بیست نفر از یک گروه خاص سیاسی هستند و فقط ده نفر از آن ها از گروه های دیگر بودند که همین امر موجب گلایه مندی آن ها و عدم شرکت در انتخابات شد و در نهایت جلسه انتخابات را ترک کردند.
 
در پایان از بین ۲۰ نفر بر اساس قانون نه نفر به عنوان اعضای اصلی و پنج نفر از اعضا به عنوان علی البدل انتخاب شدند.
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.