گروه: اخبار استان خبر: 140457 / تاریخ انتشار : 1398/9/11 ساعت : 13:32
در نشست شورای ترافیک استان مطرح شد؛

سهمیه بنزین در انتظار خودروهای مسافربری شخصی

جلسه شورای ترافیک استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولین مربوطه در حوزه ترافیک و حمل نقل در استانداری استان با حضور معاون فنی و عمرانی استاندار برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پیش از ظهر امروز جلسه شورای ترافیک استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولین مربوطه در حوزه ترافیک و حمل نقل در یاسوج برگزار شد.

در این نشست عزیز فیلی معاون فنی و عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به سهمیه بندی بنزین باید تدابیری اتخاذ شود تا از افزایش قیمت ها در بخش حمل نقل جاده ای جلو گیری شود،که این کار نیاز به سامان دهی  خودروهای پلاک سفید(شخصی) است تا آنها را در سامانه ثبت نام کرده و برای آنها شناسنامه ای ایجاد شود و سوخت حمایتی نیز به آنها اختصاص داده شود.

عزیز فیلی گفت:اگر بخواهیم خودروها را در سه مولفه تعریف کنیم بخشی به سوخت و بخشی به راننده و بخشی هم به لوازم جانبی اختصاص داده شود، افزایش قیمت محسوسی را در بخش خودروهای شخصی خواهیم داشت اما این افزایش قیمت ها باید منصفانه باشد، مثلا اگر کرایه یاسوج به پاتاوه 6هزار تومان است با این افزیش قیمت بنزین می تواند تا 2 هزار و400تومان افزایش داشته باشد نه اینکه یک مرتبه این افزایش قیمت چند برابر شود مثلا کرایه از 5 هزار تومان به ده هزار تومان برسد که این امر قابل قبول نیست.

 

وی در ادامه اظهار کرد: خودروهای شخصی اول باید ثبت نام کنند و شناسنامه دار شوند تا سهمیه بنزین حمایتی برای آنها در نظر گرفته شود، و برای آنها نرخ مصوبی در نظر گرفته شود که اگر به این موضوع تمکین نکردند از طریق تعزیرات حکومتی برای آنها تصمیم گیری شود.

 

معاون عمرانی استاندار در بخش از سخنان خود اظهار داشت: به احتمال زیاد در ماه های پایانی سال افزایش قیمت ها را در بخش حمل نقل جاده ای خواهیم داشت اما از هم اکنون باید این روند مدیریت شود تا به مشکل برخورد نکنیم.

در ادامه این جلسه نصیری راد  مدیرکل رهداری و حمل نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در بحث رتبه بندی شورای ترافیک که در کشور برگزار شد، استان کهگیلویه وبویراحمد سوم شد در بحث عملکرد شورای ترافیک نیز از فرماندارانی که بهترین عملکرد را داشته اند تقدیر خواهد شد.

نصیری راد افزود: در بحث کرایه ها تاکنون افزایش قیمتی نداشته ایم  واگر هم کسی بدون مجوز و خودسرانه اقدام به افزایش قیمت کرایه ها کند طبق ماده 11با وی برخورد خواهد شد و آن دسته از خودروهایی که پلاک سفید هستند و در قالب آژانش کار می کنند باید اطلاعلت خود را در اختیار اداره حمل ونقل جاده ای قرار دهند تا بنزین حمایتی به آنها اختصاص داده شود.

در ادامه جلسه شورای ترافیک استان صالحی رئیس تعزیرات حکومتی اظهار داشت: در راهنمایی و رانندگی دوستان کمک کنند تا خودروهای شخصی سازماندهی شود و بتوانیم نظارت ها را دقیق تر کرده و بیشتر کنترل کنیم.

صالحی افزود:وظیفه نظارت برقیمت ها و کرایه تاکسی بر عهده تعزیرات حکومتی است، و ما برای کنترل این موضوع  در طول روز 5 اکیپ گشت زنی داریم و مورد برخورد یا تذکر ما روزانه به چهل عدد می رسد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.