گروه: اخبار استان خبر: 140391 / تاریخ انتشار : 1398/9/10 ساعت : 00:25
در جلسه گزارش عملکرد نماینده گچساران مطرح شد

واکنش تاجگردون به سوتی عجیب دفتر خود در شهرستان/درخواست از مردم برای رای 80 هزار نفری/برنامه تاجگردون برای ریاست جمهوری/وقتی نماینده گچساران توپ را به زمین رهبری انداخت

تاجگردون گفت: اعتقاد دارم در این نظام به واسطه شکل قانون اساسی ما بن بستی وجود ندارد و حتما مقام معظم رهبری تدبیری حکیمانه برای برون رفت از مشکلات جامعه و بازگرداندن این بی اعتمادی مردم دارند و ما هم باید در این مسیر کارها را پیشبرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛غلامرضا تاجگردون ،نماینده گچساران و باشت در همایشی تحت عنوان سال ها همدلی در مسیرتوسعه به گزارش عملکرد یکساله اش پرداخت و گفت:این روزها هفته بسیج است،همان بسیجی که هر چه داریم از اوست ، بسیجی که با خونش سرزمینی را نگه داشت که امروز فخر همه ماست.

بار سنگین هشت سال وکالت !

وی افزود:شما مردم دو دوره با رای پاکتان مرا به مجلس فرستادید و هشت سال وکالت هم بار سنگینی است ،هرچند نماینده دو وظیفه اصلی دارد یکی قانون گذاری و دیگری هم نظارت،پس این افتخار را داشتم که به همت شما مردم سالها در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس انجام وظیفه کنم.

تاجگردون اظهار کرد:در این دوران ۶سال رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و ۷سال هم در کمیسیون تلفیق حضور داشته و تنها عضو نماینده پارلمان ایران در پارلمان های دنیا در بانک جهانی و صندوق بین المللی پول بودم و در امر قانون گذاری وظیفه داشته ام که بیش از ۷۰ طرح اجرایی را امضاء و یا به تصویب برسانم و امروز افتخاردارم که وکیل مردم در خانه ملت باشم.

 

وی افزود:این استان و شهرستان های گچساران و باشت به دلایل مختلفی عقب مانده است اگرچه  تلاش هایی نیز صورت گرفته است و شاید هم در بسیاری از امور هم عقب باشند و امروز افتخار داریم که این اقدامات حاصل شده؛ 100درصد روستاهای این شهرستان گاز رسانی و اکثرا هم آبرسانی شده اند و بسیاری از روستاها هم به زمین و امکانات ورزشی مجهز شده اند ،بزرگترین مجتمع فرهنگی جنوب در این شهر در حال ساخت است و بزرگترین سالن اجتماعات مجلل در این شهر ساخته شد و تمامی روستاهای دارای طرح هادی دارای بهسازی مناسب هستند.

 

جاده های چهاربانده درگچساران

تاجگردون اظهار کرد:ورودی و خروجی تمامی جاده های ما چهاربانده خواهند شد و اعتبارات عمران شهری ما حداقل ۵۰برابر شده است ،امکانات درمانی و بهداشتی ما برای ۵۰سال آینده کفایت می کنند وبرای زمین های کشاورزی بهترین تخصیص های آب نیز صورت گرفته است و پتروشیمی ،بزرگترین کارخانه گیاهان دارویی و نیز کارخانه بیو اتانول در این شهرستان در حال احداث است.

 

نماینده گچساران و باشت گفت:بافت فرسوده گچساران هم به عنوان پایلوت کشوری مطرح شده و کار به پیش می رود،اما دوست دارم که مردم من زمانی که از نیاز شهرستان می گویند، بگویند که چه چیزهایی دیگری می خواهند در حالی که شهرمان در مداری است که به سرعت جلو می روند.

یاران من استیجاری و سربه زیر نیستند

وی افزود:امروز هیچکدام از شماها به اجبار به این همایش نیامده اید و برایم ارزشمند است که بگویم یاران من استیجاری و سربه زیر نیستند،و نباید فراموش کنیم که چه بودیم و امروز چه شده ایم.

تاجگردون اظهار کرد:به من خرده می گیرند که تاجگردون نخبه کُشی می کند و فقط می دانم که نخبگان کسانی هستند که می توانند گوهر وجودی خودشان را بالا بکشند و در هیچ دورانی بعد از انقلاب اینقدر از فرزندان این استان در مسندهای مختلف کشوری نداشته ایم و مسئولیت های بزرگی فرزندان این استان در سطح کشور را دارند،اینها همان نماد خودباوری و عزت است و نخبه کشی آن روزایی بود که یک یا دو دهه قبل جوانان را از این شهرستان فراری می دادند.

 

حرف های دور از اخلاق می زنند

نماینده گچساران و باشت گفت:کسانی که امروز حرف های دور از اخلاق می زنند خودشان را نخبه می دانند و ما درجامعه ای زندگی می کنیم که تنوع اقوام است و همه در کنار هم زندگی کرده اند و شاید تبعیض و اختلاف نظری هم‌وجود داشته باشد.

 

می ترسم رد صلاحیتم کنند!

وی افزود:من یک جمله معروف به طنز در برنامه ها دارم که میشه می گویم تُرکش کم بود! اما امشب در موسیقی این همایش ترکش زیاد بود و افتخار می کنم،می خواهم بخوانم اما می ترسم رد صلاحیتم کنند و نمی خوانم، قشقایی ها امروز در جمع ما حضور دارند و به بنده رای قاطع دادند و عزیزان قشقایی که در دور قبل سینه سپر کردند و اینکه شما مجدد همراه من باشید خوب است ولی کفایت نمی کند،امسال از مردم گچساران برای ادامه خدمت  ۸۰هزار رای می خواهم تا بگویم لر و ترک باید با هم کار کنند و بتوانند این شهر را بسازنند.

مخالفان تاجگردون؟

تاجگردون اظهار کرد:اینها معامله نیست و هیچکسی با کسی معامله نمی کند و آنهایی که پای میز معامله با من نشستند، طرد شده اند و امروز مخالف من هستند،خیلی ها می نویسندو می گویند تاجگردون قومگرایی می کند،و اتفاقا عیب و ایراد ما این است که نتوانستیم اقوام ، طوایف و سلایق مختلف را به پای توسعه و پیشرفت بیاوریم.

 

نماینده گچساران و باشت گفت:در خصوص نظریه توسعه اگر نظام جمهوری اسلامی هم اشتباه می کند باید اصلاح کند و من هم باید در شهرم به این موضوع توجه کنم که اگر قرار است درشهرم توسعه اتفاق بیافتد مشارکت همه اقوام را خواهم داشت و ما باید برای اقوام کار کنیم.

 

وی افزود:دیروز جلسات مختلفی با قشقایی ها و برخی طوایف داشتم و کسانی بودند که دور قبل هم با من نبودند،به من می گویند چرا باهنرمندان ، بازاریان،ورزشکاران و ... می نشینی و برخی وقت ها می گویندکه چرا با این همه مشغله به باباکلان می روی؟،معتقدم که اگر بروی سفره یک پیرزن باباکلانی بنشینی‌ آن پیرزن هم می تواند با آهش ما را به عرش برساند و یا هم به فرش بکشاند ؛معنای اعتدال همین است.

 

اگر بخواهید بسازید پس باید بسوزید

نماینده گچساران و باشت گفت:جامعه باید بچرخد تا اتفاق و حرکتی برای رشد و توسعه بیفتد،اما از هر ابزاری برای تخریب بنده استفاده می کنند ؛باید گفت که با چه دینی می خواهی پا به عرصه خدمت بگذاری که جوانش را همین روز اول اراذل و  آشوبگر می نامی و اگر بخواهید بسازیدپس باید بسوزید و نمی شود بدون سوختن ساختن و توهین نکنید که این چیزها به من  نمی چسبد.

وی در ادامه با اشاره به داستان خارپشت ها(پائولو کوئلیو نویسنده معروف برزیلی) در عصر یخبندان افزود:در عصر یخبندان خیلی از حیوانات از سرما مردند بنابراین خارپشت ‌ها تصمیم گرفتند دورهم جمع شوند تا گرمای بدنشان آن‌ها را از سرما محافظت کند اما تیغ ‌هایشان به بدن همدیگر فرومی‌رفت؛مخصوصاً آن‌ها که بیشتر گرما را دریافت می‌کردند، بیشتر تیغ را هم حس می‌کردندو بنابراین تصمیم گرفتند از هم جدا شوند که دوباره بسیاری از آن‌ها مردند… آن‌ها مجبور بودند یکی از این دو راه را انتخاب کنند؛ خطر انقراض و نابودی یا پذیرفتن درد تیغ‌ها.

 

داستان  تاجگردون در عصر یخبندان

وی تصریح کرد:عصر یخبندان بوده و هست و مشکلات روز به روز بر هم انباشته می شوند و شاید یک نفری مثل تاجگردون که عمری را گذرانده و 30سالی خدمت کرده بهترین راه براین است که برود و بگوید ما نیستیم و دیگری بیاید و راه خود را به ماندگار بگذارد چرا که بهترین عافیت طلبی است.  

 

هیچکدام تحمل درد های من را ندارید

تاجگردون اظهار کرد: نه اینکه من ناجی ام،اما همه باید پشت به پشت بایستیم هرچند تیغی به پشتمان برود و هیچکس از من بیشتر آزار و اذیت نمی شود ،دردی که من می کشم هیچکدام تحمل ندارید و تیغ یکایک دردمندانی که از سوز سرما پناه برده اند یک ذره اش در پشت من است.

 

20سال درکما بودیم

نماینده گچساران و باشت گفت:یک دوره ای از هم جدا شدیم و ۲۰سال در کمابودیم و چه بسیاری از جوانانی که درکوچه ها و جاده ها رفتند و شاید هنوز هم می روند؛ باید پشت به پشت هم را رها نکنیم و باید تحمل کنیم برای عبور و گذر از این عصر یخبندان و شما هم ای عزیز بیا این درد مشترک را با هم دوا کنیم و نیا این جامعه را از هم جدا کنی.

حمله تاجگردون به وحدت اصولگرایان

وی گفت:آن پرنده ای که بال گرفت و رفت ،پرنده اعتقاداتمان نبود و آن پرنده بی اعتمادی جامعه بود  و او با اصل وحدت و دورهم نشینی اصولگرایی شکل نمی گیرد و برنمی گردد و او با وعده های پوچ و توهین و تهمت برنمی گردد و او به اعتماد رفته و به اعتماد برخواهد گشت و او به محفلی نمی شود که بخواهد در پستو با محدود نفراتی بنشیندبه اسم وحدت و وقتی وحدتی نشود جام زهری بنوشد و برود ،نمی شود و مردم اعتمادشان را می خواهند.

 

اگر خیانت کردم ،پس مرا رها کنید

تاجگردون اظهار کرد: مردم یکبار دیگر می خواهند ببینند که چگونه می شود پشت به پشت هم بایستیم و کار کنیم به همین خاطر است که اقوام سرآغاز توسعه اند، باید مهر بورزیم چرا تنهایی نمی توانم از عصر یخبندان عبور کنم و اگر از گذشته من بد دیدید و اگر خیانت کردم  پس مرا رها کنید و در برابر ملتی که وکالتشان را به دست گرفته ام،در صورت کوتاهی نیز عذر می خواهم.

 

اگر اختلاسی کرده بودم ، امروز آواره بودم‌

نماینده گچساران و باشت گفت:هیچگاه در طول دوران ۳۰سال خدمتم در هیچ مرجعی مرا به بدی ، خیانت و اختلاسگر نام نبردند و در طول دوران خدمتم حتی یک پرونده فساد مالی هم نداشته ام و خیلی حرف است 30سال مسئولیت اقتصادی کشور را داشته باشی و یک پرونده مالی نداشته باشی!حواسمان باشد که اگر دزدی و اختلاسی کرده بودم که امروز آواره بودم‌،اما وکیل مردمی هستم که افتخار خدمت به این مردم را دارم.

 

تئاتر راه می اندازیم می گویند رقاصی است

وی افزود:اینان از آگاهی مردم می ترسند ،تئاتر راه می اندازیم می گویند رقاصی است ،فرهنگ سرا راه می اندازیم به برخی ها بر می خورد،شعر خوانی و شاهنامه خوانی راه می اندازیم می گویند اینها می خواهند عصر کهن راه اندازی کنند؟!.

برنامه تاجگردون برای ریاست جمهوری

تاجگردون اظهار کرد:شخصی از بنده پرسید اگر رئیس جمهور بشوی می توانی ایران را مثل گچساران بسازی؟ گفتم بله و ابتدا از آموزش و پرورش شروع می کنم و 25درصد بودجه کل کشور را از همه می زنم و به آموزش و پرورش می دهم  و خرج تربیت دانش آموزان و نونهالان خواهم کرد،نسل ما خیلی تلاطم داشت و نسل امروز هم بدتر و من درد دارم که 80درصد جوانانی که به واسطه بی تدبیری امثال من به خیابان ریختند از دهه 70و 80بودند و این درد را نمی شود پاک کرد و باید درمان کرد.

 

بی اعتمادی درجامعه

نماینده گچساران و باشت گفت:به سهم خودم تلاش کردم ،پرنده بی اعتمادی که رفت فکر می کنیم پرنده بی اعتقادی است و اگر جوانی در خیابان داد زد فکر می کنید که بی اعتقاد شده است که باید گفت که آن جوان بی اعتماد شده است.

 

وی افزود:فردای روز اعلام قیمت بنزین در شورای هماهنگی اقتصادی بودم،فرمان رهبری، فرمان حکیمانه ای بود از وقتی این شورا را تشکیل دادند و در سال 97ارز رفت و اصلا مملکت داشت می رفت و مقام معظم رهبری منشوری را قرائت کردند و بعد گفتند جواب نمی خواهم بروید و این موضوعات را حل کنید و ارز کنترل شد.

 

وی گفت:سران سه قوه همه در این شورا حضور دارند و البته بی تدبیری هم در برخی از موضوعات شاید حاصل شود و بنده هم در جلسه ای خدمت رئیس جمهور عرض کردم که در بین جمع شما، تنها کسی که روزانه مردم را می بیند من هستم و گفتم این مردم تحمل و تاب آوری شان ضعیف شده است و من از مردم رای گرفته ام و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شدم و باید حرف مردم را بزنم و ای کاش این رفتار را می کرد.

 

مگر می شود نظام را گول زد

تاجگردون اظهار کرد:نظام ما،جامعه ما و جوانان ما آسیب دیدند اما مهم این اعتمادمردم بود که آسیب دید و این اعتماد باید برگردد و حتما با تدبیر حکیمانه رهبر انقلاب بازخواهد گشت،برخی فکر می کنند که من برای دلخوشی این و آن از رهبری حرف میزنم و می گویند نزدیک انتخابات که می شود زیاد از رهبری و ولایت فقیه حرف بزن که رد صلاحیت نشوی،مگر می شود نظام را گول زد بلکه اعتقاد باید قلبی باشد.  

 

نماینده گچساران و باشت گفت:اعتقاد دارم در این نظام به واسطه شکل قانون اساسی ما بن بستی وجود ندارد و حتما مقام معظم رهبری تدبیری حکیمانه برای برون رفت از مشکلات جامعه و بازگرداندن این بی اعتمادی مردم دارند و ما هم باید در این مسیر کارها را پیشبرد.

 

باج ندادیم و باج هم نخواهیم داد

وی افزود:هیچ قفلی در کار نیست و هیچکدام به زور هم نیامده اید ،اما قفل را برجایی می زنم که به مردمم آسیب می زنند و پای آن قفل هم می ایستم که حق مردم ادا شود؛ باج ندادیم و باج هم نخواهیم داد و گندم نمای جو فروش هم نیستیم و خرمای نمای مویز فروش هم نیستیم و عسل نمای شکر فروش نیستیم و ما مردانی آهنین برای جامعه ایران زمین هستیم و بگذار که خواصی از ما هم ناراحت بشوند.

 

تاجگردون اظهار کرد:توصیه می کنم این سه موضوع بخل، ترس و حرص را از خودتان دور کنید و هرگاه این سه موضوع با هم یا جدا جدا بر انسان و مسئولین مستولی گشت، آن مسئول خدایش را نشناخته است و اگر فرزند شما با شجاعت و بدون ترس در خانه ملت اینگونه سخن می گوید پس بدانید از هیچکسی ترسی هم ندارد.

بایدحق گچساران را ادا کنم

نماینده گچساران و باشت گفت:مستضعفین باید به حکم خداوند وارثان زمین باشند و من باید بتوانم صدای مستضعفین باشم و باید شجاعت داشته باشم که حق گچساران را ادا کنم و باری دیگر هم تلاش خواهیم کرد که جامعه  را بسازیم.

 

در انتخابات ثبت نام خواهم کرد

وی افزود:احساس وظیفه می کنم که باید این راه را ادامه بدهیم و این پروژه هایی که بر زمین مانده است باید بلند شود و این اراده و فکر می خواهد و با حلوا حلوا کردن هم دهن شیرین نمی شود و اگر قصوری باشد از شما مردم عزیز پوزش می خواهم و با اراده و برای ادامه مسیر با صدچندان سرعت به همت شما در انتخابات ثبت نام خواهم کرد.

ادامه تصاویر/

 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.